Od súmraku do úsvitu 2: Krvavé peniaze

• Česko Od soumraku do úsvitu 2 (viac)

Vůně peněz přitahuje lidi, chuť krve zas někoho jiného...  Šerif Lawson má nos na problémy podezírá nevinně se tvářícího lupiče Bucka, že zase něco chystá - a má pravdu. Buckův kumpán Luther právě uprchl z vězení a rozhodli se spolu vyloupit jistou mexickou banku, ve které na ně čeká 5 miliónů dolarů. Buck svolá své další kamarády - rodeo jezdce C.W., trenéra pitbulských teriérů Jesuse a chytráckého strážníka Raye. Cestou na místo setkání, po strážce s netopýrem, zastaví Luther neznámému muži... zanedlouho však zjistí, že autem nesrazil obyčejného netopýra! Luther se setkává se svými kumpány, kteří zatím netuší, že je pronásleduje stín, který jim jde po krku - doslova!!! (oficiálny text distribútora)

Radiq

Zatraceně, to vůbec nebylo špatný! Jasně, má to svoje mouchy dvojky, ale jinak to byla fakt docela sranda. Rozhodně jsem si u toho připadal líp, než když bych měl čumět celej večer na porno, ktery ani porno není, jak to dělali ti týpci v motelu. Je tady několik dobrejch hlášek, solidní hudba, často efektní záběry a i ti netopýři jsou docela vtipní, když to neberete moc vážně. Potěší, že hlavního hajzla hraje Maynard z Pulp Fiction, hlavního klaďase (i když poněkud zápornyho) zas Robert Patrick, chvíli si tam zahraje Danny Trejo (kterej byl v jedničce zabitej, takže to mi moc smysl nedávalo (a podle zmínky o bratrech Geckových se to fakt odehrává až po jedničce)) a taky třeba cameo Bruce Campbela hned na začátku dává tušit, že to nebude úplnej šit. Taky to produkovali Tarantino s Rodriguezem, takže za něco to stát muselo. Prostě do koše bych to zas tak nezahazoval... Ale slabost pro to mít asi nikdy nebudu. Upozorňuju všechny, aby se vyhnuli českému dabingu, kterej plno vět překládá naprosto jinak, vyhýbá se explicit slovům a celkově je to hrůza. ()

Gilmour93

T-1000 zotavené z koupele v roztavené oceli, Maynard zotavený z Butchových výpadů samurajským mečem a možná i aktivit Afroameričanů pod vlivem drog, co byli vybaveni potřebou k letování a nástroji na principu oboustranné páky, mladší brácha Woodyho Harrelsona a věčný Mexikánec Raymond Cruz, který v erotických scénách zásadně kopuluje formou kliků. Sestava chystající se na zápas a následný přestup do Titty Twister Vampires možná vypadá na papíře dobře, ale celé je to zvětralé jak před dvěma dny natočené Chango. Záběry zpoza dásní a další rozličné experimenty s umístěním kamery vyznívají stejně rozpačitě, jako ty žluté kontaktní čočky řádících krvesajů. Nad Spiegelovým filmem vyšlo slunce a nezatmí jej ani surf rock Dicka Dalea.. ()

kaylin

„Od soumraku do úsvitu 2: Krvavé peníze“ je tím druhem pokračování, které ani moc vidět nechcete. Nejsou zde dobré postavy, nejsou zde dobré hlášky, není zde humor, napětí a ani zde nakonec nejsou dobré efekty, ale jen triky, které se neustále opakují a jsou celkově docela nudné. Je to škoda, protože celý příběh okolo Titty Twister v sobě měl mnohem větší potenciál, než jaký se v tomhle filmu ukázal. Ignorování konce prvního snímku je nebetyčnou zbabělostí. ()

B!shop

Kdyz jsem tenhle film videl poprve, tak sem ho malem nedokoukal a mel sem chut rozmlatit televizi, tak moc se mi to nelibilo. Takze ani nevim proc jsem na nej cumel znova, ale nic jsem necekal a najednou sem zjistil, ze se dost dobre bavim. Prvni pulka filmu je jen o davani dohromady party na vloupacku a i kdyz herci hrajou mizerne, vypadaj docela cool, sem tam hodi slusnou hlasku a to vse je natoceny docela dynamicky s chytlavou hudbou. Druha cast filmu je jedna velka rubacka, akorat misto baru sme v bance. Triky jsou sice celkem mizerny, ale krve je dostatek a prestrelka je tu hodne vyzivna. Napodruhe proste za lepsi 3*. ()

gogos

Nevím čím to je, ale tento film mi zase tak strašný nepřišel. Občas vtipný průpovídky (Ty do toho psa cpeš steroidy??? ... Je to... bojový plemeno :-D ), dobrá akce, a úplně jiné pojetí než jednička. Jasně, s ní se to srovnávat vůbec nedá, ale když si ji odmyslím tak bych to viděl lehce přes 50%. Prostě normální film...při kterém jsem se docela pobavil. ()

• Natáčení probíhalo od 19. ledna do 8. března 1998 mimo jiné také v Jižní Africe. Zfilmován byl tak později než třetí pokračování série. Uveden byl přesto druhý v pořadí. (gogos)
  • Auto Jesuse (Raymond Cruz) je Lincoln Continental Mark IV z roku 1959, tzv. "Town car". (dandislav1991)