Obchodní loď Sea Star se v jižním Pacifiku ocitne v silné bouři a zachránit se dá jenom v oku tajfunu. Tam objeví velikou, ale liduprázdnou ruskou výzkumnou loď, která jeví známky boje a poškození, není však prázdná. Když posádka opraví její elektrické vedení, začnou se dít neuvěřitelné věci. Objeví se vystrašená vědkyně, která zázrakem přežila a řekne svým zachráncům, že na loď pronikla mimozemská inteligence, která zabila celou posádku! Vesmírní vetřelci zjistil všechno o lidské rase a využívají lidských těl na budování smrtících strojů, jejichž posláním je neutralizovat nebezpečný virus. Od jeho existence ale závisí osud naší planety – tím virem je totiž lidský druh... (Intersonic)

tron

„Budú to ľahké prachy.“ – „Ľahké prachy neexistujú.“ Na prvý pohľad to pre fanúšika drsných sci-fi hororov vyzerá ako splnený sen. Svojrázny, ale zaujímavo pozliepaný kasting (od Jamie Lee Curtis po Donalda Sutherlanda, Williama Baldwina, Cliffa Curtisa, Julia Oscara Mechosa a Joannu Pacula), fajnový 75-miliónový rozpočet, producentka Cameronových trhákov, divácky atraktívna kombinácia mimozemských hororov (STAR TREK: PRVÝ KONTAKT, VOTRELEC, VEC) a morských terorov (SFÉRA, LEVIATHAN, DEEP STAR 6). K tomu režírujúci špičkový expert na efekty John Bruno (legendárna lunaparková 3D atrakcia T2 3-D: BATTLE ACROSS TIME, Oscar za PRIEPASŤ). A zo začiatku (takých 30 minút) to naozaj nie je zlé. Pestré charaktery námorníkov, pôsobivé dekorácie gigantickej ruskej opustenej vedeckej lode v medzinárodných vodách, atmosféra zlovestného ticha pred búrkou. S pribúdajúcimi minútami sa to však zvrtne v chaotické pobehovanie temnými chodbami. Robotické zlo je v dobrom nepríjemné (pripomína Borgov zo spomínaného STAR TREKU), ale blbé dialógy, nezmyselné jednanie postáv a príliš priamočiary scenár (od určitej chvíle sa obmedzujúci len na besný útek pred smrťou) to prizabijú. Do hrobu to ale zakope až zlý strih (chlapi strieľajú na „robota“, robot strieľa na nich, strih, chlapi do kajuty nesú „mŕtveho“ robota) a prehnané sústredenie na nechutné krvavé efekty. Celosvetová tržba 30 miliónov, takže ukážkový prepadák. ()

honajz2

Ano, jsou tam nelogičnosti, postavy se taky občas chovají nelogicky, je to kopírka Věci, Vetřelce a mnoho dalšího, ale i tak se mi to nakonec líbilo. První polovina byla celkem poutavá, a to i přes to, že se dá dost snadno odhadnout už od začátku, co z toho nakonec bude a druhá polovina už se proměnila v klasickou vyvražďovačku, ale i tak se na to pořád dobře dívá a nakonec je z toho příjemné béčko. Nic extra se od toho čekat nedá, ale jak jsem se toho bál, tak jsem z toho nakonec příjemně překvapen. 3* ()

drankeryth

Ako pozeram tento film dostal dost nizke hodnotenie na moj vkus a nechapem preco, ved to bol skvely film, ktory ma znova pobavil po dlhej dobe, ked som ho videl naposledy. Ani tentokrat ma to nenudilo a bavilo ma pozerat az do konca. Dej filmu sa odohrava na opustenej vyskumnej lodi ruskych vedcov. Na palubu sa dostal zahadny organizmus, ktory postupom casu ovladol vsetku elektrinu na lodi. Zo zaciatku filmu len clovek uvidi male roboty velkosti macky, ktore su skor takymi sluhami, ktore zhromazduju material pre vyrobu vacsich strojov zabijakov. Na zostrojovanie tychto strojov aj pouzivali casti z ludskych tiel a takto ich kombinovali dokopy s kovovymi suciastkami. Radost bola sledovat roboty robene na sposob Terminatora, ktory strielali na nevitanych hosti:) Vo filme hrali aj znami herci, ako su Jamie Lee Curtis a Donald Sutherland, z ktoreho sa tiez stal taky robot a este k tomu aj napomahal tym votrelcom dobrovolne. To bol pekny bastard. Vo filme som nepocitil ziadnu nudu a preto mu davam take hodnotenie, ake si zasluzi podla mna. ()

Kingjiri

Aspoň, že výsledkem tučnýho rozpočtu jsou slušný triky a solidní casting, jinak by byl Virus totální propadák. Ale ani takhle nejde o žádnej zázrak, protože se vůbec nepodařilo rozvinout dobrej námět kvalitnim scénářem (příliš předvídatelnej scénář, nulovej vývoj postav, spoustu nelogičností apod.). Trochu zábavná je hlavně druhá polovina, kdy se kromě umělejch robotů začnou objevovat i zajímavý "kříženci". PS: Distibutorskej popisek je totálně mimo, protože na ruský lodi nikdo neonemocní a jako "virus" je myšleno uplně něco jinýho. ()

eugeene

Dnes jsem si tenhle film pustil znovu a nyní koukám na fakt, jak nízký hodnocení tahle záležitost má. Podle mě jde o dost dobrej snímek, nápad je podle mýho naprosto super, zpracování taky a dokonce i výběr herců a jejich výkony mi přišly super. Když jsem to viděl poprvý jako menší, tak jsem se tech robotů/kyborgů opravdu bál. Podle mého se jedná o film, kde se člověk nenudí ani minutu a to hned od začátku. Já si nemůžu pomoct, ale míň jak 4 hvězdičky ze mě nikdo nedostane... ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu Chucka Pfarrera. (Terva)
  • Loď byla po vyzvednutí z moře celá pokrytá rezí. Za účelem natáčení se proto jedna její strana natřela a natáčel se jen jeden bok. (HellFire)
  • Text ruské písně hrané v závěrečných titulcích jsou ve skutečnosti přezpívaná jména všech členů štábu a lidí, kterí se na natáčení podíleli, vyslovovaná odzadu. (HellFire)

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)