Infinity Pool

• Kanada Débordement (viac)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

Gilmour93

Spisovatel s tvůrčím blokem zablokován v urnovém ráji. Sci-fi námět se nám tu jen lehce sklouzne po morálních a etických otázkách, protože Surreal Cronenberg Jr., spirit magického realismu a inhalace bludného kořene, po které má dublérka minimálně o dvě čísla větší prsa než Mia Goth. Apropo, s jejím obočím to bylo s jako atmosférou, kterou u podobných filmů preferuji před obsahem. Jen náznaky.. Skarsgård nám začíná v některých rysech pullmanovatět, ale to neznamená, že tady vjel na Lost Highway.. ()

Bluntman

CRIMES OF THE FUTURE jsou jeden z nejlepších filmů minulého roku - a INFINITY POOL je jedním z nejlepších letošních. Dohromady by tvořily ideální double-feature v městském grindehouse, případně na festivalu v nějakém arthouseu. V prvním snímku je znovu promýšlen koncept smrti (David Cronenberg), v druhém je smrt věcí inspirace pro vyhořelé autory (Brandon Cronenberg) - a obě díla, přestože pracují s prvky body horroru, jsou žánrově velmi obtížně zařaditelná, např. Brandonovo začne jako drama o krizi manželství/mírná satira zbohatlictví, aby se snímek přehoupl do sci-fi, následně reverzního home invasion a ke konci survivalu. Pokud bych měl nějak škatulkovat, ale hlavní je neurčitost, proměnlivost, nestálost.__________ Srovnání obou Cronenbergů se vyloženě nabízí, protože INFINITY POOL využívá schéma zasvěcování jedince do společenství s vlastními pravidly ala VIDEODROME, CRASH, EXISTENZ či MAPY KE HVĚZDÁM. A jako v jiných narativech, v jejichž centru je umělec, se stírá hranice, až jsou některé věci dost dobře nerozlišitelné, jako je tomu ve VIDEODROME, NAHÉM OBĚDĚ či EXISTENZ (Baudrillardova simulakra na pokec?). Brandon, přestože jsou jeho filmy stejně jako otcovy těžce existencialistické, ovšem nachází vlastní identitu.__________ Vím, poněkud paradoxní tvrzení v souvislosti s filmem, který pojednává o ztrátě/nerozpoznání autentické identity a jasného určení v pozdně moderní, kulturně promíšené společnosti.  Dílo je ale stylisticky zcela suverénní (pouze svou parametričností evokuje např. COSMOPOLIS): převážně absence ustavujících záběrů, které jsou nahrazeny detaily, protože nám stejně jako turistickým cizincům větší celek uniká; bližší rámování a inscenování každé dialogové scény jinak, protože prostředí je navzdory rozlehlosti stísňující a vztahy mezi postavami se proměňují; hrátky se subjektivizací včetně klamavých hlediskových záběrů (komu náleží?) a avantgardních montáží; předkamerový prostor, který je postavený na okázalých kontrastech (luxusní resort, ovšem obehnaný plotem, pláž, na kterou zamíří v drahém autě, jenže poblíž stojí autovrak, či neurčitost národní identity vzhledem k japonské restauraci, bollywoodskému tanečnímu vystoupení, latinskoamerickým tradicím aj. vlivům)...__________ Z dosavadních celovečerních filmů Brandona Cronenberga je INFINITY POOL jeho nejlepší: navzdory nápomocným přirovnáním k stěžejním dílům Davida Cronenberga je tohle svébytný film-bestie. Rozdíl mezi Davidem a Brandonem, dvěma v mnohém docela staromódním existencialistům, je asi jako mezi Camusem a Sartrem (Brandon se sklony k posílení absurdity tíhne víc k prvnímu zmíněnému, byť to tentokrát zakončuje víc na toho druhého uvedeného). P. S. Pokud jsem viděl vystříhanou verzi (R), tak se MPAA stala hodně benevolentní, když pustí detailní záběr ejakulace, rozmlácení obličeje na... a scénu orgií, v níž se vagína morfuje do penisu/z vagíny vychází penis (nikoliv tradičním způsobem). ()

Sludger

Film je divoká jazda, ktorá funguje na čudných pravidlách, ktoré sa vymykajú zdravému rozumu. Dej pôsobí šialene, núti vás rozmýšľať nad jednotlivými udalosťami, pôsobí ako keby vám chcel vymyť mozog a urobiť zo života postáv zvrátenú grotesku. Zaradenie filmu do žánru bude náročné. Psychedelický scifi horor? Najbližšie mal k filmu MANDY, ktorý sa spojil s Cronenbrgovou zvrátenosťou a okorenil to bodyhororovými a sexuálnymi scénami. Veľkým plusom je, že som sa celý čas cítil nepríjemne, dokonca až zmätene ako keby ma niekto zahnal do temného kúta. Odporný pocit. A to lepší zážitok! INFINITY POOL je film, ktorý ti predstaví svet, ktorý funguje na zvrátených pravidlách so silným dôrazom na psychedelickú atmosféru a nepríjemný pocit zo sledovania diela. Pôsobí ako audiovizuálny brainwashing. Ku tomu poňal problematiku „klonovania“ originálnym spôsobom a doslova ju rozmlel na malé kúsky. Pokiaľ máš odvahu, poď do toho! ()

JamesSi

Skvělý začátek, ale nakonec to tak vyšumí. Byly určitě lepší místa v příběhu, kde a jak to ukončit. Brandovi fandím, Possessor byl fakt vynikající. Zde sledujeme prachbídného spisovatele Jamese, který má štěstí, že má bohatou ženu. Je na dovolené, aby získal inspiraci, ale místo toho nalezne podivnou skupinku bohatých a mocných lidí, která přišla na to, že jí v zemi třetího světa všechno projde. Když vás odsoudí k smrti, tak prostě popraví vašeho dvojníka. Následky pro vaše akce neexistují. Turisté berou místní obyvatele na úrovni zvířat, ačkoliv se chovají mnohem více "zvířecky" než oni. Postupně perverzují všechny jejich zvyky od masek k rituálům nebo halucinogeního kořenu k náboženským potřebám. Pro turisty jsou zde také připraveny atrakce jako například Čínská-nečínská restaurace a podobné další kulturní karikatury. A období dešťů se blíží. Jen to mělo mít o trochu údernější konec (poražení psa a odlet mi to moc neuzavřel) a možná i o 30 minut kratší stopáž. 7/10 ()

Arsenal83

Halucinogénne sosanie dudlákov mohlo byť kľudne aj vynechané a bol by z toho lepší film. Pretože nápaditý je rozhodne. Vizuálne presvedčivé a esteticky pôsobivé až do tej miery, kým vám náhodná známa nevyhoní, keď práve štíte pri strome, čo je tiež zaujímavý scenáristický, až do istej miery nechutný nápad. ()

• Film pre svoje „niektoré grafické násilie a sexuálny obsah“ dostal obmedzenie, že sa môže premietať len dospelým. Po neúspešnom odvolaní sa s cieľom sprístupniť film mladším divákom sa nakoniec rozhodli film zostrihať. Nezostrihaná verzia tak bola premietaná len na Sundance festivale, zatiaľ čo upravená verzia bola uvedená do kín. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo predovšetkým v Šibeniku v Chorvátsku. Po dvanástich dňoch natáčania sa produkcia presunula do Budapešti v Maďarsku, kde sa natáčanie skončilo. Postprodukcia prebiehala v kanadskom Toronte a bola dokončená v druhej polovici roku 2022. (Arsenal83)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD