Poražený čaroděj II. kategorie Rumburak uprchl do světa lidí. Naneštěstí pro něho zapomněl kouzelné zaklínadlo, které mu umožnilo opustit říši pohádek, a tak musí nedobrovolně zůstat u lidí. Tam to ale nemá jednoduché _ jediné, co vlastně pořádně umí, je proměnit se v krkavce. V této podobě si musí opatřovat potravu, což není žádný med. Ale nachází tu i potěšení _ zvykl si létat na tréninky krasobruslařky Helenky Trojanové, která se mu moc líbí. Ona ho zase považuje za svého maskota _ když je krkavec na zimním stadionu přítomen tréninku, daří se jí i ty nejtěžší skoky. Rumburak se ale s takovým životem nechce smířit. Pomocí počítače se po nocích, kdy na sebe bere lidskou podobu, snaží najít zapomenuté zaklínadlo. To se mu sice po nějaké době podaří, ale zaklínadla se zmocní zlotřilý inženýr Zachariáš, který ho chce využít výhradně ve vlastní prospěch...

Díly:  1. Život ve věži
2. Čáry máry v počítači (oficiálny text distribútora)

Nocturno culto

Milá nenáročná pohádková podíváná, jejíž natáčení si podle mně všichni zúčastnění užili .. Mihne se tu spousta známých filmových osobností, řekněmě, druhého sledu ale dávají tomu všechno a divák se u toho zasměje a pobaví a o to tu jde v první řadě .. ()

topi80

Jde o dozvuk Arabely v pravém slova smyslu. Dozvuk dějový i kvalitativní. Kvalit seriálu to nedosahuje, ale jako pohodové navázání to bez problémů funguje, ani o vtipné situace není nouze, byť smích diváka je přecejenom o něco tlumenější než u geniálního opusu magnum. Přesto jde asi o lepší pokračování než Arabela se vrací. Tam sice o nápady nebyla nouze, ale ještě víc tam chyběla ochota horší nápady a rozplizlosti seškrtávat. ()

Clark_Kent

Přiznám se, že český srágory moc nemusím. Jenže Rumburak, ten uměl vykouzlit pohádkovej úsměv. Vlastně překvapila i Eva Jeníčková, jedna z mála českých hereček. Která se tolik tenkrát, nepřetvařovala. ()

majky19

I tento film v režii Václava Vorlíčka nebyl v žádném případě nepovedený a i zde nás bude bavit celá řada předních českých herců, kteří se objevili nejen v seriálu "Arabela" ale třeba i v neméně slavném seriálu "Létající Čestmír". ()

Cibulka_C

Pro mě je tohle fakt komedie... nebo je se mnou něco špatně, protože já se u druhého dílu smála (můj humor kompletně umřel už dávno) - je to dvojdílný film (ale jeden celovečerák, když je spojíme dohromady, prostě aby u toho děcka vydržely). 👀 Já reálně nenávidím seriál Arabela, ale Rumburak byl můj childhood king. 🥲 👉🏻 Takže tohle je přesně ten důvod, proč tento film miluju. - Plus ještě pokračování Arabely, ta už mi tolik nevadí. (Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek) - chtělo by to delší název 👍🏻 Vzhledem k tomu, že byl (možná pořád je) Rumburak hrozně virální a oblíbená postava a všichni prostě věděli, kdo je Rumburak, tenhle samostatný film si určitě zasloužil. Hlavní hrdinové - Kaiser a Lábus - TO PROSTĚ NEMŮŽE BÝT ŠPATNÝ. Takže za mě osobně film/filmy doporučuju! ()

JosefTomas

Pohádka o tom, jak chytrý počítač dokáže všechno, dokonce vyluštit zaklínadlo, kterým se postava z povedeného seriálu dostane do jednoho dost obyčejném filmu, zvlášť na poměry dua Vorlíčka s Macourkem. ()

Via

Menší pokračování Arabely, ale v sólovém podání Jiřího Lábuse a dalších - havran Ferda vs Rumburak a velmi hezký počítač ;) ()

honzic

Tradice, která se nemůže rovnat Arabele, ovšem stále dobře koukatelný seriál s dobrými herci jako Bohdalová, Kaiser a Bech a ani Lábus nehraje zle a další. Hodnocení: 55 % ()