Britská armáda pověřuje během druhé světové války skupinku ošlehaných vojáků zakročením proti německým silám daleko za nepřátelskou linií. (Prime Video)

Pete

Střílení Nácků zábavné, leč Pancharti to dokázali mnohem lépe - však také méně je někdy více, že. Tady u Poštmistra je to všechno obzvlášť umělé, nerealistické, hodně feel good stylem s jistotou, že těm hodným nehrozí ani škrábnutí, ale ani v divácích to nic nezanechá. Zrovna takováto látka by si zasloužila víc, než ležérního Ritchieho. ()

Cermicek

Ty jo, to je min podruhý, co plně souhlasim s EvilPhoEniX (jestli já bych si jí/jeho neměl přidat do "Spřízněných duší"?🤔). Každopádně jeho/její recenze přesně popisuje můj pohled na věc, tak proč se vypisovat, když už si tu práci dal někdo před váma že jo.. Dobrý to bylo. Guysky dobrý!👍👏 ()

0verseer

Ritchie sa tentokrát ani na chvíľu neznažil brať príliš vážne. Takže nám naservíroval ukážkový príklad toho, ako dokáže absencia napätia a gradácie “zabiť” celý dojem z filmu. A pritom je to, po čisto technickej stránke, natočené zručne. Žiaľ o ústredné postavy som nemal ani na sekundy žiadne obavy, takže sa akcia, na ktorej film stojí, postupne stávala repetitívnou a nezáživnou. Nepomáha tomu ani ústredný záporák, ktorý prakticky nič zapamätania hodné neponúkne. Takže pre mňa jednorázová záležitosť, ktorú už nikdy nepotrebujem vidieť znova… ()

jim_clark65

Je to v podstate "wannabe" Inglourious Basterds, ale bez všetkého pozlátka, umných dialógov a  pamätných scén/hlášok. Herecké výkony sú celkom dobré, akcia je zaujímavá ale miestami dosť hekticky a neprehľadne natočená (najmä niektoré nočné scény, neustále sa skáče zo skupiny na skupiny, alebo z jednotlivca na jednotlivca, človek má v tom guláš). Príbeh sa zo začiatku snaží hrať na strunu historických udalostí (based on the true events) ale následne je nám predostrená groteska, ktorá ani nie je dosť vtipná a tak umne humorná (Ritchiemu to jednoducho nevyšlo a veľa vtipov vyznie do prázdna a pôsobí to celé dosť sucho až miestami "cringe"). Na konci je nám ukázané, čo sa stalo so skutočnými osobami, ktoré boli v tomto počine vyobrazené, čo potom dáva človeku zmiešané pocity, malo to byť niečo, ako IB od Tarantina? alebo sa to snažilo byť aj historicky presné? = skôr to pôsobí dosť nijako. Mala to byť taká typicky béčková "dumb fun" akčná kravinka, ale namiesto toho, je to dosť podpriemer a od Ritchieho by som čakal niečo o najmenej dve triedy lepšie. Bohužiaľ ma to sklamalo, malo to potenciál ale, ako sa hovorí = "vyšumelo to do prázdna" (podobne, ako väčšina vtipov v tomto filme). Vôbec sa nečudujem, prečo to ledva niečo zarobilo, aj ak by to vydali celosvetovo, absolútne by to nepomohlo. ()

cerdax2

Jakoby Ritchie reziroval v elektromobilu, ktery ma mrtvy baterky. Cele to vypada jako jizda na pul plynu se zatazenou ruckou. Porad je to zabava, ale bez stavy. 60% ()

Facerr

Boží! Na takový filmy se chci dívat pořád. Bohužel taková filmařina přijde jednou za uherák. Těžkej konkurent Tarantina a jeho Panchartů válcuje tímhle kouskem filmové plátno s příběhem, humorem a těžkou cool kanonádou scének, který dokonale okořenil Cavill a spol. ()

njd29

wtf, to co bolo za pitchovinu??? ani som to nedopozeral, ake to bolo nerealne. a od rezisera Gentlemanov som teda cakal ovela viac. ()

kacir

Škoda. Chýbalo napätie, mohlo to byť ďaleko lepšie.. Inšpirácia Tarantinom do očí bijúca. Pozrieť sa to ale dalo. ()

Plaque

Akcie s flambovanými náckami ma nikdy neomrzia a ešte keď to má aj nejaké tie skutočné základy... Hmm... niečo také absurdné by človek čakal možno len od pána Q. ()

