Poručík Alan Kreiner sprevádza svojho nadriadeného na tajné stretnutie s informátorkou, od ktorej má dostať dôkazy o kriminálnej činnosti, okrem iných, aj svojich kolegov. Na mieste však okrem informátorky čaká aj strelec, ktorý má odovzdaniu dôkazov zabrániť za každú cenu. Hoci žene sa podarí ujsť, Kreinerov nadriadený je mŕtvy a Kreiner sám sa stáva hlavným podozrivým, strieľalo sa totiž z jeho služobnej zbrane... (RTVS)

j.sorensen odpad!

První díl byl nadějenej, zato druhej to spolehlivě zabil. Hercům nebylo místy rozumět, což k zmatenému vývoji děje vůbec nepomohlo. Vetchý přehrával jak blázen, pokaždý když uviděl tu svojí hvězdu, tak byl vyvalenej, jak po 20 letech odloučení. Donutil si zahrál svoje, Finger, Töpfer taky, postavu "geniální" Evy jsem nějak nepochopil. Vůbec je to celý zmatený, jak naše nová vláda, 25%. ()

Jara.Cimrman.jr

"Za prachy, co vám platím, mi tu ráfku přinesete naporcovanou a naloženou v láku od okurek." Elitní právníci jsou zmetci? Giboni z GIBSu jsou parchanti? O státní zakázky se vedou neférový boje? Mezi detektivama jsou křiváci? Z mý osobní zkušenosti se na všechny tyto otázky dá bez problémů odpovědět ANO. A vlastně jsem rád, že se o tom mluví i točí filmy. Možná se proti tomu bude jednou i něco dělat. Poněkud horší je to, že to, co jsem viděl, bylo trochu prkenný, neustálý citace trestního řádu mě štvaly a nikdy jsem nepotkal obviněnýho zkušenýho poldu, kterej by při výslechu řekl cokoli bez právníka. Oproti tomu jsem se poučil o tom, že elektronika je indiskrétní děvka. Já to tedy věděl, ale nedokázal jsem to takto brilantně formulovat. ()

dyfur

.....tešil som sa -režisér zo starej školy, dobré herecké obsadenie,kriminálka....tešil som sa....ale to je tak všetko z pozitív. Očakávania sa nenaplnili......herci síce hrali dobre ozaj sa snažili,ale ani michelinský kuchár vám z piškótov z Lídla svadobnú tortu neurobí.....scenár hrozná bieda, dialogy tiež, schematické vykreslenie postáv,prekomlikovaný dej, nelogický - niekto pašuje utečencov z  Rumunska a zároveň ide spolustavať rýchlodráhu ....ozaj to stálo za hovno - jedna hviezda len za O.Vetchého a M.Donutila. ()

Amonasr

Kvalitně natočená napínavá kriminálka, v níž se proplétají zájmy korporátního byznysu s podsvětím a státními zakázkami za asistence soupeřících mafií v jednotlivých policejních složkách a justici. Zkrátka ze života. Občas poněkud chladně odtažité a překombinované. Místy až teatrální přehrávání Ondřeje Vetchého mi k němu a k jeho roli ovšem moc nešlo. ()

Slarque

Sice jsem si říkal, že ztrácet čas ještě druhým dílem je nesmysl, ale nakonec jsem to přece jen udělal. Příběh má snad dvacet postav, z toho ani jednu zajímavou. Díky hercům jako je Miroslav Donutil, Martin Finger a pár dalších se to dalo přežít. Ale scénář špatný (třeba řada scén, které tu nemají žádný smysl), režie slabá (ani Ondřeji Vetchému zřejmě nikdo nevysvětlil, co se po něm chce), celkově podprůměr i na poměry kriminálek ČT. ()

• Úvodní scéna ze schůzky s informátorkou byla natočena v bývalém dole, nyní hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna. Přestřelka se odehrála přímo v jedné z těžních budov. (rakovnik)
  • V čase 24:42 rozbalí Viktor úřední obálku a z vložené bublinkové fólie vyjme samostatnou paměťovou kartu. Při prohlídce fotografií ho vyruší matka a Viktor kartu uklízí do pouzdra, jež se odkudsi objeví na bublinkové fólii. (mikulin)