Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

P@\/EL

Dobrá komedie, která se ze začátku rozjede v slušném tempu a přinese několik humorných situací, ale pak už to jde jen z kopce, jelikož tvůrci vsází spíše na romantiku na úkor humoru, což není zrovna mým šálkem kávy. Co se mi však líbilo nejvíc byly někdy až sarkastické hlášky Melvina, který nemá s nikým slitování. A nakonec nemůžu si vůbec pomoct, ale ten závěr byl docela předvídatelný. ()

montel

Melvin Udall (Jack Nicholson) je starý mrzout žijící v jednom newyorském bytě. Jediné co si přeje, je mít klid na psaní a každý den dostat jídlo ve své oblíbené restauraci. Nejvíce ho štve jeho soused homosexuál se svým malým psem. Vše se začíná měnit, když má Melvin onoho psa na pár dní hlídat a navíc velké nutkání jít na rande se svou oblíbenou servírkou Carol (Helen Hunt)... Jack Nicholson předvádí perfektní výkon a nutil mě vydržet až do konce i když mě film zase až tak moc nebavil. Že by ale jeho postavu Melvina mohl mít někdo rád, dost pochybuju. 60% ()

mimuzik

Lepší už to rozhodně nemohlo být. Skvělá černá komedie s vynikajícím Jackem Nicholsonem, který v roli totálního despoty byl přímo nesnesitelný ale zároveň skvělý. Další herecké obsazení nemělo chybu, oscaři jsou právem ve správných rukách. ()

Odbornik___

V Cr je to Gott, ve svete filmu Nicholsen. Kazdy film s Jackem v hl. roli je vybornej co dodat.....Tady mi malinko nesedla charakteristika postavy - Melvina. Jinak je tam Jack..... ()

Svadbos

Skvelá komediálna dráma, natočená podľa scenára režiséra Jamesa L. Brooksa a Marka L. Andrusa, berie diváka na emocionúlnu púť na ktorej nechýba smiech, ale ani slzy. ()

Johgas

Určitě zábavný film. Mrzoutského Jacka Nicholsona v jeho "nejlepší urýpané formě" raději ani nepotkat:-) S Jackovým výkonem tento film stojí a padá, neumím si představit jiného herce v této roli, i když - možná Miloše Kopeckého ano. ()

SONYAGENT

Typický Jack Nicholson v jedné z jeho nejtypičtějších filmových postav Vás rozesměje i dojme, starý páprdy znuděný životem plácající se v boji se zlostí vůči světu a sobeckou ješitností okouzlí i to nejvíce zapřklé publikum :) Příběh postavený na výkonech hereckých špiček a příběh, který by ani nebyl tak zajímavý, nebýt jejich skvostných výkonů.. 75% ()

janeczek

Nemají to kuci jako Melvin (anebo já) na světě lehký, ale naštěstí jsou tu ženský, kvůli kterým se dokážeme chtít na svět začít usmívat, a zpravidla té jednojediné, která to s náma prostě "dá". Není třeba více zde vyzdvihovat výkony hlavních protagonistů - jsou tak nějak nesmazatelně zapsáni v panteonu mileneckých dvojic stříbrného plátna a ostatní je zde chválí dosti a po právu i beze mne. Pravodu zůstává, že tenhle příběh je pro mě srdcovka a jestli rozumíte Melvinovi, pak víte, o čem mluvím. PS. Tam, kde "Love Actually" nabídne v nadstandardu jen snad britský humor, tam "As Good As It Gets" válí na všech frontách. Parádní romance s olbřímí dávkou skvělého a "mischievous" humoru. Zůstane v paměti: 3 ze 4 scén filmu! ()

Hrobař

Žádná velká pecka, nechutnej pes, přemrštěná stopáž po které, vás nebaví už ani protivnej Jack Nicholson. V kontrastu s hodnocením velké zklamání. ()

RoyBatty444

Vždy po čase sa rozhodujem či si film pozrieť alebo nie. Jack Nicholson stvárnil neznesiteľného obsesívne-kompulzívneho (porucha je psychická porucha, pre ktorú sú charakteristické nutkavé myšlienky (obsesie) a konanie (kompulzie). Pacient vie, že sú tieto myšlienky nezmyselné, ale ak neurobí tak, ako mu myšlienky prikazujú, cíti úzkosť a napätie. Obsahom nutkavých myšlienok sú najmä obavy zo zabudnutia, straty cenných predmetov, zašpinenia,...) Melvina tak vierohodne, že sa jemnocitnejšej povahe môže zdať jeho správanie ako neznesiteľné. Nakoniec veľa point je nastavených na jeho neznášanlivú povahu. Helen Hunt stvárnením Carol bravúrne odchytáva tento výchor chrliacej žlče. Obom veľmi dobre asistuje homosexuálny sused a jeho pes. ()

Terieli

Komedie mě nezaujala tak, jak jsem zpočátku očekávala dle slibných komentářů a reakcí ostatních diváků. To ale nic nemění na perfektních výkonech Jacka Nicholsona, Helen Hunt a spol. Co mě ale nebavilo byla zdlouhavost a přehnané záškodnické Melvinovy komentáře. Ale i tak doufám, že až si komedii pustím znova, bude můj názor o něco lepší. Proto dávám 4*. ()

vrgulnik

Nejlepší americká konverzační komedie všech dob. Miluji filmy, které by se klidně mohly odehrát na jevišti divadla a výsledek by byl stejný. Jeden z mála filmů, kde tři hlavní představitelé měli dostat Oskara, ale povedlo se to jen dvěma. ()

jenina

Tenhle film patří k těm, které si mohu pouštět pořád dokola a pokaždé mě bude bavit. Jack Nicholson je odpudivý, dojemný, zlý, laskavý, vtipný... cítívám pokaždé lítost nad osamělostí tohoto člověka. Prostě - správný mix sentimentu a srandy. Helen Hunt tady ještě není ta vyzáblá anorektická vyzuna, ale sluší jí to. A tihle dva dohromady berou za srdce. ()