Princezná Anne sa vydáva na ostro sledovanú cestu po európskych mestách. Keď so svojim sprievodom dorazí do Ríma, vzoprie sa proti prísnym pravidlám protokolu. Jednej noci sa jej podarí uniknúť z luxusnej izby a na úteku sa zoznámi s americkým novinárom Joeom Bradleym, vďaka ktorému spozná Rím ako obyčajné dievča. (STV)

yerdua

no ve chvili kdy jsem tento film uvidela se stal mym oblibenym, to je neco neskutecneho audrey byla tak uzasna ze se snad ani neda rict jak, na svou delku to ubehlo neskutecne rychle, a ani jsem se chvili nenudila, skvely zazitek ()

dawnie

Tak konečně jsem je taky viděla... a o co to bylo příjemnější, když to bylo po cestě do Říma:) Krásně jemňounký, vtipný, roztomilý a půvabný, přesně jako Audrey Hepburn. Ty krátký vlasy, ach! Když naskočily po dechberoucí poslední scéně titulky, spadla mi čelist zklamáním, že se nekoná žádná závěrečná spanilá jízda v poslední chvíli, ale přesně o 4 vteřiny později mi došlo, že přesně v tomhle vězí to kouzlo pomíjivosti. ()

BDMarty007

Starý krásný film s opravdu okouzlující Audrey Hepburn a příjemným Gregory Peckem. Ač je to film velmi starého data, při jeho sledování jsem na to rychle zapomněl, což se mi u takto starých filmů stává jen velmi zřídka. Film má spád i určité napětí, dialogy jsou velmi inteligentní a mají v sobě jakousi rafinovanost a zároveň šarm. Romantická komedie je žánr, který vůbec nemusím, a tohle je asi jediný, kterému dám 100%. Asi bych to ani romantickou komedií nenazval, spíše je to příjemné drama. ()

FireTight

Už odjakživa jsem měl k romantickým komediím určitý odpor, neboť mi přijdou... ale napíšu to: v drtivé většině případů stupidní. Tak jako ve všem však existují výjimky a jednou z nich se po Amélii z Montmartru stávají také Prázdniny v Římě. Kdybych je měl zhodnotit, nejvíce mi na filmu vadil samotný začátek, hlavně scéna v ložnici (popravdě, něco tak protivného jsem dlouho neviděl :D). Ale od té chvíle jako kdyby se stal zázrak a já se nechal unášet na vlně pohody, krásy, klidu a svěžesti. Zkrátka nádhera. A co víc, autoři se dokonce na konci vyhnuli takovému tomu (a nutno říci mnou očekávanému) happyendu, kde by se vystrojila velká svatba... Však to znáte. Tohle tam taky chybí a je to dobře. Takže i když to možná není na plný počet, já jej udělím, protože něco tak milého jsem dlouho neviděl. ()

IrisHelenka

Vůbec nemám slov. Na to, jak je tenhle film starý, mi připadá naprosto úžasný. Krásná Audrey Hepburn a sexy Gregory Peck... Love story s dobrým, ač jednoduchým nápadem odehrávající se v okouzlujícím Římě. Jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala podívat na slavné Prázdniny v Římě a vím, že to není naposledy. ()

Chip89

Tohle téma se opakuje v dnešní době v každém druhém filmu. A přitom v tady tom starém snímku vůbec nevypadá lacině, nudně a uslintaně. Nádherný černobílý film s krásnou herečkou a hercem, snad nejromantičtější místo na světě a láska, která nemůže být naplněna. Kýčovité, ale natočené tak nějak, že to diváka baví i po tolika letech,co uplynulo od natáčení. 90% ()

Brinkley

Rozhodně bych do Říma nejela pod vlivem tohoto Wylerova romantického skvostu. Zjistíte, že Španělské schody jsou přelidněné a zmrzlinu si radši dáte jinde, u Úst pravdy se srazíte s mnohočetnou skupinou turistů a pokud neukradnete skútr vy, někdo jiný vám jím málem přejede nohu. Ovšem italskou metropoli z pohledu andělské Audrey Hepburn, pod průvodcovskou taktovou Gregoryho Pecka si pouštím ohromně ráda a zásadně v originálním znění!! (Nic proti panu Bartoškovi, ale Laurinová vs. Pleštilová, to není výběr pro Audrey). ()

