Po devätnástich rokoch vytrvalostného pretekania stojí Michael (Mark Wahlberg) naposledy na štartovej čiare. Počas nasledujúcich šiestich dní a nocí sa na majstrovstvách sveta Adventure Racing v Dominikánskej republike ešte raz pokúsi doviesť svoj tím víťazne do cieľa. V náročnom teréne naprieč divokou prírodou ho však okrem prekážok čaká aj jedno prekvapujúce stretnutie. Narazí na opusteného psa, ktorý sa k nemu pridá a stane sa súčasťou tímu. Na 700-kilometrovej trati potom medzi ním a Artúrom (tak kríženca erdelteriéra pomenuje), vznikne silné puto. Vernosť a oddanosť štvornohého spoločníka ohromí nielen Michaela, ale aj ostatných členov. Všetci siahnu ďaleko za hranice svojich síl a preteky im začnú komplikovať zranenia. No čoskoro sa ukáže, že spoločne sú nezlomní. (Bontonfilm SK)

filipvrbik

Kolik už jsem těch survivalů, ať už vymyšlených nebo podle skutečných událostí, v životě viděl.... Hodně, ale žádný nebyl tak krásný a tak dojemný, jako tento - Mark Wahlberg pořád umí, jak hrát, tak je i v perfektní kondici a pro roli Michaela se dokonale hodil. Pes Arthur je prostě úžasný, celé je to úžasné, od prostředí Dominikánské republiky, přes kameru až po osudové přátelství, které jak taky tvrdím, je víc než vítězství.... V Americe je film celkem propadák, takže jsem mu moc nevěřil, ale u mě naprosto na celé čáře vyhrál (Spoiler: I když Michaelův tým skončil druhý). Nádherný film, komu se něco nelíbilo - kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde, ale tentokrát se ptám, proč bych to dělal, po tak dojemném žážitku a nemůžu jinak než... Viděno v kině (eng.)...100% (P.S. ano, mám rád pejsky) ()

laepus

Prostě miluju ten film. A to přitom nesnáším adrenalinové sporty. Ale ten důvod, proč s klidem dávám 5*, je ten boží pes. Tečka. ()

MiniMinion

Fajn feel-good film založený na skutečné události, kde vlastně funguje více méně všechno, co je k základu tohoto žánru potřeba, ale o moc víc se toho tu nenajde. Obsazení je ale celkově příjemné, film má docela funkční tempo, a milovníkům psů, přírody, dobrodružství a Marka Wahlberga bych tohle určitě doporučil. ()

P.J.2

Kynologové budou ronit slzy. Přitom vlastně o nic nejde ale i tak je film protkán emocemi. A to říkám jako (ne) fanoušek Markieho Marka. Škoda jen, že zavod není víc "o hubu" jak ve filmu popisují ale jedná se vždy o větší či menší prostřihy. Ale i tak velká spokojenost. ()

Kopi1

Příběh sice hezký, ale je zde na můj vkus až moc klišé scén a dialogů. Kamera a střih jsou často chaotický. Asi se zde nenechám zlákat dát vyšší hodnocení jenom proto, že se zde objeví statečný pes, film je prostě pro mě průměrný a klišé dialogy a konflikty hlavně v první půlce filmu tomu akorát ubírají. Také prvních zhruba 30 min nebylo záživných a až tak v půlce se na to koukalo lépe. Lepší 3 hvězdy. ()

AnanAss

Ani jsem nečekal, že mi tenhle dobrodružný trip tropickým ostrovem až tak sedne. Zbytečně se zde nezdržuje a jde se rychle na věc… po úvodní dvacetiminutovce, kdy se naverbuje a představí tým, spolu s hledáním sponzora, se okamžitě přejde do závodního pole a následuje vydařený souboj napříč nádhernou krajinou, kde se vystřídají horská kola, kajaky a hlavně silné nohy. Plus jedna nervy drásající pasáž s lanem, která může směle konkurovat i tomu co předvedl Sly v Cliffhangerovi. Herecky taky nemám co vytknout a Marky Mark se po delší době objevil v pohodové roli, která mu sedla. Avšak největším sympaťákem je zde ten chlupáč, kterému nešlo nefandit (a nejednou šlo nejen jemu o kejhák), a byl jednoznačným vítězem. Ke konci dojde i na trochu té povinné ždímačky na city. Ale je to podané moc fajn a "Král Artuš a jeho upocená závodní družina" ani chvíli nenudí. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

