"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu ING. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Zůstala vlastně jen osa příběhu: mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. (oficiálny text distribútora)

cold

"Co tu mám vlastně dělat? - NEPRUDIT"___ tak já raději mizím, protože jinak bych smíchy poprskal monitor. Pozn. nedoporučuji komunistům a těhotným ženám hrozí infarkt (1. případ) nebo předčasný porod (2. i 1. případ) ()

wosho

Kouř je velice nevyrovnaný film. Vždy se k něčemu dobrému co je joho součástí najde protiklad a ten to stáhne k průměru. Tento kouřový muzikál mě nikdy doopravdy nedostal pod kůži a Vorla mám raději spíše za jeho novější tvorbu, než když točil rádobyumělecké experimenty. ()

Arach.No

Arnoštek je prostě boží! Ale jinak nic extra. No dobře, přiznávám, nikdy jsem nebyl velkým fanouškem Sklepáků, i když na Mazaného Filipa nedám dopustit. ()

showxman

Zajímavý počin, to především. Ponurá atmosféra ve které se děj odehrává naprosto kontrastuje s Arnoštkovou parádní jízdou, která dvakrát zvedne diváka ze židle. Arnoštek je prostě boží:)) ()

janisska

Obávám se, že někde muselo dojít k nedorozumění - proč by mi jinak tolik lidí říkalo, že "ten film je poslepovanej z jednotlivejch hlášek, mezi který jsou úplně nesmyslně včleněný nějaký divný scény"? Nepůjčili jste si omylem Kameňák? Vážně se vám nezdá poetika filmu ucelená a (brutálně) sugestivní? ()

cab

Jedna hvezdicka leti Dj Arnostovi za nejlepsi pevecky, tanecni a herecky vykon ve filmu, ktery me zaradi do skupiny lidi, co o nem nema pekneho mineni. 20% ()

Ledkodlaq

Neuvěřitelně podaný, geniálně nadčasový snímek, který mě zanechal s hubou otevřenou a obnovenou vírou v české tvůrce. Za tohle klobouk dolů a palec nahoru. ()

duddek

Třetí hvězdička je za svůdnou Zedníčkovou (která jako by tu z oka vypadla o dva roky starší hrdince Žhavých výstřelů). Písnička "Je to fajn" - a hudební složka vůbec - je sice skvělá, ale ty texty... ty texty! A když odhlédnu od děje, je tam na můj vkus moc nesympatických postav (Slovák, Čtvrtníček a Šeligová buďtež výjimkou). "Měl bys mě tam pustit jako chlap chlapa." :) ()

Paity

Diskžokej Evženek byl asi na práškách a patrně i na houbičkách. Jako co ten tam předváděl, včetně dalších samozřejmě, to se jen tak nevidí. ()

ClimbVibe

Ojedinělý film. Jak strávit muzikál odehrávající se v jedné echt depresivní továrně za totality, s plno nesympatickými zjevy? Jednoduše - provede vás Mírek a především geniální Tomáš Vorel ve svém životním díle... ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)