„Pane, vy jste vdova!“

TV spot
Československo, 1970, 97 min

Kamera:

Václav Hanuš

Iva Janžurová, Olga Schoberová, Eduard Cupák, Jiří Sovák, František Filipovský, Čestmír Řanda st., Jan Libíček, Otto Šimánek, Luděk Kopřiva, Vladimír Menšík (viac)

Česká crazy-komédia situovaná do vymysleného štátu. Autori použili ako dejové motívy najnovšie lekárske pokusy v transplantácii ľudských orgánov. Tak vznikla komická a zároveň drastická satira, ktorá rozpráva o nebezpečenstve zneužitia vedeckých poznatkov. (RTVS)

Ivoshek

Musím svůj starší komentář upravit. Tohle je naprosto geniální dílo. Kadence vtipů je brutální a tvůrci se opravdu s ničím nemazali... "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!" ()

Deschain

Herecký koncert Ivy Janžurovej, ktorá mi ešte v žiadnom filme nebola tak veľmi sympatická. Presne tento typ starých českých filmov mám rad - neotrelé nápady, absurdné situácie, výborní herci, nejaký ten sci-fi light motív, vtipné hlášky (moja obľúbená, tá od Kopeckého - "Abych z vás neudělal nezaměstnaného!") 7,5/10 ()

Jenda

Nejlepší je, jak Vladimír Menšík, když ho přistihne Cupák v uniformě, vykřikne: "Čtvrtý pěší z Ivančic". To mě vážně pobavilo ()

BoPo

Slovné spojenie crazy komédia vzniklo práve pre takéto filmy. Vorlíček si tentoraz vrchovatou mierou užil sklon ku kombinatorike a mal k tomu k dispozícii celkom slušný ansámbl. Janžurová (skvelá v každej zo svojich podôb), Kopecký, Menšík, československý sex symbol Schoberová, najmenej gayský gay Cupák, a veľa ďalších. Príjemne a hlavne totálne nenudne strávený čas, ktorý disponuje kvalitnou zápletkou. Jedna z najlepších českých (československých) komédií. ()

Terva

Mozek astrologa Hampla se na klinice profesora Somra stěhuje z jedné hlavy do druhé a v okamžiku, kdy do hry vstoupí umělá žena s tělem, které je věrnou kopií královy důvěrnice Eveliny Kelettiové, začíná neodolatelně zábavný zmatek nad zmatek. ()

corpsy

Neprekonateľný vrchol celej tvorby Vorlíčka - Macourka. Grandiózna sci-fi komédia s geniálnymi hereckými výkonmi a nesmrteľnými scénami a hláškami. Kam na to všetko títo dvaja páni chodili. ()

villon17

Tuhle roli zahrála Iva snad nejlíp ze všech, ve kterejch jsem ji viděla. A to tady jsem ji mohla vidět hned ve dvou:)Bylo sice úplně jasný, že ty mozky popletou, ale komedie to i tak byla překvapivá a překvapivě dobrá...."Zavři voči, brouku, a fik!" ()

amirgal

Vcelku se divím, že ten film prošel cenzurou, když kupříkladu pan průmyslník použije kategorickou větu prokurátora Urválka v procesu s Miladou Horákovou: "To mi stačí." a jde zabít svou nevinnou manželku. To museli být soudruzi nějací nepozorní ... :-) ()

Una111

"TO VÍTE, UMĚLCI, MAJÍ JINOU MORÁLKU, JSOU JAKO PTÁCI..." Tak tahle hláška je sama min. za jednu *. Jo, to se tehdy točily komedie! Mimochodem a co na to dnešní módní gender? Chlap v ženském těle, žena v mužském... Dnes už to zas taková legrace není, což? ()

NinonL

Bohužel jsem viděla až nyní, kdy humorný pel z filmu částečně vyprchal a některé situace se mi moc směšné nezdály. Ale uznávám, je to dobrá komedie a vzhledem k době vzniku má i velký význam pro československou kinematografii. ()

Adasin

Sakra, ono to fakt bylo dost vtipný a šílený do takové míry, že si mi to líbilo, což se zatím mnoha předrevolučním komediím nepodařilo. 7/10 ()

hous.enka

Skvělé obsazení, ale druhá polovina filmu už mi přišla překombinovaná a zdlouhavá. Množství postav vyhozených oknem překročil mnou tolerovanou mez :) ()