Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu

• Japonsko 無職転生~異世界行ったら本気だす~ (viac)
Japonsko, (2021–2025), 24 h 1 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Rifudžin na Magnote (kniha)

Kamera:

Šindži Tonšo

Jumi Učijama, Ai Kakuma, Ai Kajano, Konomi Kohara, Daisuke Namikawa, Hisako Kanemoto, Tomokazu Sugita, Tošijuki Morikawa, Lynn, Hiroki Maeda, Ajaka Nanase (viac)

Když umíral jeden 34letý muž poté, co ho srazil kamion, rozhodně netušil, co bude dál. Sice příchodu smrti nijak extra nelitoval, protože jeho život dosáhl bodu, kdy již 20 let nikam nesměřoval, zůstával zavřený doma, protože se na něm podepsala šikana z dob studií a nedávno zemřeli i jediní, na kom mu trochu záleželo, tedy jeho rodiče, ale i tak. Tento nezaměstnaný asociál a panic totiž dostal novou šanci, a to ve světě, kterému vládne meč a magie. Navíc jeho staré já pořád zůstává v tomto novém těle, pamatuje si vše, a tak je muž odhodlaný využít všechny své zkušenosti k tomu, aby byl jeho život tentokrát jiný.
Nebude to jednoduchá cesta, přeci jen všechna ta traumata z jeho minulého života v jeho duši pořád zůstávají, také zdejší svět rozhodně není tím nejlehčím místem k životu, ale chlapec má díky svým novým genům jisté dobré předpoklady. Přeci jen, když je váš otec bývalý dobrodruh, ovládající boj s mečem jako nikdo druhý a vaše matka má silné magické schopnosti, pak i potomek má velkou šanci, že podědí nějaké to nadání. A Rudeus Greyrat opravdu má talent, jeho magické schopnosti se totiž projevili už v dětství, a tak se rodiče rozhodli mu zajistit náležitý výcvik. Tak se chlapec setkal s čarodějkou Roxy, která se stala na dva roky jeho učitelkou a také jeho první velkou láskou. Rudy se rozhodl využít všech svých schopností k tomu, aby se prosadil, a protože je v jeho těle muž v nejlepších letech, také k tomu, aby byl tentokrát opravdu úspěšný u žen... (Jeoffrey)

Recenzie používateľa Updated_Cake k tomuto seriálu (2)

Mušoku tensei: Isekai ittara honki dasu (2021)

Na úvod musím říci, že vážně lituji lidi, kteří tohle anime berou až moc vážně a nedokáží si ho užít. Je to jeden z nejlepších hidden gemů (vlastně zas tak skrytý není), který se za poslední dobu vyloupl a i když asi není po všech stránkách perfektní, je vážně zábavný. Problém na straně diváka je ten, že některým nejde moc po chuti ecchi/harém složka anime a odsuzují ho. Přitom se stačí dostat jen pár epizod do příběhu aby člověk pochopil, že tohle asi nebude klasický stereotyp anime, které staví vše především na tom ecchi. 1. série tak nějak představuje postavy, svět, systém fungování věcí. A cokoliv absurdního se tam může stát, to se tam stane. To je vlastně ohromné plus tohohle kousku, nebojí se jít do čehokoliv. 1. polovina 2. série mě přesvědčila o tom, že jakmile člověk u toho dokáže vypnout, nebudou mu stačit díly. Je to zábavné, absurdní, ecchi stránka je tam pojatá opět spíše absurdně a přehnaně a v důležitých momentech se to s ní nepřehání. A je tu prostor pro hned několik paralelních příběhových linek. A pokud je někdo fanouškem dobře vytvořených isekai jako já a dokáže něco nebrat vážně a jen si to užít, tohle prostě potřebuje vidět. Protože pokud to ještě neviděl, přichází o hodně. ()

Season 2 (2023) (S02)

Recenze obsahuje sem tam nějaké menší spoilery. 2. série Mushoku Tensei vážně překvapila víc než jsem čekal. Ve zkratce jsem hlavně rád za to, že tato série konečně otevřela oči lidem, kteří se na takové anime nechtějí dívat, konečně to vypnou a nebudou to hejtit, protože některým až na konci 2. části 2. série došlo, jak moc heavy harém anime to je. 2. série totiž roztočila kola rodinného života Rudeuse a ke konci jsou tu už jasné náznaky, že se anime bude vydávat LN cestou, což je jedině dobře. Anime bylo ještě víc překvapující než minulá série, prakticky od začátku do konce je tam kolotoč emocí, který si divák projede kompletně celý a na rozdíl právě od průměrných a průměrně hodnocených harém anime je tam domyšlený každý detail, že harém složka tu spíše slouží k pobavení, kdy si člověk smíchy prakticky až vyrve plíce a bránici. Protože některé scénky jsou perfektně načasované a dialogy tak dobře zpracované, že člověk zapomene i na to, že v předchozím díle zemřela jedna z větších postav. Musím říct, že obecně emotivní stránka téhle série byla hodně těžká a kdo bral anime až moc vážně nebo naopak až moc lehce, tak ho to muselo jednoduše sejmout a to stylem, že měl chvíli pár těžkých emocí v sobě nebo naopak ho anime totálně odradilo. Jednoduše řečeno, není v globálním měřítku zase nadmíra příběhů ve kterých by si autoři dovolili dělat až takové zvraty a vlastně je jedině dobře, že tady ta odvaha je, protože to je jeden z důvodů, proč je tohle anime jedno z největších překvapení poslední doby a asi další milník na ose isekai žánru. Je to takový trochu hidden gem, který hodně lidí odsuzuje, protože to povětšinou berou až moc vážně a za 2 série nepochopili flow tohoto anime - a je to škoda, protože sami sebe ochuzují o skvělý příběh. Ačkoliv se anime příběhově i skrz postavy snaží působit často sarkasticky a hnát věci na kraj absurdity, hlavní postavy jedou v celém příběhu trochu víc deep linku, která je vlastně dost racionální a zajímavá a byla v 2. části 2. série konečně trochu víc vidět, když si třeba Rudeus uvědomil provázání svých chyb se světem, ve kterém teď žije a snaží si vybudovat nový život. Rád bych upřímně viděl, kdyby alespoň desetina isekai anime měla alespoň část rysů jako má Mushoku Tensei, protože pak by kvalita té periodické tvorby byla taky někde jinde. 9/10 ()