Želanie k narodeninám

• Česko Přání k narozeninám (viac)

Líba - mamička, babička, ale predovšetkým vládkyňa rodiny, má okrúhle narodeniny. Tie sa vždy oslavujú v rodinnom kruhu, ale o tom, koľké to práve sú, sa nahlas v rodine nehovorí, takže je to tak trochu tajomstvo. To ale nie je jediné tajomstvo, ktoré rodina skrýva. Petr sa rozhodne, že prvýkrát po rokoch nebude oslavovať narodeniny s matkou. Predstiera chorobu a z rodinnej oslavy sa vyhovorí. Táto zdanlivo nevinná lož je ale zásadnou chybou, ktorá spustí lavínu nečakaných udalostí, a tak sa celá veľká rodina namiesto pokojnej oslavy okrúhlych narodenín ocitne na ceste, kde jedna nepredvídateľná situácia predbieha druhú. Komédia o tom, ako sa rodinná oslava môže zvrtnúť na divokú jazdu, pri ktorej si nikto nemôže byť istý vôbec ničím. (Continental film)

ostravak30

Všechny filmy Marty Ferencové jsem viděl a její Přání Ježíškovi určitě nic nepřekoná. Tato komedie mě ale docela překvapila. Přestože se opět věnuje homosexualitě a jejímu přijmutí tzv. starou generací, která si na tohle stále zvyká. Právě z té totiž pocházejí rodiče Petra, kterým navíc on lže, že je na holky. Tím to ještě zhoršil a je to pro ně větší překvapení. Roztáčí se tak kolo záměn a hereckých etud jako ve starých francouzských komediích. Skoro si myslím, že první polovina by byla dobrá i na divadle. Prim totiž hrají hlavně dialogy jinak výborných herců. Druhá polovina snímek u mě srazila na tři hvězdy, jelikož nelogicky se nechovají jen děti, za jasným dramaturgickým účelem, ale i dospělí. Byť do setkání s policisty jde stále o bláznivou komedii, u níž jsem se opravdu nasmál, u českého filmu po delší době a je to spíš výjimka. Zatímco Marta Ferencová je již protřelá režisérka, Adam Dvořák dělal zatím jen producenta a střihače a tohle je jeho první scénář. Ve druhé polovině trochu tlačí na pilu, aby vše směřovalo k očekávanému konci, což je škoda, protože film pak nemá zrovna čím překvapit. Přesto je to něco, co bych si klidně pustil znovu. Do pohody mě dostala i hudba Tomáše Kluse, která hned od prvních minut naznačí, v jakém duchu se film bude odehrávat. ()

filipvrbik

Od Marty Ferencové jsem viděl zatím samé odpady! Takže toto docela příjemně překvapilo, protože komedie má pobavit a tato rozhodně pobaví.... Na druhou stranu, i zde je příběh trošku mimo, protože aby se v roce 2022 Petr nepřiznal pět let, že žije s přítelem a ohrozil tak život dětí ( i když nepřímo) je docela nesmysl... Ze začátku se mi líbilo, že to natáčeli v Brně, bohužel pak přišlo nádraží v Praze (přitom tvrdili, že je to celé v Praze, nebo alespoň v jednom městě, takže v tom byl trošku guláš).. Ale forky fungují byla to sranda, až bláznivá a nevadil mi ani Dušek, kterého bytostně nesnáším...50% ()

Leník

Moc nerozumím tomu, proč tenhle typ filmů vzniká jak na běžícím pásu... Jsou tak totálně zaměnitelné... Nicméně zde jsem neměla ani jednou pocit zoufalého trapna, i jsem se párkrát zasmála, takže budiž... jako program do letního kina proč ne... Jinak tahle dílka jsem si začala označovat jako "film k žehlení"... taková obdoba "elevator music"... ()

JB001

Jedno velké zklamání. Tušil jsem, že to nebude nic pro mne, ale že se nebudu moci dočkat konce, to mne nenapadlo. Kdybych to byl býval věděl, tak bych na kinematograf bratří Čadíků nevyrazil. Pozitivem večera bylo hezké počasí,  dobré pivo a že jsem přispěl na Konto bariéry. Negativem byl film samotný. Počínaje gay scénářem a konče nesympatickou Holubovou s Duškem. Zasmál jsem se všehovšudy tak maximálně 3x  a to je u komedie dost málo ()

klukluka odpad!

Tenhle film bych denně pouštěl doživotně odsouzeným pachatelům těch nejtěžších zločinů jako součást trestu. Sice by si na Českou republiku stěžovali ve Štrasburku, ale jeden vedle druhýho by dřív nebo později pocítili upřímnou lítost. A jakmile by se to rozkecalo, dramaticky by poklesl výskyt nových adeptů na kavalec. Sekta tomu nasypala 60 procent. Málo zkusili, dvě tři reprízy a snad by přišli k rozumu. ()

• Televizní premiéru na stanici Nova sledovalo přes 807 tisíc diváků starších 15 let, jednalo se tak o nejsledovanější pořad večera po 20:00. (rublik05)
  • Natáčení probíhalo nejenom v Praze a okolí, ale i v moravské metropoli v Brně. V natáčecím dní na Svoboďáku probíhal zároveň brazilský den s karnevalovým průvodem. Bylo to příjemné zpestření dne pro přítomné herce a celý štáb. (Regig)