Snivokraj

• USA Slumberland (viac)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

RAFT

Režisér Lawrence natočil rodinný film.Divka nemo cestovala do země s netvorem při hledání svého otce.Každopádně je film pro mladší tak, 10-14plus.Jinak pěkná podivaná akorát si myslím že, za týden už si na film nevzpomenu . Každopádně režisér má navíc co natočil film constantina který , je dost pecka , tak zbylé jeho filmy nic moc a to se sním táhne několik let. Už aby natočili pokračováni Constantina . Za mě 60 % ()

BOURQUE

Mnohonásobne známa koncepcia v podaní režiséra Francisa Lawrence. Zvláštne efekty (a CGI) sú na prijateľnej úrovni. Celkový výsledok však zbytočne prekonáva dvojhodinový pasáž – niekedy menej je viac. Jason Momoa svoju rolu užíva a nepochybujem o tom, že nad ponukou na účinkovanie vo filme dlho rozmýšľal. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

dO_od

// Chtěl jsem být tolerantní a přejít to jako blbinu pro děcka, ale pak jsem se podíval na jméno režiséra, a co má v budoucnu dělat za projekty, a ne – takhle fakt ne. V krátké době Netflix vydal další fantasy, a opět je to ošklivé (jak CGI, tak kostýmy, tak design), bez duše i srdíčka (film je bolestivě umělý a silné téma ztráty rodiče absolutně neprobouzí jakékoli emoce), s mizernými hereckými výkony (osobně nenávidím i pitvořícího se Deppa, takže tady to Momoa coby jeho klon fakt nemohl vyhrát), navíc to vykrádá zhruba milion lepších děl (Sandman, Řada nešťastných příhod, Počátek) a aby toho nebylo málo, tak to má opět dvě hodiny. Nejlepší na celém filmu je tak už klasicky Kyle Chandler, který jako obvykle dostal asi pět minut screen timu. Něco mi říká, že pro Lawrence jsou časy Constantinea a Já, legenda nenávratně pryč. 4/10 ()

moviefreak

Noooo detskú nočnú moru s Momoom som teda vôbec nečakal. CGI ma v traileroch odradil, a v samotnom filme doslova prikoval do sedačky. Úplne som zabudol aký frajer je režisér Francis Lawrence (Ja legenda, Constantine), a čo dokáže ak má voľné ruky. K tomu je aj príbeh dostatočne citlivý a fantasy, čo ja v poslednej dobe naozaj môžem. Netflix koncom roka ide BOMBY! ()

Enšpígl

Musím říct, že mě Netflix překvapil, protože film má krásné fantasy kouzlo díky vizuálně hudební stránce. Škoda, že si Jason Momoa trošku hraje Johnnyho Deppa, ale na druhou stranu Marlow Barkley byla docela dobrá. Některé nápady byly ve filmu opravdu na wau, ale jako celek mě to přišlo trošku ve stylu vlnobití, někdy mě to spláchlo, jindy nechalo na suchu. ()

• Film sa natáčal v Toronte (Kanada) od 9. novembra 2020 do 5. februára 2021. (Arsenal83)