Seriál na motivy knižní série „Kronika rodu Spiderwicků“ vykresluje trojici sourozenců při objevování záhad rodinnéhé sídla ve městečku Henson v Michiganu. Jak se jim bude dařit ve fantastickém světě skříků i obrů? Poradí si s tajemným Mulgarathem? (cerdax2)

TheEvilTwin

Zajímalo by mě, co vede tvůrce k tomu zkur*it naší oblíbenou pohádku z dětství, kterou měli všichni tak rádi. Předělat ji na seriál, držet se doslovně stejného příběhu, udělat celou hlavní rodinu černou (??????), nalepit tomu celému odbytý vizuál a doufat, že nám to bude stačit? Jediný posun vpřed je v “hororové” stránce vizuálu příšer, jinak je to ale neskutečný krok zpět, co si nezaslouží ani tu nejmenší pozornost. Když to porovnám s podobným teen seriálem Zámek a Klíč, vidím diametrální rozdíl a raději bych si jej pustil znova než tyhle “Spiderwicky”. ()

cerdax2

Nevahejte, pokud potrebujete, aby v serialu byly vsechny barvy sveta, vsechna pohlavi a sexualni orientace; logika je pro Vas sproste slovo; milujete "mlade dospele" v pribehu na urovni materske skoly. Verim, ze knizni serie je vyrazne lepsi, ale "doba" si zada jednodussi televizni verzi :P. 20% za par priserek. ()