E lan

Krásný dobrodružný příběh! Navíc chlap a pes, prima lidi kolem, limitovaný patos a hezká skutečná předloha. Radost na to pohledět! ()

Sharleen76

Rodinný film, po kterém pravděpodobně budete čelit otázkám, proč si ke kočkám, papouškovi a dětem ještě nepořídit pesana. Žánr: dobrodružná kapesníkovka. ()

John80

Zavodnik  sa rozhodne so svojím tímom ísť na MS Adventure racing v Dominikánskej republike kde na ich ceste naplnenej adrenalínom stretnú psa , ktorý im bude robiť spoločnosť a zároveň si vytvoria k sebe priateľské puto medzi psom a človekom ,Nádherný príbeh hlavne v poslednej polhodine filmu 4* ()

noizcore

Hlavní dějová linka nakonec bohužel nebyla tak zajímavá a napínavá, jak se mohlo zdát z traileru. Pejskaři si můžou dva body přidat. 4/10 ()

papilon395

Nenápadná novinka v kinech, která v sobě kloubí adrenalin vytrvalostního sportu a lásku opuštěného zvířete. Pokud si myslíte, že to moc nejde dohromady, přesvědčte se sami. Michael v podání Marka Wahlberga a toulavý král Artur si Vás získají příběhem podle reálné předlohy. Pro všechny pejskaře povinné. ()

celticek

Wahlberg není můj oblíbenec. Tam začneme, to je můj evergreen. Dívá se na to ovšem příjemně. Závod je zajímavý, v reálu ale předpokládám, že by účastníci byli fyzicky vyšťavení mnohem víc a ne jak já když jedu do Kopčan na kole. Se suchým tričkem:) Trochu člověku zatrne u aféry zipline. Každopádně jsem nějak nezaznamenal, že by grupa v táboře nahlásila, že je lanovka out of order;) Ale to jsou moji osobní démoni. Jakmile se objeví nejchytřejší pes na zeměkouli, tak už to chvílemi začíná po stránce logiky skřípat a přichází emoční ždímačka. Whatever. Sere pes:) Cajk. ()

shade000

4* za moju dobrodružnú dušu a k tomu 1* za pridanú hodnotu v podobe štvornohého parťáka a Juliet Rylance, takže za mňa jasný plný počet... ()

marek29

Zajímavý survival se psem Arturem a rodinkou Marka Wahlberga.. You know what I mean - doufám, že Mark bude mít taky jednou takovou. Takovou, která se při sledování tohoto filmu tulila k sobě v jedné posteli v Pohořelicích ;) ()

Plastík

Příjemný film. Motivační? Asi jo. Chtělo se mi během filmu vyrazit na tůru. Pak jsem chtěl psa. A pak vyhrála lenost a pohodlnost. Zapplať Pánu Bohu za to. ()

Solverino

Hodně vypočítané na efekt a na konci se pokouší z diváka vyždímat i nějakou tu slzičku. Pro menší děti možná, ale táta se bude v kině hodně nudit... :( ()

xzajox

Ani šport, ani psy, nie sú moja káva, preto film hodnotím slabšie. Nie je však zle natočený, nič mi tam nejako extra nevadilo a Wahlbergovi to celkom sypalo. Celkovo z postáv bolo cítiť emócie, odhodlanie a vôbec prirodzenosť. Tiež potešila príroda a scenérie. Trochu ma sklamalo, že poslednú tretinu sa príbeh až príliš sústredil okolo psa, no ale vlastne bol "súčasť tímu", tak asi OK. Pohoda, neurazilo, ale mne to veľa nedalo. 61% - 3* ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

18.08.2022

Spolupráce mezi streamovací službou Apple TV+ a společností Skydance Media pokračuje dál. Nedávno měl na službě premiéru animovaný snímek Štěstí a teď přichází zpráva, že Apple získal také chystanou… (viac)