Na titulnej stránke

• Československo Na titulnej strane (viac)

Dej komédie z novinárskeho prostredia sa odohráva v Chicagu 30-tych rokov 20. storočia. Hildy Johnson patrí medzi špičkových novinárov v meste. Po rokoch náročnej novinárskej praxe chce odísť a oženiť sa. Ale jeho prefíkaný šéfredaktor s ním má iné plány a snaží sa Hildyho presvedčiť, aby pre neho napísal posledný článok na titulnú stránku... Veselá komédia populárnej komickej dvojice Jacka Lemmona a Waltera Matthaua v réžii majstra hollywoodskej komédie Billyho Wildera. (oficiálny text distribútora)

PSyk

Maximum především za úžasný scénář. Nepamatuji se, že bych u nějaké komedie byl prakticky neustále překvapován tím, kudy se děj pořídí dále... "Hele zelenej sršeň!!" Genialita je v detailu. A Billy to velmi dobře věděl. ()

Kivis

Vtipné zachycení amerického novinářského prostředí 70. let. Čekal jsem sice trochu více nimrání se v otázkách etiky, bulvárnosti apod., ale Na titulní straně je víceméně čistá komedie. Komedie, která za 45 let příliš nezestárla, za což vděčí především skvělému scénáři a hereckému obsazení. ()

Bogrant

Jeden z posledných filmov režiséra Wildera, ktorý sa v pokročilom veku radšej obrátil na výborne zohranú dvojicu Lemmon - Matthau, aby s nimi natočil veľmi pohodovú, dôvtipnú a ničím nekazenú komédiu, ktorá má slušné tempo, super scenár so šibnutými dialógmi, milión drobných vtipov a všemožných absurdných nápadov. Záverečná scéna na vlakovej stanici - to jednoducho vyčarí úsmev na tvári. ()

kotrlak

Jedna z nejlepších komedií kde kralujou Lemmon a Matthau. Smekám taky před Billy Wilder. Tenhle flick podle mě předčí 'Some Like It Hot'. Ted´už jen čekám kdy se objeví idiot kterej to napadne protože v tom není "inclusion and diversity" ()

Herbert007

Scénář je nesmírně povedený, Matthau s Lemmonem si to velmi konverzačně užívají, celkový dojem je dost divadelní a je to už dneska poplatný době vzniku... ale stejně jo, tohle určitě stojí za to vidět, má to celkovou myšlenku, vtipy který jsou logický a přitom nepředpovídatelný - tak celkový dojem za 4 ()

mina_harker

Tento film pro mě nefungoval jako komedie ani jako drama. Přitom má potenciál být být v obojím dobrý - jenže výsledný mix je přehnaný a nepřesvědčivý a nudný. Pokud by měl titulní uprchlý vrah o trochu více charismatu a člověk by se více bál o jeho osud a postava šerifa by byla zbavena své laciné komičnosti (potažmo více postav - např. mladý začínající novinář, zženštilý reportér) a postava, kterou stvárňuje Susan Sarandon by byla vyškrtnuta, protože pro děj není moc velkým přínosem, mohlo být z filmu výborné drama. Kdyby naopak ve filmu nebyly scény s prostitutkou, která s odsouzeným na smrt jako jediná soucítí a nakonec se pro něj i obětuje (i když ve finále neskončí tragicky) a byly by vyškrnuty některé trapné gagy, mohl by film být dobrou komedií. Takto je někde mezi - 2 a půl hvězdičky. Walteru Matthauovi role vydavatele, který se nezastaví pro vysoký prodej novin před ničím, vyloženě sedla. ()

negativ

Klasická situační komedie ala Lemmon / Matthau, v neustálém tempu a se stále více se komplikujícím dějem. Susan vypadá furt stejně dobře. ()

Sejkorka

Velká klasika s excelujícími Jack Lemmon a Walter Matthau, Mladá Susan Sarandon (27) v roli naivní nevěsty Peggy. Závěrečný dialog, kdy Walter nahlásí, že mu Hildy ukradl hodinky je třešničkou na dortu z této skvělé komedie. Lemmon a Matthau byli za své výkony nominováni na Zlatý glóbus. Poprava nebo svatba? Jack Lemmon a Walter Matthau v hlavních rolích americké komedie o zlatých časech novinářského řemesla. ()