Doba ľadová: Dobrodružstvá s Buckom Wildom

• Česko Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem (viac)

Vo filme Doba ľadová: Dobrodružstvá s Buckom Wildom zábavné eskapády obľúbených prehistorických zvierat pokračujú. Hoci sa vačičí bratia Crash a Eddie v honbe za akciou vzdialia od svojej staršej sestry Ellie, vydajú sa hľadať vlastné miesto vo svete. Onedlho uviaznu v obrovskej podzemnej jaskyni a zachráni ich jednooká lasica menom Buck, ktorá miluje dobrodružstvo a loví dinosaury. Spolu musia čeliť nedisciplinovaným dinosaurom, ktoré obývajú Stratený svet. (Disney+)

iXtr3m3

Slabulinké tri hviezdy aj s privretými očami. Človek by čakal kopu invencie po ohlasoch na posledné časti série, ale ono nie. Toto by som bral ako taký úvodný film k jednoduchému seriálu a nie ako plnohodnotnú časť série, resp. jej spin-off. Málo vtipu, dobrodružstva tak akurát, ale toho vtipu a zábavy či už pre najmenších, tak aj pre celú rodinu, naozaj zúfale málo. Škoda. Síce je ten prepad v kvalite stále lepší ako pri sérii Shreka, ale aj tak to zabolí, kam sme sa to až dostali. ()

Trevor

Tentokrát so 17 ročným synovcom sme sa zhodli takto - nebola to katastrofa, ale nedosiahlo to úroveň prvých dielov. Chýbal Ceed, ale hôlášok bolo dosť a pomerne nečakane sme sa dokázali zasmiať na rovnakých vtipoch, takže až také rozpačité to nebolo, ale mohlo to byť aj lepšie. Predsa len pri toľkých pokračovaniach jednotlivých sérií už tvorcovia musia experomentovať aj s niečím novým, skalným fanúškom to bude vadiť a detičky? Tie si to užijú tak či tak... ()

silentname

"The Ice Age Adventures Of Buck Wild" je bez debaty zlým filmom. Ako "Collision Course" som udelil pred už skoro šiestimi rokmi "D" a mal som pocit, že táto séria nadobro skončila, pretože už o ňu nikto absolútne nemal žiadny veľký záujem. No rovnako ako v prípade nového "Home Alone" je toto tiež ukážkový príklad ako to dopadne, keď sa rozhodne Disney obnoviť mŕtvu značku od štúdia, ktoré minulý rok zatvorili, lebo pandémia ich prinútila utiahnuť si opasky. A očividne sme zistili, že s kúpou značky Fox síce získali Blue Sky a "Ice Age" sériu, no očividne sa to nevzťahovalo na postavičku Scrata. Takže máme tu nový film, ktorý neponúka žiadne vtipné vsuvky s našou obľúbenou vevericou a jej žaluďom. Neviem či by to teda Scrat nejako zachránil, ale minimálne to mohlo byť niečo, čo by bolo trošku vtipné. Lebo tu nefunguje skoro absolútne nič. Postavy sú dokopy tie isté postavy, ktoré poznáme. V ničom sa nezmenili, neprinášajú žiadne nové momentky. Plus to pôsobí, že niektorých sme sa pre zmenu aj zbavili, lebo... neviem prečo. Náš nový zloduch je absolútny stereotyp zloducha a neprináša filmu nič, čo by sme nevideli už niekedy v minulosti, Crash a Eddie sú rovnako otravní ako vždy, Buck je miestami celkom vtipný, no tento film so svojimi vačičími kamarátmi utiahnuť nevládze a tie animácie sú o 3 triedy horšie ako si pamätám naposledy. Realita je, že starý "Ice Age", ktorý tento rok oslávi 20-ku vyzerá krajšie a kvalitnejšie, než celý tento film. Pozitívne môžem povedať, že je to asi len krátke a relatívne bezbolestné (nakoľko posledné 2 filmy mi už prišli ako čistá mizéria), ale začína to trošku ukazovať, že Disney sa očividne neštítia ničoho zlikvidovať staré dobré značky len preto, aby na tom ešte zobrali nejaké drobné. Čisté zúfalstvo a tragédia. Hodnotenie: D- ()

kenkaku

Ukázkový příklad, že na co sáhne Disney, jde do kytek (jejich snaha o unifikaci je nechutná). Pokud bych tohle bral jako “Doba ledová 6”, má to hned několik slabin. a) žádný Scrat - epické selhání. b) nízkonákladová animace vypadá snad hůř než začátky Doby ledové před 20ti lety. c) děj je naprosto otřesný… pokus recyklovat kostru #3 jen bez klíčových (vtipných) postav je opravdu debilní nápad. d) kampaň se asi vypařily mamutí ratolesti? e) postavit celý děj na nejméně sympatické postavě (ano ten jednooký retard) chtělo hodně zoufalosti. Kdyby to bylo jen o Crashovi a Eddym, možná. Ale tohle opravdu ne. ()

