Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

Malarkey

Měl jsem čtyři hvězdy původně, ale nakonec jsem to změnil, protože to do příběhu neodmyslitelně patří jako zbytek trilogie a zaslouží si to tudíž plný počet. Sice Divoký západ je trochu zruky, ale i tak je to důstojné zakončení celého příběhu a zábava stále dobrá. Kéžby takové filmy s tak dokonalým příběhem vznikali i dnes... --- A co jí řeknete? Že se máte vrátit do budoucnosti? Tomu nebude rozumět! Já v tom jedu s váma a taky tomu nerozumím! ()

Frajer42

Poslední pokračování velmi vydařené trilogie. Zasezení děje do roku 1885 byl určitě zajímavý tah a ono se to i povedlo. První díl přináší ale přeci jen něco nového takže je jednoznačně dílem nejlepším. Další dva už pouze vydělávají na úspěchu jedničky. Ale i tady bylo hodně zábavy. Thomas F. Wilson ještě lepší než dříve, jeho role neměla chybu. Jinak to byl několikrát ohraný, ale velmi povedený stereotyp. * * * ()

Stanislaus

Po zhlédnutí celé Zemeckisovy trilogie mohu říct, že mi přišly všechny části kvalitativně srovnatelné a každá si mě něčím dokázala získat. Po průlomové jedničce a časově vrstevnaté dvojce přišel na řadu třetí díl, jenž se téměř celý odehrává sice na Divokém Západě roku 1885, přesto mě dokázal pobavit a napnout stejně jako jeho dva předchůdci, kteří si hráli s časovými rovinami o něco více. Opět chválím výtvarnou stylizaci konce 19. století a nejednu humornou narážku (Eastwood, Frisbee). Závěrečný "zápas o čas s vlakem" byl vskutku napínavý a na svou dobu neuvěřitelně skvěle natočený. I když jsem se k trilogii dostal teprve nedávno a její kultovní status mě tím lehce minul, tak se mi při závěrečných titulkách lehce postesklo, jelikož jsem věděl, že jde o poslední "dobrodružství Martyho a šíleného doktora". ()

Radyo

Poslední díl trilogie je přece jen o chloupínek slabší než předešlé dva, i když námět přenesení děje na Divoký západ je velmi dobrý. Vzhledem k velkému posunu v čase jsou tentokrát některé scény ještě více potrhlé, než v jedničce a dvojce, přesto si film zachovává svou standartní nenásilnou úroveň humoru, který se líbí drtivé většině lidí. ()

classic

Už som začínal byť z dobrodružstiev Martyho McFlya - unavený, ale uznávam, že oni - tvorcovia, skladajú HOLD - Clintovi Eastwoodovi, po ktorom sa pomenuje Marty - na Divokom západe, či scéna s vlakom, kde vidím zase Friga na Mašine, ktorému tvorcovia vzdávajú poklonu ! Inak, moje vlastné pocity sú zmiešané, ale nakoniec uznávam pohodovú jazdu, ale prvý diel - považujem za nedobytný ! ()

• Během natáčení druhého a třetího pokračování ztratil Michael J. Fox (Marty) otce a narodil se mu syn. (Kulmon)