Truman Gates (Patrick Swayze) je netypický chicagský policajt pochádzajúci z vidieka, ktorému sú cudzie arogantné a často priostré metódy jeho kolegov. Truman nadovšetko miluje svoju ženu Jessie (Helen Hunt), s ktorou čakajú dieťa, a svojich dvoch bratov, najmä mladšieho Geralda (Bill Paxton), ktorý robí vodiča u firmy zaoberajúcej sa distribúciou cigariet. A práve Gerald sa jedného dňa stane obeťou nezmyselnej a brutálnej vraždy - za to, že odmietol zastaviť na pokyn chlapíkov z mafiánskeho gangu Johnyho Isabellu (Andreas Katsulas)! Zatiaľ čo Truman, ktorý sa vydá po stope vrahov, chce vinníkov dostať pred súd, jeho ďalší brat Briar (Liam Neeson) trvá na priamom vykonaní rozsudku v duchu zásady „smrť za smrť“... (TV Markíza)

choze

"Rodinný" akční snímek s Patrickem Swayze, ve kterém se tvrdě srazí mafiánská a buranská rodina a je z toho hromada mrtvých a parádní finální bitva na městském hřbitově. Film patří k těm lepším akčňákům, které Swayze (mající tady za sebou HŘÍŠNÝ TANEC a ROADHOUSE a před sebou DUCHA a BOD ZLOMU) natočil. Pestrému hereckému obsazení (vedle mistra vedlejších rolí a Cameronova oblíbence Billa Paxtona i tehdy ještě neznámí Helen Hunt a Ben Stiller) kromě Swayze vévodí Liam Neeson jako sympatický buranátor s kulovnicí, který sestoupí z hor a začne mafiány nevybíravě šikanovat. Režisér John Irvin už předtím jeden revenge mafiánský béčkový akčňák natočil a sice ucházející ŠPINAVOU DOHODU s Arnoldem. ()

nash.

Před dvaceti lety by to asi bylo o hvězdu víc, dnes už to však působí jako průměrný akčňák, kde zaujme především Liam jehož role jako by byla předtuchou Taken, tehdy ještě nepříliš známé tváře Huntové a Stillera a střídmost, která snad měla dát akci punc reálnosti. Ovšem poněkud podivně tu působí Swayze z culíkem, u kterého jsem tak nějak podvědomě čekal kdy se roztančí (hm, zajímavé.. u Road House jsem podobný pocit neměl). ()

bourec

Když se na to člověk pozorně zakouká, tak to prostředí, ten look, jak je to natočený, se hodně podobá třeba Nemilosrdný spravedlnosti se Stevenem. Italové, mafie. Warneři tyhle filmy točily hodně, bylo to takový jejich poznávací znamení. Bohužel potenciál Patricka tady krutě nevyužito, záporáci dost slabí, a Liam byl neskutečně prkennej. Nevim , jestli to bylo těma začátkama, a nebo si takhle představoval zahrát burana. Každopádně jem průměrná věc. 60%. ()

Zombi

Kdysi se mi to dost líbilo, hodně slušné obsazení, i když tenkrát ještě neznámé. Edit. Ok, včera jsem to viděl znovu a na ty čtyři hvězdičky to není, takže snižuji na tři. Swayze standart, Stiller je fakt ještě vykulenej mlaďoch, Neeson je správně zarostlej čahoun, mladá Huntová sympatická a Baldwin slizkej záporák, moc akce tu není a logika sem tam skřípe, navíc všichni mafiánští poskoci mi přijdou že mají buď přes padesát let nebo jsou retardovaní, ale jinak se to dá. ()

castor

Když mafiánští předáci udělají chybu a zemře řidič náklaďáku, netuší ještě, že šlo o bratra místního poldy. Je to horal, který před lety přišel z drsného venkova do velkého města. A právě v horách nechal početnou rodinu, kdy zejména starší horkokrevný bratr s tváří Liama Neesona má za to, že bráška s policejním odznakem jedná moc pomalu a ještě zbytečně slušně. Zálesácké instinkty nicméně dlouho odpočívat nebudou. Měl sice k dispozici celou plejádu slušných herců, věčný rutinér John Irvin přesto své dítko nepodpořil téměř žádnou scénou s přidanou hodnotou. Je to jen šedý průměr, kdy kolikrát někdo jen někam přijde, procedí pár ostrých slov a zase zmizí. Třeba stejně starý Road House představoval jinou kávu. 50% ()