Boy-Kills-World

• Slovensko Boy Kills World (viac)

Dej sa odohráva v takmer postapokalyptickej budúcnosti v meste, v ktorom žije a vládne skorumpovaná dynastia na čele s Hildou Van Der Koy. Práve ona mu zabila matku a sestru a jeho nechala navždy umlčať a ohluchnúť. Má jediné želanie a poslanie, vidieť ju zomierať v bolestiach. A urobí pre to čokoľvek. Aby prežil, naučí sa čítať z pier. Aby sa pomstil, podstúpi drsný výcvik u tajomného šamana. Vedený hlasom zo svojej obľúbenej videohry z detstva sa stane nástrojom smrti, ktorý nič nezastaví. A v predvečer jednej z Hildiných každoročných zábav, brutálneho zabíjania protivníkov, rozpúta krvavý masaker. (Bontonfilm SK)

rollman1

Akční žánr zase trochu jinak. Zběsilá, akční non-stop jízda, která si zbytečně na nic nehraje a servíruje přesně to, co by divák po traileru čekal. Skvělá kamera, brutální akce (inspirace Raidem očividná, hlavně teda ve finále), nahláškovaná pocta starším hrám a hlavně sympatický Bill, který si to i beze slov neskutečně dává. Když přistoupíte na pravidla hry, ve které nemusíte hledat nějaký hluboký příběh, budete spokojení jako já. Pokud se v tom chce někdo rýpat, tak budíž, ale je to zbytečné. Tempo je vražedné, film uteče rychle, je dost brutální (struhadlo po tomhle filmu opět povýšeno na novou úroveň). Zamrzí tak maximálně občas trošku zběsilý střih a nepřehlednost, ale to se moc často neděje. Pocitově za 4, ale dlouho jsem se v kině tak nebavil a jako fanoušek gore nemůžu jinak i právě díky tomu finále. ()

TheEvilTwin

Tleskám! Na to, že i režisér i kameraman nejsou žádné ostřílené hvězdy ve svém oboru, tohle se jim teda povedlo! Boy Kills World si bere z Wicka akční one-man řežbu, z Kingsmana určité svižné meme sekvence v ní, ze Scotta Pilgrima občasný geek vizuál a z Kill Bill Tarantinovské vyprávění a musím říct, že pokud se divák odprostí od jakési "uvěřitelnosti" a čistě si užívá akční Rkový nářez, bude spokojen víc než dost!  Tohle je totiž nonstop brawl s rozstřílenýma hlavama, hektolitry krve, fajn příběhem i hlavní postavou a s dostatkem humoru a jako celek to funguje perfektně. Dojde i na závěrečný final boss 2v1 fight a ten završuje tuhle jízdu víc než skvěle. Musím říct, že nemám tušení, s čím mají všichni takový problém, protože já se bavil úžasně a celý tenhle barvitý masakr s PERFEKTNÍ a přehlednou kamerou bych doporučil všem žánrovým příznivcům naprosto bez výčitek. ()

novoten

Pro mě je Boy nový Kingův / Bachmanův Running Man, jen s pohnutou rodinnou historií, překvapivě funkčními a silnými zvraty a s přiznanou poruchou soustředění. Dlouho je to krvavá satira se spoustou vtípků a vysokou kadencí hlášek, ale až při finálním zvážnění a v nekompromisním posledním souboji jsem seděl v sedačce přikovaný tak napevno, že bych v něm nejraději zůstal ještě na jednu projekci. ()

Goldbeater

Rozjezd to má velmi nadějný. Některé nápady týkající se vnímání okolního světa hluchoněmou hlavní postavou jsou docela zábavné, i když film s nimi nijak chytře pracovat snad ani nezkouší. Stejně tak se zde tvůrci nepokouší o kdovíjaký worldbuilding, takže celý vnitřní svět působí stejně mělce jako level arkádové hry (to možná byl záměr), k tomu zalidňují děj naprosto marnými, otravnými a ničím nemotivovanými záporáky (to snad záměr být nemohl) a brzy zabředávají ve velmi repetitivní akční podívané bez jakékoliv substance (to záměr určitě nebyl). Větev si film pod sebou podřezává zvratem v poslední čtvrtině, který celé dosavadní dění staví na hlavu a dopouští se toho nejlacinějšího podvodu na divákovi, jaký lze vymyslet. To už není o tom být stylově překvapivý, to je jen bezmocná práce se scénářem. A zbytek bohužel není ani zdaleka tak strhující a cool, jak se snaží být, aby to tomu člověk mohl s přimhouřením obou očí prominout. ()

FeriusParfax

Čtvrtý film ze šesti dopadl naprosto katastrofálně. Ne nadarmo jsem se na tenhle akčňák těšila nejmíň. Dialogy mě úplně ubíjely a dalo se na to dívat jedině když nikdo nemluvil. Rvaček a bojů bylo dost. Dokonce tolik, že jsem to pak už ani nevnímala. Zápletka mě absolutně nebavila. VELMI slabá hvězdička za pár akčních scének. Parta kluků za námi se ale smála, takže jsme jen očividně nešli na správný film. Strašně to tlačilo na pilu a na city. Jediný pocit, který jsem cítila byl ale zhnusení. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě další scéna. (Puxina)
  • Trvalo skoro osm let, než se film dostal do produkce. „Lidi z ditributorských společností zhlédli krátký film, který Moritz Mohr udělal jako koncept, ale celý scénář jim přišel moc šílený a nenormální. Říkali: ‚Tohle není něco, na co by se lidi chtěli každý den koukat. Do toho nemůžeme investovat peníze,‘“ prozradil CBR Sam Raimi, jeden z producentů filmu. (DavePave)

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů