Šesť rokov po udalostiach z filmu Deadpool 2 žije Wade Wilson pokojným životom, pretože časy žoldniera Deadpoola nechal za sebou, až kým ho TVA – byrokratická organizácia, ktorá existuje mimo času a priestoru a monitoruje časovú os – nevtiahne do novej misie. Keďže jeho domovský vesmír čelí existenčnej hrozbe, Wilson sa neochotne pridá k ešte neochotnejšiemu Wolverinovi na misii, ktorá zmení dejiny Marvel MCU. (Cinemart SK)

JohnZ87

Třetí Deadpool je hlavně o splněných vlhkých snech fanoušků i samotného Reynoldse, který s postavou Deadpoola doslova srostl a dokázal do něj otisknout svou autorskou vizi. Integrace Deadpoola (a vlastně celého Foxovského X-meního univerza) do MCU proběhla celkem hladce. Pro plné pochopení filmu je ovšem dobré mít nakoukané kromě předešlých X-meních a MCU filmů také obě série Lokiho. Návrat Hugha Jackmana do jeho nejslavnější role je bezpochyby největším tahákem filmu a nutno říct, že tento potenciál byl vytěžen beze zbytku. Je to krvavé, je to extrémně sprosté (někdy až moc, lacině a bezúčelně) a je to vtipné. Čtvrtá stěna se bourá hlavně za účelem utahování si z Disneyho, MCU i Foxů. Jestli se tvůrci chvástali, že nehodlají nikterak pošlapat či zneuctít zakončení Logana (2017), tak ve výsledku udělali něco naprosto nepředstavitelného, nepřijatelného, neuctivého, šokujícího, odvážného... a svým určitým zvráceným způsobem působivého a kulervoucího! Ale to je holt Deadpool. Pojí se s tím i jedna dost zásadní nelogičnost (nápověda - Logan končil až v roce 2029). Dočkáme se několika více či méně očekávaných cameí. Mě osobně asi nejvíc překvapilo to, které vypadalo jako A, ale vyklubalo se z toho nečekaně B (přestože herec zůstal stejný). :-D A pak také zhmotnění jedné postavy, jejíž samostatný film byl v plánech už takových 15 let. A ačkoli byl znám hlavní představitel i vizuální koncept toho, jak by měla tato postava ve filmu vypadat, nikdy na realizaci nedošlo. Až teď... A všechno je přesně tak, jak mělo být dle původních plánů! :-) Cassandra Nova je zajímavá záporačka, ovšem její motivace je stejně jako hlavní zápletka poměrně plochá. Ale ono to vlastně moc nevadí. Chemie mezi ústřední dvojicí funguje na jedničku, film pěkně odsýpá a akce je opravdu působivá. "Ježíš Marvelu", jak si sám hlavní hrdina říká, sice pochroumané MCU vyloženě nespasil, ale rozhodně mu ukázal směr, který Marvel po konci Infinity ságy stále marně hledá... Tohle je rozhodně jeden z nejlepších "post-Endgame" MCU filmů (třebaže je to vlastně stále převážně Fox). 85% ()

Maniik88

Oh my God! To bola smršť heftov, táranín, nadávok, akcie, narážok, že až z toho človeku ide prasknúť hlava. Marvel Ježiš :D Asi fakt niečo takéto v Marvelu potrebovali a už vážne museli prísť s niečím lepším ako priemer. Deadpool si celý čas robí srandičky z Marvelu, Disney, Avengerov, X-meno, Foxu a neviem čoho. Určite sa viac zasmejú diváci Marveloviek a hodí sa aj seriál Loki s cestovaním v čase. Tých vtipov bolo toľko, že si to asi budem musieť pozrieť znovu. Jackman si to užil a to že ho vytiahli z hrobu dúfam poriadne zaplatili. Na konci bez trička, to sme šli do kolien :D A fighty ich dvoch boli fakt super. A bonus, oživli niektoré pradávne postavy ako Elektra, či Blade. Super, palec hore. Veru Hugh, Wolverina budeš musieť hrať do 90siatky hah. V titulkoch keď ukazovali X-menov..kks už som asi fakt starý.. ()

PlysovyMacko

Jediný problém, ktorý s filmom mám je zápletka. Pripadá mi, že keď tvorcovia nevedia čo, tak tam dajú multivesmíry, ktoré treba zachrániť. Hugh Jackman vyzerá fantasticky vo svojom novom kostýme (aj bez neho) a som z neho úplne hotová. Akčné scény vydarené aj s vtipne zvolenou hudbou. Kopa vtipov a narážok od Deadpoola a ten mi neprišiel taký otravný ako v predošlých filmoch. Wolverine nie je mŕtvy! ()

Dandy95

Letní komiksová sranda! Bavil jsem se dobře, akorát jsem cítil že je to spíš jako kdyby Deadpool hostoval SNL a 10 skečů se nalepilo na docela kostrbatou dějovou kostru. Což je za mě fajn, ale bohužel zaručuje že zapamatovatelnost jedničky se nekoná. Camea baví skvěle a těch referencí je tam hrozně moc a myslím že jsem pochopil tak půlku. D&W jsou přesně to co avizovali a to je fajn! ()

Čiban

Filmový zážitek, který spojuje dva nejoblíbenější antihrdiny Marvelu v přívalu akce a humoru. Největší síla filmu spočívá v chemii mezi Deadpoolem a Wolverinem. Chemie mezi nimi působí jako setkání starých přátel. Jejich vtipkování je ostré, vtipné a dokonale načasované, což zajišťuje neustálý příval smíchu uprostřed chaosu. Příjemně mě překvapila Emma Corrin, která je v roli záporáka skvělá a role ji sedla. Akční sekvence jsou vizuální podívanou s choreografií, která ukazuje jedinečný bojový styl každé postavy. Deadpoolova akrobatická hra se zbraněmi a Wolverinův zuřivý boj zblízka jsou podtrženy ve scénách, které jsou surové a vzrušující. Scény, které nejsou 1v1 za mě celkem pokulhávají. Vyprávění má dobré tempo a umožňuje vývoj postav, aniž by to bylo na úkor dynamiky děje.  Film překvapivě nabízí i hojnou emocionální hloubku. Zkoumání témat, jako je vykoupení, přátelství a cena nesmrtelnosti, přidává příběhu další vrstvy a dělá z něj víc než jen typický superhrdinský film. Čekal jsem, že spojení mezi Deadpoolem a Morenou bude ve filmu více znatelné, ale je tam toho za mě málo.  Závěrem můžu říci, že tento film splňuje má očekávání na všech frontách. Je to film, který uspokojí fanoušky obou postav, stejně jako přiláká nové diváky svým humorem a akcí. ()

shade000

Jednoznačne najlepší diel Deadpoola. Milo ma prekvapilo, že aj postava typu Wolverine, sa vie zabaviť a má humor. Posledný jeho film Logan: Wolverine bol plný emócií, no rozhodne nie komédia, no a toto je úplný opak. Deadpool: "Suck it Fox! I'm going to Disneyland!" ()

MAAUZ

Nejlepší a možná jediná kvalitní, nefalšovaná, nekorektní marvelovka od doby posledních Avengers. Vyjma posledního Spider-mana. Naivně si přeju, aby pustili víc takovejch. “I wanna take you theeere.” ()

LdaVinci

Nemá to žádnou přidanou hodnotu z hlediska příběhu, ale o to ani tomuto filmu samozřejmě nejde. Je to neskutečně nahláškovaný fanservice a pocta s odkazy na všechno, co by vás ani nenapadlo. Sprostá akční a dynamická komedie, u které jsem se fakt musel nahlas smát. Nutno podotknout, že se tu tvůrci nebáli snad ničeho. Titulky dojaly. ()

