Kouč Sean Payton dostal v NFL stopku, a tak začne trénovat zoufalý žákovský tým, kde hraje i jeho syn. Třeba se ti dva konečně sblíží. (Netflix)

Aljak

Ďalší športový film z produkcie Happy Madison, to už samo o sebe znelo lákavo. Dokonca aj námet a prostredie detskej ligy amerického futbalu sa mi pozdávalo. Sandlerovský humor mám rád, a toto bol presne ten štýl, takže ako oddychovka mi to padlo celkom dobre, na niektorých hláškach sa dalo napokon aj skvelo zasmiať. Samozrejme, bolo to trochu idealistické, že sa sa z chronických babrákov stal zrazu konkurencie schopný tím, ale to som ešte bral. No čo mi skutočne znechutilo tento film, tak to bol rozhodne ten zápas, kde všetci grcali a popri tom hrali. Fakt stupidita najväčšieho kalibru! Napriek tomu, dávam 3* (ale nie som o tom úplne presvedčený). ()

BOURQUE

True-based príbeh, predvedený v minimalistickej a v nevyváženej forme. Znovuvybudovanie vzťahu medzi otcom a synom je nemastný. Ani jeden z hlavných (alebo vedľajších) postáv (aj keď sa to nezdá) nedokáže byť dôraznejším. Vážnejšie a humornejšie scény nie sú dostatočne dôrazné. Z tohto pohľadu je škoda, že postava Roba Schneidera nebola lepšie využitá. Aktuálna športová-rodinná-komédia od Netflixu je určený len pre silných hardcore fanov amerického futbalu. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Slartibarkfast

Home Team je další z řady sportovních komedií, věnující se fotbalovému prostředí, respektive tahání podceňovaných ubožáků z bahna na vrchol věhlasným trenérem, který se zdiskreditoval. Šablonovitý scénář je tak neskutečně předvídatelný, až to fyzicky bolí. Doslova jsme v kolektivu při sledování nahlas hádali, co bude dál. Netrefili jsme jen konec rozhodujícího zápasu a to v podstatě jen o ty dva příslovečné metry. Připomíná mi to malinko návrat Disneyovek na zaplácnutí nedělního dopoledne. Takové ty filmy pro celou rodinu, jejichž kvalita nemusela být prvotřídní. Dnešní doba už si však žádá své a i cílovou skupinu musíte zaujmout rafinovaněji. Rozhodně jsem čekal víc než ploché postavy, neoriginálně tupý příběh a tragického Roba Schneidera. Vizitka "na motivy skutečné události" filmu naopak ještě víc uškodila, protože od toho pak divák čekal víc serióznosti a méně neuvěřitelných sraček, které se ve filmech Adama Sandlera vyskytují nadměrně. Pokud tedy chcete ztratit hodinu a půl života sledováním nudné slátaniny, klidně jděte do toho. Já vám to však nedoporučuji. 35% ()

Malarkey

Z produkce Adama Sandlera se na Netflixu objevila v roce 2022 další komedie. Ta je pro tentokrát z prostředí amerického fotbalu, což by českého diváka mohlo trošku odrazovat. Výsledek je ale v pohodě. Kevin James a Rob Schneider jsou zrovna herci, které jsem znova moc rád viděl a banda těch mladejch vejrostků uměla pobavit tak, že jsem místy i zapomněl na vítr, který nám tak mocně bičoval do baráku. ()

playboxguest

50x a stále dokola další z mnoha filmů, které se točí pomalu se stejnou pravidelností jako epizody zajetých seriálů. Není to tak strašný, k žehlení by to mohl být fajn podklad. Jenže já nežehlím a to neustálé opakování omletého bez nejmenší špetky invence mi dnes úplně nesedlo, páč jsem se chtěla odreagovat a pobavit, ale spíš jsem se unavila jako bych sama vzala do rukou míč. ()

• Natáčelo se od 10. května do 6. června 2021 v New Orleans (Louisiana, USA) a Los Angeles (Kalifornie, USA). (BMW12)
  • Roli uklízeče Lionela hraje trenér New Orleans Saints Sean Payton. (p.a.douch)