Je ze speciálních jednotek a vyrazil si s přítelkyní z Londýna do Paříže. Když ale vlak ovládnou nemilosrdní ozbrojení žoldáci, musí rychle do akce. (Netflix)

MrHlad

Ruby Rose a její komando přepadlo vlak, který mířil z Londýna do Paříže. Naštěstí je mezi cestujícími člen SAS Tom Buckingham. Naneštěstí pro diváky je to celé dost nepovedený film. SAS: Red Notice se nemůže rozhodnout, jestli bude seriózním politickým thrillerem, nebo béčkovou variací na Smrtonosnou past. Bohužel zklamává jak v práci s postavami a napětím, tak i v samotné akci a většinu času balancuje mezi trapností a směšností. ()

oveckaoa

Problémem tohoto filmu je to, že je překombinovaný. Posuďte sami jakýsi teroristé přepadnou vesnici v Gruzii co nechce plynovod chlapi a muže povraždí a ženské nechají žít někdo to natočí na mobil a zveřejní. Vláda Anglie co je na to najala nechce dopustit , aby na ně přišly tak nařídí jakémusi chlápkovi, aby je zabil oni to mezitím zjistí unesou vlak s lidmi na místě kde je ten samý plynovod co v té Gruzii tehdy a chce po té firmě 500 milionů nebo to zveřejní a jako bonus tam odpálí plynovod. V tom vlaku je, ale i ten chlap a jeho nastávající. Nemyslím si, že je to horší akční film než cokoliv od Seagala nebo Willise z poslední doby a hodnocení je uvalené. Druhý díl bych klidně bral. Díky za titulky Vegetol. ()

vegetol.mp

Jedno z nejvíc wtf hodnocení na ČSFD. SAS je dobře natočenej akční film, kterej má dle mého dvě drobný vady. 1) přestřelenou stopáž, protože kdyby to bylo o 15 minut kratší, nic by se nestalo. 2) neschopnost rozhodnout se, jestli bude vážným akčním filmem s politickým přesahem nebo bondovskou zábavou, k čemuž odkazuje posledních cca 5 minut. Jinak obsazení naprosto v pohodě, Ruby Rose mě jako záporák bavila, ale suverénně nejlepší byl Andy Serkis jako cynickej a všehoschopnej týpek na špinavou práci. Vlastně nevím, na co si lidi stěžujou, protože akční scény jsou přehledně natočený a je jich dost. Jen škoda, že téma toho, že hlavní hrdina je stejně jako hlavní záporačka a její otec, psychopat, není ve filmu dostatečně rozvedený. ()

johnsnow

Takže v skratke lebo rozpisovať sa nemá zmysel. Sledujeme týpka ktorý ide po sviniach avšak v priebehu filmu zisťujeme, že oveľa väčšie svine sú tie pre ktoré pracuje. Avšak vo filme samozrejme tie slabšie svine skončia mrtvé a v podstate tá najnevinnejšia minisviňka to prežije. No a náš týpek samozrejme ide po ňom pretože mu to tie extra svine prikázali, a samozrejme otvárame dvere na pokračovanie. Myslím, že pokračovanie nechcem, film je chujovina jak sviň, bez logiky a jediné čo stojí zato je sexi Ruby (škoda, že je na babenky) a akcia ale jej je ako šafránu. ()

mzss1

[67%] Mě to přišlo docela dobrý. Akce byla přehledně natočena, bylo jí poměrně dost a k tomu to bylo R ratingu, takže víc si stěžovat ani nemůžu. Příběh byl takový průhledný, ne moc záživný a hlavně byla přestřelená délka nebo to bylo občas zbytečně zdlouhavé. Herci v pohodě, jak hlavní hrdina tak i ta krátkovlasá záporačka. Jejich finální souboj byl hezky krvavý. Takže hodnocení na CSFD mi zde přijde trochu moc kruté. Víckrát si to asi už nepustím, ale kvůli té solidně natočené akci se to dá vidět a neurazí to. ()

• Vila, ve které se na konci filmu koná „svatba“, je opravdu na Mallorce. Konkrétně je to Muzeum Son Marroig u vesnice Deià a běžně se tu svatby pořádají. (Ficik)
  • Andy McNab, autor knihy, podle které je tento film natočen, je bývalým členem britské SAS. Byl zajat a mučen iráckými vojsky ve válce v Zálivu. Také byl velitelem osmičlenné skupiny s názvem Bravo Two Zero, podle které je natočen film Nebezpečná mise (1998). (gavosh)