Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

huzgi

David Fincher natočil film, který není jednoduchý, o to více ohromí. Rytmus se pravidelně mění, žánr se pootáčí a herecké výkony uhranou. První Fincherovy filmy mne nikdy nebraly, ale Zabiják je trochu jiná káva. ()

XXXXXXXX

To, že jsem u toho včera usnul, jsem měl pokládat za obří červenou kontrolku.Bohužel jsem to však přičítal únavě. Únava, je totiž přesně to, co po téhle narkolepsii budete cítit. ()

Pete

Fincher vybrousil svou chladnou, perfekcionistickou, a tak trochu jízlivou formu k dokonalosti. A příště nebude možná potřebovat už vůbec žádný scénář. ()

Mamlas

Maník chodí 2 hodiny od ničeho k ničemu a vykládá si sám pro sebe. Nečekal jsem, že to bude až tak nudné, pomalé a nezáživné. Dohromady tam byla zajímavá tak čtvrthodinka, zbytek zbytečnosti, bláboly a vata. ↘️ 19% ()

RafaKrakal

Nikdy bych nevěřil, že Fincherovi dám jen 2 hvězdičky, ale The Killer si bohužel vyšší hodnocení nezaslouží. Jako pozitivum lze zmínit herecký výkon Michaela Fassbendera a konverzační scénu v restauraci, nicméně to je po hříchu vše. Vše ostatní lze vyhodit negativně. Nudný a naprosto předvídatelný děj, nelogické chování postav, včetně závěru, který popírá veškerý dosavadní průběh filmu a hlavně příšerně pomalé tempo, které v 90% času nudí. Killer byl značným úkrokem stranou a nezbývá než doufat, že další filmy tohoto světoznámého režiséra budou návratem ke "kořenům". ()

ratpile

Scénář je v kostce vlastně úplně banální, ale je strašně uspokojivé/hypnotické to minimalistické (ne komorní) dění sledovat. Bylo to jako číst román, který čtenářsky neexhibuje, ale přesto si užíváte precizní dokonalost jazyka a dílčího vyprávění, ačkoliv nesměřuje od atrakci k atrakci, ani k nějaké katarzi. ()

curfew77

Jako první mě pro srovnání napadl Ridleyho Konzultant, protože taky Fassbender, ale takhle špatné to naštěstí není. Zabiják udrží pozornost, i baví, jenom je dost nepřekvapivý a nevzrušivý. Jestli to byl nebo nebyl umělecký záměr, je mi celkem u prdele, abych citoval samotný film, já bych se rád bavil víc. 60 %. PS: Když se ve filmu jednoho z předních režisérů pro diváky vaší generace objeví v jedné z klíčových scén poměrně zásadní dialog, a v něm je jako emotivní prvek použit dramaticky přednesený vtip, jehož vyprávění trvá minutu a půl, a vy ho od samého začátku znáte... jste asi oficiálně staří. ()

DJ Kritik

Na začiatku sa dozvedáme, že je v podstate neomylný, ale od tej chvíle všetko, čo naplánuje a urobí je priam amatérsky výtvor.  Pomsta za to, čo vlastne robí aj on je úplný paradox. Tento film mi nesedel. ()

PlysovyMacko

Fassbenderova one man show. Hlavný hrdina je nájomný vrah - perfekcionista, ktorý po skazenej akcií ide po svojich šéfoch. Voiceover približuje jeho vnútorný svet, rovnako ako studený a potemnelý vizuál. Akcie nie je veľa, ale tá bitka v noci na Floride stojí za to, je realistický krvavá.  Páčilo sa mi, že film sa nesnaží v divákovi vyvolať sympatie voči vrahovi, ktorého meno sa nedozvieme, keďže strieda identity. ()

Solverino

Zajímavě pojaté, s náhledem do hlavy "Zabijáka". Jen ten konec byl takovej slabší... a Tilda stála za exkrement, že se umí různě šklebit fakt neberu. Fassbender to zahrál moc pěkně. Palec nahoru! ()

Blenny

Obrázky a titulky umí Fincher pořád skvěle. Fassbender taky skvěle. Průser je ta neosobní atmosféra. Celý je vám to úplně jedno. Není komu fandit, nevtáhne vás to. ()

Joiner

Líbilo se mi více než třeba Zmizelá. Na druhou stranu kultovnímu Se7en to stale nesahá ani po pás. Mělo to slušný děj, napětí, velmi dobré herecké obsazení, ale nějak mě to nevtáhlo a na začátku až štvalo to okecávání. Pořád ale hodně slušný thriller, který nad ostatními vyčnívá 👍 ()

vlKousek

Za prvé to byla nuda plná myšlenkových monologů, které byly rádoby až filosofické, ale občas mi spíš nedávaly smysl. Za druhé smysl vlastně celého filmu byl divný, šel prostě od nikud nikam a nijak i skončil. ()

Olafsson

Sterilní nuda. Pořád jsem čekla, kdy se to pořádně rozjede a najednou byl konec filmu. A ten závěr? Co to sakra mělo bejt? Raději patnáctý díl Johna Wicka, než tohle. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (viac)