Peter nechce, aby mu doma vyčítali, že je pořád nezadaný. Poprosí proto svého nejlepšího kámoše Nicka, aby s ním jel na Vánoce k rodičům jako jeho přítel. (Netflix)

BOURQUE

Klasický romantický príbeh, plných známych riešení a klišé situácii, umiestnený do Vianočného prostredia. Láska medzi dvoma mužmi zachytená na priemernej úrovni až v príliš idealizovanom prostredí. Príliš predpovedateľná vec v klasických šatách. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Alecjay

Tak jsem se těšil, že konečně dostanem kvalitní gay vánoční romanci, ale bohužel se tak nestalo. Hlavní protagonisti jsou sympaťáci, ale všechny ostatní postavy v celým filmu jsou extrémně otravný a ta klasická zápletka “všichni víme líp, než ty, co chceš a co cítíš a pokud s tim nic neuděláš, budeme tě vydírat a manipulovat a narovinu ztrapňovat, dokud nepovolíš” mi leze vyloženě na nervy. Je to škoda, ale jako gateway ke gay romanťárnám by to posloužit mohlo i tak a třeba se příští rok dočkáme skutečně dobrýho filmu. ()

fixaman

Parádní gay romantická komedie, která sice nemá nijak inovativní ani objevnou premisu, ale stejně skvěle funguje. Ústřední dvojka je sympatická a bezvadně k sobě pasuje, vedlejší postavy jsou do jedné super a konečně se jednou řeší láska dvou vyoutovaných chlapů a ne jen jejich coming out. Tohle mi na Vánoce udělalo radost :) ()

Arsenal83 odpad!

Od prvého záberu je jasné, že Vianoce idú sprzniť nefalšovaní buzeranti. Predstavuje sa nám svet, v ktorom hnusní heteráci už neexistujú a tie najlepšie páry sú zmiešané, beloch a beloch to je už skoro stredovek. Netflix chce takýmito zvratkami vraj pomáhať úchylom byť viac rešpektovaní, ale v reáli je opak pravdou. Poznám teda niekoľkých gayov, ale väčšina sa správa ako normálny chlap a nie ako estrogénom šľahnutá bábovka s hlasom, ako by mal čurák v kuse pricviknutý vo zveráku. ()

misterz

Hľadal som pohodový vianočný film a dostal som reklamu na LGBT. To by nevadilo, ale bolo to otravné, nudné a hrozne predvídateľné. Takže miesto pohody, len nasranie, čo za vtakovinu to zas pustil do sveta Netflix. Inak v poslednom čase je tento trend jasný - vštepiť do podvedomia divákov určité veci... Nie je to ale problém iba Netflixu. Na hranici odpadu. 30/100 ()

• Film se natáčel v Montréalu a Los Angeles. (SONY_)