RajAthen

Dostal jsem se ke snímku náhodou a rozhodně nelituji. Obyčejně neobyčejná love story se skvělou ústřední dvojicí potloukající se jeden den v Římě. Nejsem žádná plačka od přírody, ale závěrečná scéna je ultimátní zkouškou zatvrzelosti vašich srdcí.:) bUpřímně si však nedovedu představit, že by něco takto lehkého, roztomilého a upřímného mohlo být natočeno i dnes, smutné. ()

Honzeechec

Na to že žánr romantický komedie vyloženě nenávidím, je to překvapicě slušnej film. Pohádka, na kterýěch 60 let není ani příliš znát, maixmálně tak v tý retro hudbě. Líbil se mi hlavně konec, kterej je celkem roztomile obyčejenj, žádnej přepálenej happy end ()

ppospisil

Pravděpodobně nejlepší romantický film který jsem kdy viděl.Je to opravdu klasa, celý film mě naprosto bavil a skoro jsem litoval, že je tak krátký.Současná tvorba romantických komedií by se měla učit, nic přehnaného, lehce smutné, lehce úsměvné a kouzelně příjemné.Především kvůli povedenému zfilmování Říma, kterého se stanete součástí, z tohohle filmu přímo cítíte jeho krásu, která tam v 50.letech ještě byla.Co se týče herců, tak to je zřejmě bez komentáře.Lehce lišácký ale charismatický Pack, a naprosto nádherná a nevinná Audrey Hepburn, celý film přitom navíc podkresluje pěkná hudba.Bylo mi potěšením vidět tento film.Po dlouhé době dávám plný počet - 100%. ()

Zikus

Čekal jsem nějakou romantickou nudu, ale už zkraje filmu jsem byl překvapen, jak se film rozvíjí. Sympatické postavy. Princezna příjemná, novinář taky. ()

neo93

Jeden z nejnádhernějších romantických filmů všech dob. Kdo by nechtěl alespoň jednou za život zažít tak báječný den, který prožijí novinář Joe Bradley a královská princezna Ann. To, co oba prožijí, nikdy nezapomenou. Vtipně milý humor, kouzelně prosluněný Řím, elegantně gentlemanský Gregory Peck a především ozdoba celého snímku, nevinně krásná Audrey Hepburn. Kdo by se nezamiloval do její hezké tváře, přirozeného chování či roztomilého úsměvu. Není třeba nic víc dodávat, je se nechat vést a sledovat tento líbezný příběh Věčného města. ()

Jonatána

Krásná, křehká a okouzlující Audrey Hepburn a neskutečně přitažlivý Gregory Peck. K tomu Řím, léto, závěrečná scéna, u které jsem brečela... za pět. ()

Kritik.

Na dnešné očakávania nedokončený záver (pre niekoho dokonca zlý, nešťastný) ako napríklad pri známom mimozemšťanovi E.T. Inak veľmi svieže, pokojné, romantické a vtipné. Stará klasika a oddychovka. ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

28.05.2019

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se letos koná v termínu 26. července až 4. srpna, přivítá dva významné představitele česko-slovenské kinematografie – režiséra Hynka Bočana a herce Milana… (viac)

Spielberg oživí Cortése

Spielberg oživí Cortése

29.03.2018

Steven Spielberg nám právě dodal sci-fi Ready Player One a v červenci 2020 se od něj dočkáme Indiana Jonese 5. Tím ale jeho dobrodružné vyžití nekončí, zároveň totiž hodlá produkovat seriál o Hernánu… (viac)

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

Bryana Cranstona pronásleduje „americký režim“

20.09.2013

Právě v těchto dnech zažívá vrchol slávy jako Walter „Heisenberg" White v seriálu stanice AMC Breaking Bad. V neděli odvysílaná epizoda „Ozymandias" strhala rekordy v sledovanosti a kritici i diváci… (viac)