Mladá redaktorka si v New Yorku zařídila dokonalý život. Ten se ale začne drolit, když se kvůli natáčení dokumentu musí postavit čelem k drsnému zážitku ze střední. (Netflix)

Aljak

Zaujímavý scenár, ktorý mal rozhodne vysoký potenciál, no napokon mi to kompozične až tak nesadlo. Orientácia v tomto filme bola hlavne spočiatku trochu náročná. Postupne sa síce odkryli karty a čoskoro bolo jasné, kto hrá v traumatickej udalosti akú rolu, no akosi mi v tom chýbal ten "waw moment", ktorý by prekvapil a zmenil vnímanie celého príbehu. Od začiatku vieme, kto sa čím previnil, a v podstate je to film o boji za pravdu a túžby očistenia svojho mena. Nebolo to zlé, ale myslím si, že tento scenár mal určite na viac. Slabšie 3* ()

-bad-mad-wolf-

Natáčet o důležitých tématech debilní filmy je dost kontraproduktivní činnost A konkrétně tenhle mě rozčiloval enormně. Řekněme si na rovinu, že je mezi námi pořád dostatečné množství primitivů, kterým za jistých okolností přijde normální střílení či znásilňování lidí (protože "si o to řekla", jak zní častá ubohá obhajoba). Kladení důrazu na osvětu a komunikaci o zmíněných věcech bude vždy potřeba (alespoň ve světě, kde žijou lidi). Nejšťastnější holka pod sluncem je bohužel utopená v nekompaktním a užvaněném celku, odehrávajícím se ve světě, v němž existují zásadně jen ty nejpovrchnější šablony zmrdů všeho druhu. Do toho z prstu vycucané konflikty uvnitř jiných konfliktů (všechny scény se snoubencem jsou nepopsatelně otravnými klišé), patetické výlevy (scéna v metru) a zbytečná doslovnost (aniž by to vyprávění jakkoliv pomáhalo, o údernosti nemluvě). Opravdu adekvátně a životně působí až poslední scéna filmu. Brzo. Nečetl jsem předlohu, každopádně tvůrcům tohohle paskvilu fakt NEDÍK - bude jen další vodou na mlýn všem paňárům, kteří zpracovaná témata tak rádi bagatelizují. ()

claudel

Značně citlivé téma, jež bylo ale v tomto snímku zpracováno příliš těžkopádně a zbytečně rozvláčným způsobem. To by však nemělo srážet důležitost a vyznění takového a dalších podobných témat. Mila Kunis je okouzlující a vyvolává v divákovi pochopení, i když se někdy chová iracionálně, agresivně a zlostně - v kontextu pochopitelně. Takže trochu přepsat, sestříhat a zkrátit a byl by z toho skvělý film. ()

Luteka

Oukej, český rybníček komentujících nezklamal. Není to příběh o tom, že někdo má život na hovno, není to další film o znásilnění, nebo střílečce na střední. Je to příběh o tom, jak trauma působí na lidi. Jak se s tím každý po svým vyrovnává, jak ti to kompletně může změnit život od A do Z a nebo taky ne. Jak jeden obrátí svoje trauma ku prospěch společnosti a jak jiného to vnitřně tak zničí, že ani neví, kdo vlastně je. Mila byla v roli dokonalá a její poslední slova ukončují film jako legendu. A ná závěr trochu hejtu, jelikož toho není nikdy dost - pokud jste film nepochopili, nevadí, jděte o dům dál a držte hubu. Howk. ()

Botič

Mila Kunis v nejlepší roli, jakou si kdy střihla. Jen ve filmu, který je prakticky průnikem Vox Lux a Promising Young Women. Chvíli to působí jakoby se tu nahánělo poměrně hodně témat najednou a zároveň skoro nic. Rozhodně je to ale Milina "bad bitch/feminist" energie, která to neskutečně táhne. ()

• Natáčelo se od 28. června do 23. srpna 2021 v Torontu (Ontario, Kanada) a New York City (New York, USA). (BMW12)