john.h

Marvel si pomerne pozde uvedomil, ze tem uhrovatym komiksovym nerdum, kterym bylo v dobe prvniho Ironmana 8-18 let je nyni 24-34 a uz by mohli snaset bez ujmy na psychice i nejake to fuck a shit, usekane koncetiny a litrove cakance krve. A zdimat verne dospele publikum na ukor deti (ktere uz zajimaji jen dvacetisekundova videa na tiktoku a dvouhodinovy film je pro ne beztak utrpenim) se jim vyplatilo. K tomu pridali par opravdu cool postav, jako Bladea Wesleyho Snipese (naprosta bomba), cameo Henry Cavilla a Elektru z puvodniho, dvacet let stareho Daredevila, devadesatkovej soundtrack a k odrostlym nerdum jim pribylo jeste publikum, jako jsem ja - clovek, kteremu tahne na 40 a vyrustal prave na tom Bladeovi. Vysledek jsou naprosto rekordni trzby v Rated R ranku a ja za sebe muzu rict, ze se mi cesta zdimani penezenek skrze nostalgii a komiksove Expendables libi a zatim me to porad jeste bavi. Zdimat to do nekonecna ale taky nepujde a po vsech tech multiversich, ve kterych jsme videli veci jako Supermana Nicolase Cage, Keatonova Batmana, vsechny tri Spidermany dohromady a tedka Bladea killovat po boku Wolverina s Elektrou si myslim, ze uz ten multiversalni expendablesni napad zacina byt pomalu, ale jiste vycerpany. Alespon teda nevim, s cim by mohli tvurci jeste sokovat. Mozna na Jacka Nicholsona a jeho navrat k Jokerovi bych se jeste mrknul. Ale proste to chce zase neco noveho. Mozna se vratit od komiksu zpet k puvodni tvorbe a vymyslet nove francizy? To bych chtel po holy údu ale asi moc... ()

Voyer

Kdybych se trochu přiožral, dal bych 5*. Bohužel jsem na to nějak zapomněl. Nejopulentnější a asi i nejzábavnější Deadpoolovka. Někdy budu muset dát maraton. ()

Othones

Marvel opět vsadil na svoji již ozkoušenou divokou kartu, spočívající v nespoutané recyklaci všeho, co bylo kdy natočeno. Byť tak našlapanější film by si šlo už jen stěží představit, po vzoru Bez domova ale nepřináší nic nového a pouze přebírá to, co vytvořil někdo jiný (a to tam zvládli nacpat i Titanic). Teatrálnost a triky jsou tak dozajisté mocnými prostředky v očích nezasvěcených. Pro někoho, kdo ale očekává od filmu trochu více, je to jen další projekce mezi stovkami odvysílaných marvelovek. Deadpool & Wolverine tak určitě naplnili svá očekávání a z hlediska zábavnosti jistě nezklamali. Pod vším tím recyklačním pozlátkem toho ale vlastně moc nezbývá a bez něj by snímek nestál za nic. Film tak určitě doporučuji a rád si na něj zajdu znovu. Zapojení trocha inovace pro příště by ale vůbec neuškodila. ()

Sheldor93

Porno sen se splnil ve spojení Ryan Raynolds a Hugh Jackman. Wolverine vážnej jak prdel mojí babičky a Deadpool sarkastickej až máte sami nutkání mu dát roubík do držky. Epická kombinace, která hází vtípky na Marvel a Disney kam se podíváš. Hodně jsem se bavil. Záporačka a celkově příběh za mě slabší, ale chápu Marvel vesmír je už celkem dost okoukanej a je fakt těžký zaujmout s něčím novým co tady ještě nebylo. ()

Lenart

Stretla sa moja najmenej obľúbená superhrdinská postava s tou takmer najobľúbenejšou, a vznikol tento film. Niekde v polovici má Logan výborný opovržlivý monológ smerom k hlavnému antihrdinovi, a ja som s ním úplne súhlasil. Sebastredný, detinský, vulgárne otravný; asi preto je Deadpool tak populárny. Kameá ale potešili, rovnako aj srandičky na úkor MCU a odkazy na staré komiksové série. A Wolverine, samozrejme.         65 % ()

Dombzila

Deadpool & Wolverine láká na velký crossover dvou hodně oblíbených marveláckých postav. Očekávání jsem měl obrovská, protože předchozí dva filmy jsou úžasné a s přidáním Wolverina jsem čekal fakt pecku. No, špatně to nedopadlo, ale na pět hvězd to taky není. Ryan Reynolds je klasicky skvělý, ale ještě více mě zaujal Hugh Jackman, který si i v jeho věku dává roli naprosto senzačně a byla radost ho sledovat. Vzájemná dynamika mezi hlavními aktéry byla taky super a zábavná. Navíc spousta cameí a spousta Deadpoolů vůbec nebyla na škodu. Film má taky zabijácké tempo, takže z té zábavní stránky není moc co vytknout. K dokonalosti tomu ale chyběla trochu emoční hloubka, protože obzvlášť z Wolverina toho šlo vytřískat hodně. Takhle to je „pouze“ klasický blockbuster, při kterém může divák vypnout mozek a jen se bavit. 78 % ()

