Otcom na plný úväzok

• Slovensko Otec na plný úväzok (viac)

Ollie pracuje ako žurnalista v New Yorku a je na vrchole svojej kariéry. Vedie dokonalý život po boku nádhernej ženy, ktorá práve čaká dieťa. Zrazu sa mu však začne rúcať svet stratí prácu, jeho manželka umiera pri pôrode a on ostane s dcérkou sám. Musí sa odsťahovať a začať odznova. Po čase sa zoznámi so skvelou mladou ženou a začína to vyzerať tak, že sa predsa len karta obracia. (oficiálny text distribútora)

Psema

Každý má svou slabší chvilku a Kevin Smith je toho důkazem. I přesto, že se ponořil do středního proudu a natočil víceméně cukrkandlovou podívanou, stejně do ní dokázal vložit svou osobitou formu, která mi sedí, mám ji rád a nevadí mi ani finální produkt. Takže tentokrát to není za plný počet, ale nadprůměr to stále je. ()

Renton

Scénář: Kevin Smith .. Nejdříve záležitost mimo samotný film. To, že zde na CSFD není Jersey Girl červená a vůbec jakékoliv hodnocení pod tři upřímně nechápu! Předžvýkaný názor recenzentů o klišé či kamenná srdce asi udělají své (nebo „jsem poslední dobou nějak přecitlivělej..?“;-)) Kdo si myslel, že se Smith navždy uzavře jen do kruhu popkulturních odkazů a obchůdků s výstupy Jaye&Boba bude asi vážně zklamán - nic jiného než tuto představu film neboří (malé varování byla už Amy, tam však ještě propašoval J&B a bylo ticho, že?:-)). Dívka z Jersey je totiž tak krásně sladký a milý snímek zahalený z jedné strany hutnou kupou sentimentu, z té druhé však vytříbenou a jako obvykle vtipně pravdivou scénáristickou štiplavostí. Skrývá opravdu hodně, jen mít ten správný klíč. Ben Affleck hraje v rámci možností výborně (!) a skvěle mu sekundují jak malá Raquel Castro, tak krásou oplývající Liv Tyler. Slzy v očích otírám nejen díky filmu, ale hlavně proto, že jsem tímto sedmým počinem uzavřel hubenou Kevinovu filmografii (včetně Clerks2). Výtečná tečka. 85%. ()

Hal_Moore

Příjemná, mírně nadprůměrná, ničím neurážející filmová podívaná. Nechci tady mluvit o tom, jestli Kevin Smith vyměkl, nebo naopak. Já od něj viděl zatím jen Jay a mlčenlivej Bob vrací úder, takže bych svůj názor nemohl ničím podložit. Klasický, ničím nevybočujíc z řady, řemeslně zvládnutý film, který vám na náladě nepřidá, ale taky neubere. Příjemné herecké výkony všech! představitelů, v čele s Raquel Castro a cameem Willa Smithe. Vlastně je tady více povedených cameo (Lee, Damon). Tyto okamžiky určitě patří mezi ty nejlepší z celého filmu. Ty nejhorší jsou vypotřebovány hned v úvodu, takže po odstěhování k dědovi jde o ničím nezkažené chvíle. Ale zase na druhou stranu, film mi nenabídl nic, proč bych mu měl dávat více než průměrné hodnocení. ()

Spooner

Na Smithe docela netipický žánr, ale to neznamená, že to je špatné. Je to trochu klišé příběh, ale Smith ho okořenil několika zábavnými okamžiky a vtipnými okamžik, ale ty "vážnější" pasáže už jsou trochu horší. Herecké výkony jsou bezchybné.Affleck je po hodně dlouhé době snesitelný a Liv Tyler si svou roli užívá. Potěší i několik hvězdných cameo roliček (Smith,Damon,Biggs). Ve výsledku je to hodně dobrá záležitost, ovšem příště už chceme toho pravého Kevina Smithe. ()

Tony.cs

Přemýšlel jsem, proč už jsem tenhle film viděl tolikrát (minimálně 10x) a pořád se mi líbí??? Dobrá herecká sestava? Příjemné vyprávění? Příjemné prostředí? Upřímné srdce? Asi všechno dohromady, plus osobitý a vtipný rukopis Kevina Smithe. Když se chci upřímně zasmát a potěšit tu svou malou dušičku, tak Jersey Girl je jasnou volbou number one. ()

• V kariéře scenáristy a režiséra Kevina Smithe šlo o podstatný úkrok stranou od jeho předchozí práce. Příliš tedy nepřekvapí, že v tomto příběhu čerpal i z osobního života: "Zrovna jsem byl uprostřed práce na animovaném seriálu, a když jsem večer přišel domů, chtělo se mi dělat na něčem úplně odlišném, pokud možno trochu normálním a vážnějším. Tehdy jsem byl čerstvý táta, takže jsem samozřejmě psal o tom, co jsem právě prožíval a co jsem cítil. Za noc jsem napsal padesát stránek. Pak jsem je strčil do šuplíku a dlouho se k nim nevrace. Dodělal jsem to až po dvou letech, přímo pro Bena Afflecka. On si chtěl zahrát v něčem, co by bylo o normálních lidech a kde by nemusel utíkat před nějakým šutrákem z vesmíru." (NIRO)
  • Speciální premiéra filmu se odehrála na Paulsboro High School, kde se točilo mnoho scén. Smith si město velmi oblíbil a o jeho tamější popularitě svědčí název cesty z této školy, jmenuje se totiž Kevin Smith Way. (imro)

Mlčenlivý Bob zabijákem?

Mlčenlivý Bob zabijákem?

24.08.2006

Kultovní figurka na filmařské šachovnici, režisér Kevin Smith, poskytl další informace o svém příštím filmu, do něhož se pustí poté, co skončí s propagací aktuálních Clerks 2. Jak už ohlásil dříve,… (viac)