Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

Litvicek odpad!

Tohle nedoceníš, pokud teda nejsi černý. Natočeno černými, pro černé. Sjel jsem to až do konce, bohužel se mi nepodařilo se do toho nijak zažrat. Nevýrazné postavy, akčně nudné a Idris je placený pouze za čumění a finální monolog, ve kterém se nechá dobrovolně odprásknout.. Ale je tam plno černochů, toho Oskara by to mohlo získat. ()

rublik05

Technicky vcelku povedený, solidně natočený western, jehož největší slabinou je těžce přepálená stopáž v kombinaci s mizerným tempem, takže poutavost je téměř na nule, až do závěrečné přestřelky se nic závratného neděje, herci svými výkony nestrhnou, hlavní zápletka taktéž není zrovna dvakrát povedená. Jednoduše řečeno se jedná o dobře natočenou nudu. Film absolutně o ničem. 3/10. ()

Strike

Užvaněný, nudný superdlouhý slint. Elba tam je naštěstí celkem krátce, protože tak trochu předpokládám, že by se jinak pronudil stejně jako Regina King. Její scéna s loupáním jablka... něco tak blbýho už jsem dlouho neviděl. Jako opravdu nechápu, kdo v Netflixu svěří film, za asi dost peněz, někomu, kdo osm let nic nenatočil. Možná, že si onen hudebník celý film zaplatil... když už ho režíroval, napsal scénář a hudbu. Vše tedy dost mizerně. A ještě k tomu to herecký poleno bez charismatu v hlavní roli. A to bych si to ale dokázal v lepších rukou představit jako solidní stylovku. Takhle ale bohužel. ()

Morholt

Inspirace Tarantinem je zjevná a občas jsem měl pocit, že se dívám na Djangův spin off. Ale ten přešel ve chvílích, kdy došlo ma dialogy a mluvené slovo vůbec. Pár dobrých drsňáckých hlášek se našlo a stejně tak pár solidních slovních přestřelek, ale na jednu povedenou připadalo deset mizerných či při nejlepší vůli zbytečných. Pokud ovšem došlo na střílení, mlácení či bodání a řezání, byla to jiná káva. Krev stříká, kulky sviští a i když se nejedná o nic nápaditého, dají se tyto sekvence označit za solidní řemeslo. Povedený je i casting a upřímně řečeno bylo mi celkem jedno, že si tu černí a kluci a holky hrají na bělochy. Naopak v kombinaci s černou muzikou mě to bavilo. Škoda výše zmíněného blábolení a přepálené stopáže. 60% ()

Lacike

Uznávam, tento western to mal u mňa ťažké. Pustiť si ho krátko potom, čo som si dal repete Leoneho klasík, by obstál máloktorý nový film. Ale aj bez ohľadu na to je to absolútne nefunkčné. Už úvodná brutálna scéna by mala mraziť, ale ja som sa nudil. Proste totálne bez atmosféry a napätia. Postavy behom celého filmu vôbec nefungujú. Sú nielen mizerne napísané ale hlavne otrasne typovo obsadené. Hlavnému hrdinovi som nasratého parchanta, ktorý sa mstí, neveril ani sekundu. Pôsobí jak nedospelý srandista z nejakého hip hop videoklipu. Príliš nepočúvam černošskú hudbu. Nie pretože som hnusný biely rasista, ale pretože mi štýlom nevyhovuje. A pri sledovaní filmu som mal pocit, že sledujem nekonečný videoklip na hudbu, ktorú nemusím. Hviezdičku si film zaslúži len za kvalitnú technickú stránku a niekoho snáď poteší kopec brutality. Ale je to tak prehnaná brutalita, že nepôsobí skutočne hrozivo alebo nepríjemne. Mňa to nonstop nudilo. Proste ďalší nefunkčný Netflix film len na efekt. 2/10. ()

• Bass Reeves (Delroy Lindo) byl první černý americký Marshall západně od Mississippi. (gavosh)
  • Zazie Beetz se narodila v Německu, takže se sama nadabovala v německé verzi filmu. (gavosh)

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)