Cyril Juan Borguette alias agent W4C (Jan Kačer) je nejlepší AGENT světa, který je posílán všude tam, kde jde o krk. Jeho nová mise ho zavedla do Prahy. Má za úkol zmocnit se hotelové slánky, ve které se skrývají plány na vojenské využití Venuše. Je to „Velký Svůdce, Velký Sympaťák a Velký Hrdina“. A přece na jeho likvidaci stačí obyčejný, ale velmi zmatený účetní Foustka (Jiří Sovák), který je i se svým psem zapleten do střetnutí a účtování mezinárodních špionážních organizací. (oficiálny text distribútora)

heihatchi

Když to srovnám se stejně starým Casino Royal, tak náš film vítězí. Sice v něm nehrají Peter Sellers, Woody Allen, Orson Welles a krásná Ursula Anderssová, ale zato má přijatelnější stopáž a lepší vtípky. ()

pend

Klasika. Zjevná parodie na bondovky. Skvělé a hlavně přesně typově odpovídající herecké obsazení, řada nezapomenutelných scén. ()

zdeny99

Jedna ze vzácných výjimek, kdy mnou československá klasika jen tak proletí a nezanechá ani píď. A to je případ komedie Václava Vorlíčka vypuštěnou do kinosálů v době jeho ranných film. Parodie na tehdy začínající Bondovky mě vůbec nezaujala, spíše mi připadla trapná. [6601. hodnocení, 184. komentář, 79%] ()

pipapa

Slaboduchá parodie pro imbecily na už-samo-o-sobě slaboduché a odporně komerční bondovky. Takových "divů" čs. kina 60.let najdeme celou řadu, zejména pod hlavičkou "nová-vlna", i když i ty( filmové "divy" 60.let) mají ve své úpadkovosti o dost vyšší úroveń než to, co přišlo po r.1989 - akulturní žumpa, beze zbytku a nutně se podřizující celosvětovému trendu konzumu...Pod parodií si divák představí vtipný scénář, vtipné scény/akce, barvitý turbulentní děj, a to vše samozřejmě při co nejvyšším uměleckém nyvó - atributy, kterými tato parodie opravdu neoplývá. Naopak- celková invence projektu ubohá, scénář/děj značně mdlý a místy nelogický, celé je to velmi statické a přitom rozdrobené...Jedna hvězda za duo Pleskot-Kreuzmannová a za milého pejska...Obejde-li někdo čs.kino 60.let obloukem, zvětšiny o nic nepřijde! ()

Bozvav

Božská, přímo nesmrtelná parodie s plejádou toho nejlepšího hereckého ansáblu, co se dal sehnat. Chyběl jen Menšík a Bohdalová. Pajda byla nejlepší. ()

Radek.SCH

Možná jsem jen jen špatnou náladu, ale nejspíš to bylo skutečně celkem o ničem, s celkem úsměvnými scénami, ale na Lipského to prostě nemá. - 60 % ()

Andronikos

Pôvabné, tiež vcelku kultivované a domáce (= československé). Do záchvatov smiechu ma to ale neuvázalo a pripadá mi to tiež nie celkom originálne, oboje zrejme kvôli znalosti tejto snímky. Uznávam síce, že tá je menej sofistikovanou a neskoršou, takže výčitka neoriginality voči Koncu agenta W4C z mojej strany zostáva vlastne nepodloženou... No v prípade komédií hrá medzi kritériami môjho hodnotenia to, ako som sa bavil, väčšinou najpodstatnejšiu rolu. Váham medzi ** a ***; vzhľadom k tomu, že som nenašiel dostatočný súlad medzi názvom a sujetom filmu (pes pána Foustku na skoncovaní s príslušným agentom leví podiel rozhodne nemal), volím prvú možnosť. - P. S.: Je zvuková alúzia na toaletu v názve filmu nezámerná? ()

Heavyman

Český Bob Sanclair v akci a proti němu tuna protivníků včetně českého účetního. Super herci v plný síle a mraky vtípků a nápadů co mají styl. ()

inutihar

Až při nevím kolikátém shlédnutí jsem zachytil Libíčkovu hlášku ze závěrečné honičky "Dohnat a předehnat", resp. mi došla ta narážka. Holt, šedesátá léta. ()

Biopler

Prvá polovica filmu je veľmi dobrá, aj parodické zvraty su veľmi dobré a stále sa bavíte. No keď je toho primerane dosť, tak to nekončí, ale kvázi komediálnych kúskov pribúda, a stále blbších a neuveriteľných. Mňa osobne druhá polovica vyslovene prestala baviť a mal som čoraz viac pocit, že sledujem strašnú béčkovinu. Umný výber hercov, hlavne Kačer a Sovák na mieste, štandardné výkony. ()

PavelZava

Když to dobře dopadne budete Hlavní účetní ! Ona pracuje pro všechny mocnosti a některé podmoctnosti. Ascenceur pour 6 personnes seulment je správně francouzsky Ascenseur … Agentura nejmenované podmocnosti No je to zde poznat rok 1967 : Dohnat a předehnat Jak ta Volha bez problému vyjela z vody. A jmenuji Vás agentem 13A ! Pajdo hop. My jsme to holka neměli brát. To bylo pořád budeš vrchní účetní, vrchní účetní a teďka zase agent haha :-) Vzhledem k tomu, že hlavní roli hrál účetní, tak to má o hvězdu víc než jsem myslel. ()

Ozzy2

Viděl jsem to kdysi dávno a už jsem si to moc nepamatoval. Bohužel mě to moc nebavilo a nevím, zda za to nemohl Jan Kačer, kterého uznávám jako divadelního režiséra a velkého slávistu, ale tohle nebyla jeho parketa.On je dobrý v psychologických dramatech,ale do komedie mi nesedl.A druhá věc je, že nesnáším kult jménem James Bond, to jsou v podstatě parodie samy o sobě a nemá smysl je parodovat.Takže hvězdy jsou za toho cirkusového psa a hlavně za Libíčka, toho můžu v čemkoliv. A za překrásnou Květu Fialovou. ()

GIK

Vynikající hudba Havelky. Kvalitní zvuk - výbuch granátu je opravdu výbuch. Jde tady o získání tajného plánu na vojenské využití Venuše. Jenže jaké Venuše? To je ňáká hospoda? Soudruzi z propagandistického oddělení Barrandov přidávají k lepšímu ještě malou atomovou zbraň v budíku. Nejlepším momentem filmu je automobilová honička Volha vs. Mercedes. Dobrý vtip je snad jen jeden - Hlinomazova parta tlačící několik kilometrů jeho auto. A pak vlastně ještě rvačka v restauraci, během které bezelstný Sovák telefonuje, že je tam vše v klidu a není žádná vostuda. Mafiáni, policie, agenti - všechno jedna parta. Rvačky mezi nima - divadlo pro veřejnost. 60 % ()

Sosak

Pěkná česká parodie na bondovky, není tak šílená jako třeba Bláznivý střely, ale to zas ani tak moc nevadí, přece jenom je to z 67. roku. I tak je tam řada svěžích vtípků, obvzláště na český poměry. ()