Emo-haunter

Hm, no jak bych tak nějak začal, nemám dnes chuť se šíleně rozepisovat, takže se pokusím být stručný, jasný a výstižný. Strašně moc rád mám sérii Doby ledové. Jednička je kult, druhý a třetí díl jsou stále velmi kvalitní podívané, čtvrtý díl je pro mě stále hodnotitelný čtyřmi hvězdičkami, i když už jsou slabší, no a pátý díl, který už je tedy kvalitou tak na lepší 3*, jsem z nostalgie mu ty čtyři hvězdičky stejně hodil. No a teď tu máme další díl po šest letech, a já se spíš lehce udivuju, proč je tu tolik odpadů a naštvaných tváří, a má to jen 35%. Já si osobně tedy film s takovým číslem představuju mnohem horší. To nostalgické pouto k této sérii jsem cítil i zde. Jasné, je to prostý film pro malé publikum, a nám dospělákům toho tolik nedá, je to jen popkornová forma zábavy na jedno použití, ale ty pocity a skutečnosti i uvědomění si toho, při jaké příležitosti jsem tyto filmy sledoval, to ve mně stále je. Upřímně - obří hejty na animaci - ta není o nic horší než třeba animace úplně prvního dílu Doby ledové, za mě tak katastrofální není ani zdaleka, jasné hitparáda to také není, ale vyloženě totální propadák taky ne. Když přistoupíte na to, že se jedná o low budget movie s cílem oživit značku legendární filmové série, tak se nebudete zbytečně rozčilovat, co vše to nemá. Příběh je prostý, záporák dement, s tím souhlasím, stejně tak jako z ostatních záporáků nejde ani trochu strach ani respekt, bohužel. Je to jednoduchý příběh, ale nějaké to poselství má - přátelství, rodina, touha dospět a umět udělat změny, vystoupit z komfortní zóny, tyto aspekty jsem tam postřehl, cítím s nimi, přijímám je, a beru to, v pohodě. Pokud to srovnáme s ostatními díly série, tak ano, je to nejslabší díl, ale rozhodně bych hodnocení viděl na zhruba 50-55%, což jsou zkrátka u mě stále ještě tři hvězdičky, i když už s hodně odřenýma ušima. A já tu trojku bez problému filmu udělím, protože tato série má v mém srdci stále místo, a 35% je navíc příliš nízko. Nicméně je potřeba si připustit, že už to je jen oživování něčeho, co už by mělo být uzavřené a soustředit se na něco jiného - vrchol má tato série už dávno za sebou. Postavy se totiž nikam neposunuly, vývoj příběhu také nijak, animace není přelomová ani špičková, ale funkční je - vzpomeňte si jen na poslední Ledovou sezónu, to byla za mě fakt špatná animace, toto má k hrůze stále hodně daleko. I přes absenci Scrata jsem se nikterak nenudil, fakt že ne, a okolnosti vzniku filmu chápu, mohlo to ale za mě dopadnout mnohem hůře, když vím, co všechno tvorba tohoto filmu obnášela. Takže v závěru zmíním jen jedno - přistoupil jsem k tomuto filmu jako k doplňku mé velmi oblíbené série, nelituju vůbec, že jsem si nedělní podvečer zpestřil nostalgickým okénkem, viděl jsem po dlouhé době starou dobrou partu, nelituji ani v nejmenším, že jsem se mrkl, a nemám nejmenší problém s tím dát 3*, za nostalgii, skromného, avšak důležitého poselství, pár příjemných emocí i pár slušných vtípků i návratu Bucka :) Celkový dojem ***5,3/10*** Ty vole, stejně jsem se zase rozepsal... () (menej) (viac)

• V jedné scéně jde vidět, jak Eddie ukousnu z klacku kousek žampionu. V další scéně je však žampion na klacku celý. (Emo-haunter)
  • Hodně bývalých animátorů studia Blue Sky kritizovalo film kvůli špatné animaci. (petr.koca)
  • Jedná se o první film Doby ledové, který není od původního studia Blue Sky Studios. Film si vzali na starost Bardel Entertainment a 20th Century Animation. (petr.koca)