Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu

• Japonsko 無職転生~異世界行ったら本気だす~ (viac)
Japonsko, (2021–2025), 24 h 1 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Rifudžin na Magnote (kniha)

Kamera:

Šindži Tonšo

Jumi Učijama, Ai Kakuma, Ai Kajano, Konomi Kohara, Daisuke Namikawa, Hisako Kanemoto, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Lynn, Hiroki Maeda, Ajaka Nanase (viac)

Když umíral jeden 34letý muž poté, co ho srazil kamion, rozhodně netušil, co bude dál. Sice příchodu smrti nijak extra nelitoval, protože jeho život dosáhl bodu, kdy již 20 let nikam nesměřoval, zůstával zavřený doma, protože se na něm podepsala šikana z dob studií a nedávno zemřeli i jediní, na kom mu trochu záleželo, tedy jeho rodiče, ale i tak. Tento nezaměstnaný asociál a panic totiž dostal novou šanci, a to ve světě, kterému vládne meč a magie. Navíc jeho staré já pořád zůstává v tomto novém těle, pamatuje si vše, a tak je muž odhodlaný využít všechny své zkušenosti k tomu, aby byl jeho život tentokrát jiný.
Nebude to jednoduchá cesta, přeci jen všechna ta traumata z jeho minulého života v jeho duši pořád zůstávají, také zdejší svět rozhodně není tím nejlehčím místem k životu, ale chlapec má díky svým novým genům jisté dobré předpoklady. Přeci jen, když je váš otec bývalý dobrodruh, ovládající boj s mečem jako nikdo druhý a vaše matka má silné magické schopnosti, pak i potomek má velkou šanci, že podědí nějaké to nadání. A Rudeus Greyrat opravdu má talent, jeho magické schopnosti se totiž projevili už v dětství, a tak se rodiče rozhodli mu zajistit náležitý výcvik. Tak se chlapec setkal s čarodějkou Roxy, která se stala na dva roky jeho učitelkou a také jeho první velkou láskou. Rudy se rozhodl využít všech svých schopností k tomu, aby se prosadil, a protože je v jeho těle muž v nejlepších letech, také k tomu, aby byl tentokrát opravdu úspěšný u žen... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Katakimiku k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2021) (S01)

Je mi líto, že musím tu hvězdičku srazit, zvlášť když se z většiny jedná o skvělou ukázku toho, jak by mělo isekai nebo obecně fantasy anime vypadat. Bohužel jinak to pro mě nešlo, tím největším zlem byly totiž ecchi scény. Tím nemyslím nutně všechny, přece jenom anime vyobrazuje drsný svět, nevyhne se brutálním scénám a ani tomu ecchi, takže to v mnohých scénách dává smysl a svým způsobem přidává ještě na realističnosti. Stejně tak chápu (i když se na to rozhodně nekoukalo příjemně) jistou část osobnosti hlavního hrdiny, která má chuť krást všem ženám v okolí (bez ohledu na věk) kalhotky, protože se na něm podepsal životní styl, jaký vedl v minulém životě. Nicméně mnohdy už těch scén (stejně tak vyloženě fanservisu) bylo zbytečně moc. Čekala bych, že se Rudeus bude muset v tomhle ohledu změnit, že dostane od života větší "facku" než mu dávají jím očumované holky spolu s ,,Baaka!", ta totiž přišla až ke konci a byla sice intenzivní, ale z mého pohledu strašně pozdě. Když už jsem ale okecala ten jeden otravný bod, je na místě i chválit. Po delší době jsem totiž narazila na něco, co mě upřímně zaujalo světem, jeho kulturou, jazyky a vzhledem jednotlivých míst - do těch nádherně namalovaných pozadí se jednoduše nejde nezamilovat. Co mě taky zaujalo už v úvodu byla magie. Konečně to nejsou jenom generické magické kruhy, ale kouzla tady působí mnohem víc přirozeně a krásně, i když se třeba jedná jen o vodu, oheň nebo déšť. Krásná je taky vizuální stránka, netuším kdo vymyslel nepsané ale očividné pravidlo, že isekai anime by měla být co nejbarevnější, aby diváka zaujala - tady je v jednoduchosti a přirozenosti barev krása. Animace jako taková je skvělá, hlavně akční scény vypadají úžasně, hudebně je to taky povedené. Přidejte si k tomu uvěřitelně napsané postavy a silné emotivní momenty a máte jedno z nejzajímavějších isekai anime, které je za mě přesně na hraně 4 a 5 hvězdiček, záleží jak velkou váhu budete přikládat fanservisu. 8.4/10 ()

Season 2 (2023) (S02)

Nejčastější stížnost, co na druhou sérii slýchám je, že byla nudnější, pomalejší, míň akční, prostě že ani ten skvělý souboj ke konci nedokázal, co se týká zábavnosti, tuhle sezónu spasit. A já s tím souhlasím. Jsem ráda za to, že dali Rudymu a Sylphie tolik prostoru, líbily se mi vedlejší charaktery, našlo se pár scén (i když míň než v předchozí sérii), co mě dokázaly emočně dostat a v posledním díle jsem dokonce dokázala vzít Rudeuse na milost (SPOILER! Mám Roxy i Sylphie ráda a občas si fakt říkám, že si je vůbec nezaslouží, zvlášť po tom, jaký se Sylphie měli vztah si vážně nemusel hned za pár měsíců pořídit další manželku SPOILER!), u hůř napsaného seriálu, bych hodnocení snížila o stupeň dolů, jenže tady se jim to kupodivu povedlo obhájit tak dobře, že to snad líp nešlo (možná šlo a jenom neznám předlohu). Každopádně pro mě žádné velké zklamání, ale byla bych radši, kdyby se příští série kvalitou (jak příběhu, tak animace) zase vrátila k tomu, na co jsme z té první byli zvyklí a taky doufám, že SPOILER! třetí série se hned nerovná třetí manželka SPOILER! 7.6/10 ()