Pilsen_Kafka

Tak tuhle kurervoucí recenzi si vychutnám. Od začátku až do konce jsem nemohl popadnout dech, jak mě vše pohltilo natolik, že pár slz ukáplo při scéně, kdy Deadpool a Wolverine se chytnou za ruce a najednou tím zachrání svůj svět a mnoho dalších a myslel jsem si, že je po nich, ale pak se objevili a měl jsem úplně husí kůži z toho, což se nedá popsat, sotva jsem dýchal. Plus za mě bylo dobré, že tam byl Blade. To jsem opravdu nečekal a ve skvělé formě. Nebo jak tam byl Peter -Pool, to mi rozsekalo hrdlo a s dalšími varianty Deadpoolů. Natolik mě to uchvátilo a stále ten film mám před očima, jako kdybych seděl v kinosále a opakovaně se na něj díval. Takže za mě Marvel uklízel svůj bordel po předešlých filmech po Avengers EndGame. ()

kachie

Nerozumiem tým 83%, celkom nuda, málo vtipu, stále dokola to isté čo sa týka humoru, narážok, akčných scén.... dej sa ani hodnotiť nedá. Jednotka a dvojka boli lepšie. ()

tlesk

Ukecaný žoldák zde typicky velkohubě prohlásí, že je marvelovský Ježíš. A nakonec naservíruje bezuzdnou jízdu, která si nebere servítky a je mnohem víc praštěnou akční bromance s jednou brilantní akční sekvencí a řadou ucházejících. A neubrání se nějakým těm ústupkům. Je to Deadpool tak, jak ho známe a máme rádi. A to je největší devizou toho snímku. Krásně jej vystihuje začátek. Hned v úvodní scéně totiž dojde tak absurdní plivanec na jeden z nejvážnějších a nejsilnějších milníků komiksových filmů, až jsem si nebyl jistý, jestli se mi to líbí, nebo to nenávidím. Naprosto skvělá sekvence, která je brutální, pobuřující, přepálená a nebojí se koupnout si s velkým gustem do ikony. Zároveň ale tak nějak praštěně pubertální. Definice Deadpoola. A je jen na divákovi, zda na tuhle hru přistoupí, nebo bude pobouřen… Pokud od něj čekáte tunu narážek, referencí, cameí a někdy možná až infantilního humoru, je to film pro vás. S pořádnou porcí fanservisu jako třešničkou na dortu. Problém ale je, pokud jste čekali něco víc. Nebránil bych se snímek porovnat s posledním Spider-Manem. Nejvíce si snímek užijí fanoušci nejen současného Marvelu, ale i X-Menů. Je v něm znát obrovská snaha zavděčit se vlhkým snům komiksových fandů. A nutno dodat, že se mu to většinu času daří. Deadpool je moje oblíbená postava. Četl jsem s ním řadu komiksů, oba filmy jsem viděl mockrát. Filmy s X-Meny, i z MCU znám a popkulturu dlouhodobě sleduji. Jsem tedy ideální cílovka. Valnou většinu vtipů a eastereggů jsem zachytil. Přesto jsem se nemohl ubránit dojmu, že se potřetí dívám víceméně na stejný film. Provázanost, camea a pomrkávání diváckým směrem ruku v ruce s někdy trefným, jindy pubertálním humorem už na mě zdaleka tolik nezabírají. Třetí Deadpool je skvělý. Ale zároveň v plné nahotě odhaluje, že komiksový žánr je prázdný a jen těžko dokáže nabídnout víc, než variace už viděného. Revoluce se nekoná. Jen poctivá dávka zábavy. Tady to stačí bohatě. A jsem za to rád, že se to po dlouhém čekání povedlo. ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

19.08.2024

Dominance na tržebním vrcholu po spanilé krasojízdě končí. Nový hororový snímek Vetřelec: Romulus od Fede Alvareze (Smrt ve tmě), jenž pochválil i otec série Ridley Scott, překonal všechna očekávání… (viac)

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

Deadpool & Wolverine se probojovali k miliardě

12.08.2024

Bylo to jen otázkou času. Tržby letošního marvelovského hitu Deadpool & Wolverine režiséra Shawna Levyho (Free Guy: Hra na hrdinu, Projekt Adam) se nabalují jako sněhová koule a už třetí víkend… (viac)