DonBraso

Tohle Guy spíchnul hodně vehementně. Vcelku nezajímavá epizoda z Britského mustru o jedné operaci, který chybí šmrnc. Každý to snad musí pustit, že Guy Ritchie a to taky čeká. Ono víceméně to máte jak od každýho fachmana co někde seděl v režisérském křesle a natočil akci. Je to vlastně sice rychlá akce, kde se pořád něco děje, horší je jak se děje. Příběh dejme tomu, že jsme na takových třech rovinách a sledujeme je neustále ve střihu v určitým tempu. Jednou je tu Churchill, pak parta a do třetice dvojice s hezkou kopií Ana de Armas. Jejím Eiza González. Ano ty dvě jsou asi pro toho, když jedna nemá čas :) Dialogy nic moc a to je velký mínus, nějaká ta srandička jde hodně stranou a tak koukáme na tupé nacisty v tisících řadách jak jdou pod samopalem do země. Opět se vybere jeden a díky za něj, Til Schweiger, ale moc místa tu nemá, jen je podle scénáře ten, kdo vydrží logicky nejdýl. Nějaký nápad ten film občas má, dobré tempo, ale v jádru je tak nezajímavý, že už jsem nevěděl co ta parta chce a proč to celý musí být tak zamotaný a někdy fakt debilně natočený. Tento film propluje stejně jak na Prime Video v Africkým oceánu. Pravda v kině proplul víc než ponorka britského námořnictva. Za řížka Ritchisona to na těch šede ale fakt je. ()

mata77

Tento skutočný príbeh si pozornosť širokých más zaslúži a Guy Ritchie ho pojal vskutku gangstersky. Absurdnosť scén je podčiarknutá priamočiarosťou deja, strohým až ukvapeným strihom a kamerou, ktorá sníma postavy jednotlivo celkom zblízka, aby jej neušli detaily. Bavili ma herci, ktorí si svoje role očividne vychutnávali, príjemný bol uštipačný humor a energický soundtrack. Nebavila ma prílišná priamočiarosť a zjednodušovanie naozaj komplikovaných prekážok, ktoré postavy museli prekonávať. Akcii chýbalo napätie a aj keď je jej vo filme celkom dosť, tak je hlavne mechanická. ()

AnthropOcean

Uf, tak toto bol divoký mix žánrov v ktorom v konečnom dôsledku žiaden výrazne nevynikol a film skôr pôsobí akoby ani sám nevedel čím chce byť viac. Soundtrack trpí touto nerozhodnosťou tiež a neustále žánrové striedanie medzi jazzom a spaghetti westernom pôsobí skôr rušivo ako neortodoxne. Do očí bijúca podobnosť s "Inglourious basterds", samozrejme s Ritchieho twistom na vrch, keďže sa predsa len jedná o singulárneho režiséra, by vôbec neprekážala, keby však iba nezostala stáť v jeho tieni. Suchý britský humor typický pre Ritchieho gangsterky tomuto filmu príliš nesedí, čo je spôsobené aj tým aký je nevýrazný. A keď sa ti podarí spraviť mordovanie náckov (čo je v zásade vždy veľká sranda) nudným, tak vieš, že si spravil niekde chybu. Taký žánrovo podobný Sisu si vo všetkých smeroch počínal o mnoho lepšie. ()

sysyphus

Ak by PC hra Commandos bola film, tak by vyzerala takto. Guy Richie ma v poslednej dobe prevažne gentlemenské obdobie. A to je len dobre, pretože stále sa na to pozerá dobre. Všetky trademarky sú pritomné:  vyberaný vkus, hry s časovými rovinami, chytľavý soundtrack, hravé použitie textu na ujasnenie dejových skratiek aj násilie kombinované s humorom a noblesou.  A to je len dobre, pretože tato poloha mu neskutočne svedčí. Verím, že si udrží vietor v plachtách a bude nám aj naďalej servírovať nadupané filmy na pravidelnej báze a držať sa ďalej od recyklovania Disneyho klasík. Jedinu výtku, ktorú k filmu mám sú málo rozvinuté postavy, ktorým sa (až na Eizu González) veľmi nepozrieme pod kožu. Ale to je v podstate maličkosť. Film má taktiež prekvapivú edukačnú hodnotu, ktorá sa najviac prejavi v závernom doslove (počas filmu som sa neraz pozastavil, počkať, to je Ten Ian Felmming, čo vymyslel Jamesa Bonda? Áno.). Guy teda ako hrdý Brit na staré kolená naplno priznáva svoje džentlmenské kvality a znovu-objavuje domácu históriu. Vďaka mu za to. V hodnotení je to nerozhodne medzi slabšimi 4* a silnejšími 3*. ()

mdf

Sice se asi moc mluvilo, nějaká ta hláška taky padla,akce moc nebylo,ale když byla,tak byla parádní,chvílemi jsem měl pocit,jako kdybych viděl druhý díl od Tarantina,takže jinak obstojná oddychovka. ()

hufnagel

Tvrdím,že tento film nemožno brať vážne,lebo čo tu predvádza Guy Ritchie,to nemá s vážnym filmom nič spoločného.Na druhej strane,ale príbeh srší čiernym humorom a nadsázkou a o to tu hlavne ide. ()

Jemes

Guy Ritchie je můj šálek kávy, vždy si užiju každý jeho film a u tohle filmu to nebylo jinak. Dobrá hudba v pozadí, kosení nácků, krásná žena a film podle skutečných událostí, co víc si přát. Samozřejmě sympatičtí herci i postavy a fakt mi hlava nebere, že to nedali i do kin v Evropě. ()

vinducha

Indy se potkal s Hanebnými parchanty a zrušli prakticky v 7 lidech lehce a bez námahy jen tak mimochodem několik stovek až tisícovek naprosto neschopných německých vojáků a námořníků. Je to taková dětská střílečka v které se furt něco děje a člověk si říká , jaktože ta válka musela trvat skoro 6 let , když to bylo všechno vlastně takhle jednoduché. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra