Výpravná filmová rozprávka na motívy klasickej rozprávky bratov Grimmovcov vám rozpovie príbeh o nebezpečnej ceste princa Afrona, ktorý je odhodlaný zachrániť milovanú princeznú Elenu zo spárov temného čarodejníka Skeletona. (STV)

ivishka

Jedinými herci co stáli za to abych se obtěžovala shlédnout tuhle """"pohádku"""" byli Karel Roden a Jiří Langmajer. Celkově je to jakási ukázka toho jak zmršit pohádku - postavte na větev vycpaného páva a nastříkejte ho na červeno (to má bejt ohnivák), pak vemte asi dvacet naprosto příšerných neherců(nemyslím Rodena a Langmajera)a většinu z nich z Německa..potom si sežeňte zmutovanou mořskou hvězdu s drápy do "mrtvého jezera" a stačí člověk co nikdy v životě nedržel kameru v ruce, protože to není podstatné..a pak máte tuhle děsnou věc s nesedícím dabingem na německy mluvící herce a vůbec celá ta pohádka je divná a nudná - typický "happy end" s prvky science fiction, jelikož několikrát oživit jakousi vodou někoho kdo už je dávno mrtvý mi příjde i na pohádku trochu moc. ()

Jezinka.Jezinka

Je to dost horor, myslím provedení. Vlastně je to i dost horor, co do děje. Člověk je skoro překvapen, že to nedopadne úplně špatně, ale osobně jsou mi bližší pohádky, kde když už musí někdo umřít, není to řečeno explicitně a nevyvolá to ve mně pochybnosti o tom, že ty postavy mají aspoň nějakou naději. Mám tím na mysli, že u pohádky nesmí vzniknout v divákovi dojem, že by bylo přirozené, kdyby kouzelný pták zemřel po úvodních titulcích na ptačí chřipku. ()

Linzi

Pták Ohnivák je možná o trošku "slabší" pohádka, než jsou (mé oblíbené) pohádky Jezerní Královna a Kouzelný měšec, které byly (všechny tři natočeny) v koprodukci s Německem a režírovány panem Vorlíčkem. Tudíž bych dal 3 hvězdičky, ale vzhledem ke zdejšímu nízkému hodnocení uživatelů a opět jejich dost kritickým komentářům, dávám 4 hvězdičky! Takže tu jednu hvězdičku navíc dávám "na truc", díky zdejšímu hodnocení + za opět velice krásnou hudbu Ondřeje Soukupa a zpěv sopránu (čili Ptáka Ohniváka). To je fakt úžasná zpěvačka. Vyzpívat takové výšky!!! A Vokál Lucky Bílé, taky ujde! Prostě úžasná hudba, jako v Jezerní královně i Kouzelném měšci! Pánové Soukup a Hapka umí! A co se týče obsazení a hereckých výkonů - opět ta půvabná princezna (Tina Ruland) z Kouzelného měšce a další velikáni jako Roden, Labuda, Langmajer, Bohdalka, dejme tomu Bočanová. Já jsem spokojený. Já jsem pohádkovej! ... :-) ()

Wishkah odpad!

Toho bohdá nebude, abych já někdy tuhle "pohádku" svým dětem pustil. To raději chytnu televizi a ve stylu Cheva Cheliose ji rozkopu na kousky. Nejhorší možná ukázka koprodukční pohádky, se snahou tomu vtisknout jakýsi punc fantasy podívané pro nejmenší. Pro nejmenší to není protože je to temné a strašidelné a dokážu si živě představit, kolik bylo v Česku promočených prostěradel po vysílání téhle pohádky, a pro dospělé už vůbec, protože je to infantilní. Absolutně se vytratila síla klasických českých pohádek ()

rakovnik

Tak jako se mi nelíbí německé pohádky, tak se mi nelíbí ani koprodukční díla s německou účastí. Pana Vorlíčka uznávám jako mimořádného "pohádkáře", ale filmy s cizí tematikou a cizími herci se mi prostě nelíbí ani od něj. Tato pohádka je opravdu temná, smutná, ale navíc vlekoucí se, nezáživná, nezajímavá, a to asi ani pro herce, kteří jsou zde trochu jako mluvící panáci bez emocí. Skeleton, Afron a Elena? U mě prosím ne! Nezáchrání ji ani PAN režisér, ani čestí herci v mnoha rolích. ()

• Pohádka se natáčela na moravském hradě Pernštejn. (Monika22)
  • Postava Skeletona (Karel Roden) je narážkou na Kostěje, postavu slovanského folklóru, který měl stejně jako filmový Skeleton životní sílu skrytou v předmětu mimo své tělo. (Nick321)