Le evase - Storie di sesso e di violenze

• USA Escape from Women's Prison (viac)
všetky plagáty

Karlos80

Banda čtyř vězenkyň uprchne kdesi z vězení, poté přepadnou autobus s ženským tenisovým týmem, který pak vězní kdesi v nějaké vile..Poté začíná boj o holý život, prolínají se jednotlivé osudy a epizodky všech vězněných a střežicích..Je to WIP film, v tomto případě okořeněn o prvky terorismu, vidíme tu i policejní vyjednávání s vyjednavačem, nechybí samozřejmě i nějaké to násilí, sex, lesbický sex mezi jednou zadržovanou a teroristkou..Pěkná scéna byla ta, kdy si majitel domu po nějakých výhrůžkách cvrknul do gatí:-) Mno, film je sám o sobě sotva průměrný, vadila mě jeho špatná kvalita i potlačená abscence zvuku ani jednotlivé scény nebyly nic moc..Za zmínku stojí role vůdkyně bandy, smyslné Lilli Carati, ale i role jedné z hlavních členek sportovního týmu, Češky Zory Keslerové, která začínala právě italským filmem, vůbec to byl pro ní jeden z prvních filmů její filmové kariéry. Obě jsou tu vidět, jak jinak než obnažené. ()

tenebrae86

Špinavý italský trash. V nevalné technické kvalitě, narychlo natočený, zmateně sestříhaný, ale celkem zábavný mix různých grindhouse exploitation stylů přes WiP po home invasion. Parta radikálních komunistek uprchne z vězení a dává co proto svým rukojmím, které drží v odlehlé vile. Násilí, sexuální scény i samotný děj tu působí chvílemi až komicky, ale to mi nevadilo, díky tomu nezbylo žádné místo pro nudu. Líbily se mi i jednotlivé postavy, mladá Zorka, sedmdesátková sleazy atmosféra a celkový feeling filmu. Do sbírky super. Někdy rád kouknu znova 3,5*. ()

Pitryx

Škoda že do toho nas..li tu politiku. Dost to tím pokazili. Ale co, nejde o nějaké umění, ale o zábavu. A té je tu dost. Trochu i té erotické, ale především když koukáte na tu amatéřinu. To se asi nasmějete nejvíce. V tom domě je to pak dost nuda, ale scénárista to zachránil častým svlékáním, takže se to dá přečkat. Těžko snímek hodnotit. Podruhé fakt ne. ()

• Debut herečky českého původu žijící střídavě v Itálii a Česku, Zory Ully Keslerové. (M.B)