Dospívají dcera z vážené rodiny prožije o prázdninách milostné dobrodružství se záhadně se tvářícím mladým mužem. Ačkoli ji silně přitahuje, zároveň je znepokojena jeho zlověstnými, panovačnými řečmi, jeho uhrančivým charismatem. Rudolf Hrušínský tu ztvárnil první ze svých pověstných rozporuplných postav, u nichž i více či méně hmatatelné zlo doslova fascinuje. Příběh je působivě odvyprávěn, ale stěží zastře chladnou akademičnost. (oficiálny text distribútora)

Víteček

Hrušínský dobrý, ale zbytek mě spíše iritoval. K Jarmile se bratrové i kamarádi chovali nepěkně moc, ale prý to mělo být to správné, oproti Toufarově (který se prý později stal knězem) zlu, o kterém by se i dalo dosti pochybovat a tak muselo být párkrát doslovně divákovi představeno. Sama linka s předtuchou jak zde byla podána dost hloupá, natož ve spojení s prohlédnutím mladé dívčiny ohledně slizkého cizáka (který byl špatný už svou cizostí, jediné správné byly zajeté vesnické pořádky). 35% ()

Igy007

Přízračný film, hlavně ta snová scéna je strašidlácká. Skvělé herecké výkony, kromě nesnesitelné Brzkové tedy. Ostatní obsazení top. Nafoukaný fejkový Hrušínský, skvělá matka Brožová, bráškové Vinklář a Mikulič, prostě všichni hrají opravdu jak o život ... Krizová situace stmelí již tak dobře fungující rodinu, dobře se na to kouká. ()

Awer

Částečně asi prostě nechápu / filmové reálie (dementní kastovně determinovaná Cilka, superpečovatelská a vždysentimentální matka, železně autoratativní otec...) a techniky odvál čas. Člověk prostě nějak tuší, že tehdy to byla skvělá filmařina a může se bavit/děsit + postava Toufara je stereotypická fakt docela zábavně. Závěrečná message je alespoň nějaká. ()

SuperKarel

Bohužel tento film mě velice zklamal, téma předtuchy bylo využito podle mě minimálně, film mě tak nudil, že jsem ho musel zrychlovat, nedávam odpad jen protože jsem vydržel dokoukat a snad za zajímavou postavu R. Hrušínského:) ()