Kapky

• USA Windfall

Miliardář s manželkou dorazí na svoji luxusní chatu a přistihnou tam lupiče. To je ale situace! (Netflix)

jefff

Má to takový staromilský nádech včetně retro hudby. Plemons a Segel jsou výborní a hrozně mě oba bavili. U Collins si nejsem tak jistý, jestli to bylo jejím výběrem nebo napsaným charakterem postavy, ale tam bych si představoval hlubší a jasnější motivace a její vyznění. Prostě mě nebavila. Mohlo to mít navíc o chlup svižnější tempo, ale ta pomalost byla zřejmě volbou tvůrců vzhledem k zasazení do španělských horkých kulis. Ale jo, bylo to fajn. ()

Malarkey

Jedním slovem – hovadina. Jesse Plemons, Lily Collins a Jason Segel asi mají pár korun k ničemu. Jinak nejsem schopnej pochopit, proč si zaplatili film, kde si sami zahráli, a který je totálně o hovně. Myšlenka námětu je jasná. K tomu se snažili přidat takový ten absurdní nádech od bratrů Coenů. Jen právě to jim úplně nevyšlo a tak jsem ve výsledku čuměl na partu lidí, kteří si přišli před kameru spíš pokecat, než něco zahrát. ()

lykan9

Film Kapky velice připomíná staré americké černobílé konverzačky. Jedná se o jednoduchý námět, který stojí a padá na hereckých výkonech. Kupodivu herci svou práci zvládli na výbornou, a to dokonce i Jason Segel, kterého jsem si v této pozici neuměl představit. Divák má je udržován po celou dobu v napětí a když už má pocit, že se film začíná táhnout a ustanul na mrtvém místě, tak se vkusně přidá nový podnět a divák je opět zaujat. Jediné, co bylo trochu zklamáním je závěr. Ne, že by byl špatný, ale byl až moc očekávaný a doufal jsem, že tvůrci zapojí trochu fantazii, zariskují a pokusí se aspoň zaujmout něčím originálním a neočekávaným. Jinak ale za mě palec nahoru. ()

dr.horrible

Tak nefunkčne vystavané charaktery som nevidel už dlho. Záver až tak nevadil, vedel som si predstaviť aj horší. Ale jak sa k nemu dopracovali? Plemons je zlý, pretože je bohatý. Blbé, ale aspoň čitateľné. Zato Segel nemá charakter žiadny (pretože celá jeho postava je zúžená len na vydávanie príkazov) a postava Lilly Collins je charakterizovaná prakticky jedinou dialógovou scénou. Nejaké náznaky nespokojnosti sa objavili v odvrávaní, ale to nestačí. A cez to všetko záver ani nevyvolá (asi plánovaný) šok, pretože dej nie je nijak gradovaný a chýba mu humor, alebo zaujímavejšie napísané dialógy. A cez všetkú tú nefunkčnosť je stále najhoršou zložkou hudba, ktorá by sedela tak do výťahu, alebo možno do Poirota. 35% ()

ondraondra

Na tento snímek mě nalákal pěkný trailer, herecké obsazení a překvapivě nízké hodnocení zde na čsfd. A musím říct, že rozhodně nejsem zklamaný. Je to skvělá kriminální konverzačka, která pěkně graduje a v rámci možností je i celkem napínavá. Zároveň je však atmosféra filmu taková pohodová a po celou dobu máte pocit, že Jason Segel vlastně nepředstavuje žádnou velkou hrozbu. Nejedná se o přelomové dílo, ale i přesto mi to strašně sedlo, a pokud si chcete odpočinout od všech těch mainstreamových Netflixovek, určitě se na Windfall mrkněte. Nebudete litovat. 7/10. ()

• Zloděj má na sobě kalhoty značky Dickies. (Arnyfe)