Jeepers Creepers: Reborn

• USA Jeepers Creepers 4

Film se odehrává v době, kdy festival Horror Hound pořádá svou vůbec první akci v Louisianě, kam přitahuje stovky geeků, šílenců a zarytých hororových fanoušků z širokého okolí. Mezi nimi je Chase, doprovázený svou přítelkyní Laine. Během cesty Laine začíná zažívat nevysvětlitelné předtuchy a znepokojivé vize spojené s minulostí města a zejména s místní legendou The Creeper. Když festival začíná, věří, že na místo bylo přivoláno něco nadpřirozeného a že ona je středem toho všeho. (TommyZR)

tXtX odpad!

Krista boha a toto zas čo bolo? Normálne neviem, kde začať.. Samozrejme som od toho nečakal žiaden zázrak a už aj vtedy, ked bol film ohlásený som tušil, že to bude pravdepodobne lacná Céčková pičovina, ktorá ešte hlbšie zakope značku pod zem, ako už je..  Ale že to dopadne  ešte horšie, tak to som nedúfal ani vo sne.. Kurva AKO môže niečo takéto otrasné uzrieť svetlo sveta v dobe, v ktorej sa dá natočiť kvalitný blockbuster pomaly aj na telefón?.. Ako STRAŠNE netalentovaný musí byť človek, aby vyprodukoval podobne zlý produkt? Kde majú ľudia, ktorí majú tento film na starosti sebareflexiu? Načo sa niekto púšťa do filmovania, keď to nevie? Prečo niekto kameruje film, keď netuší, ako sa snímajú aj tie najzákladnejšie scény? Prečo niekto píše scenár, keď doň nevie načmárať jednú jedinú zmysluplnú vetu? Banda tupcov na čele s tým fínskym babrákom, ktorý to má celé v podstate na svedomí. Dúfam, že tento blbec už “nezrežíruje” v živote nikdy nič. Značka Jeepers Creepers je už po tomto prakticky nadobro odpísaná. Jasne, nikdy to nebola séria, ktorá by sršala ultimátnou kvalitou, ale jednotka je, minimálne pre mňa, kultová a srdcová záležitosť. Tichý, komorný, klaustrofobický horor s výborným obsadením, hudbou, maskami a atmosférou. Je až k neuvereniu, do akých hovien sa to všetko dostalo. Po dvojke, ktorá bola síce slabšia, ale dala sa pozrieť bez ujmy na zdraví, nastalo ticho na dlhých 15 rokov. Salva vyložil nohy na stol, pribral dalších 50 kíl, zhlboka sa nadýchol a usúdil, že nastal čas na tretiu časť. Tretiu časť, ktorá mala ešte menší rozpočet, ako prvé dve. Tretiu časť, ktorá sa celá nepochopiteľne odohrávala za denného svetla. Tretiu časť, ktorá sklamala každého-jedného-fanúšika. Aj napriek tomu si ale myslim, že sa z tejto šlamastiky, za ktorú si Salva mohol sám, dalo dostať. Priestor bol, len sa toho bohužiaľ chopil extrémne netalentovaný sráč, ktorý jebe odporný green screen do každej-jednej-scény, lebo neni schopný natočiť ani obyčajný banálny rozhovor dvoch ľudí v exteriéry. Tomu sa hovorí absolutny vrchol nešikovnosti, amaterizmu a tuposti. Nechajte už prosim tu značku na pokoji. Nech to niekto vzkriesi o 23 rokov moderným remakom.. hlavne už žiadne pokračovanie. Veľmi ma mrzí, ako tato séria dopadla..  0% ()