Od soumraku do úsvitu

• USA From Dusk Till Dawn: The Series
USA, (2014–2016), 22 h 42 min (Minutáž: 41–49 min)

Hudba:

Carl Thiel

D.J. Cotrona, Zane Holtz, Madison Davenport, Wilmer Valderrama, Robert Patrick, Brandon Soo Hoo, Samantha Esteban, Jake Busey, Jamie Tisdale, Don Johnson (viac)

Děj seriálu Od soumraku do úsvitu se točí kolem bankovního lupiče Setha Gecka (D.J. Cotrona) a jeho násilného a nepředvídatelného bratra Richarda Gecka (Zane Holtz), kteří jsou hledaní nejen FBI ale také texaskými rangery Earlem McGrawem (Don Johnson) a Freddiem Gonzalezem (Jesse Garcia), kvůli bankovní loupeži a několika mrtvým.
Zatímco jsou na útěku do Mexika, potkávají bývalého pastora Jacoba Fullera (Robert Patrick) a jeho rodinu a vezmou si je jako rukojmí. Zmatek nastane ve chvíli, kdy si uprchlíci i se svými zajatci udělají zajížďku do striptýzového klubu, který provozován hladovými upíry... až do rána se musí udržet na živu (AXN)

Yoshitsune

Dobrej seriál, první série dost, vykrádá film, ale dělá to se ctí. Druhá řada zase připomíná mexickou telenovelu, kde všichni jdou po penězích, moci a pomstě. Třetí a finální série, je zase dost hororová a jde o záchranu světa. Je to tedy takový guláš, kde je všechno možný, ale překvapivě to funguje. Herecké obsazení, je výborné, objeví se pár béčkových legend. Seriál má celkem dobrou akci, ve třetí sérii bitky dostanou vylepšení v podobě Marka Zarora. Dynamika seriálu, občas zakolísá, hlavně u první série, ale nenudil sem se a byl sem i místy napnutý, někdy zase překvapený. Seriál si za mně zaslouží plný počet. ()

Madsbender

Po počiatočných pochybách, zdesení z mladých pekných tváričiek, strachu z Rodriguezovho postupného úpadku a vidine nehorázneho naťahovania... sa dostavilo milé prekvapenie. A to tu prosím všetky vyššie spomínané aspekty s výnimkou Rdriguezovej tvorivej krízy sú. D.J. Cotrona a Zane Holtz sú príliš mladí a uhladení, lenže za chvíľu si toho už takmer ani nevšimnete. Príbeh sa roztáča pomerne pomaly a strieda súčasné rozprávanie s flashbackmi postáv, ale tempo je príjemné a akurátne odsýpa. K tomu si prihoďte dobrú atmosféru, slušivý vizuálny kabátik, sexi Madison Davenportovú a drsného Dona Johnsona, ktorému odpustíte aj tú patetickú scénu umierania. Šialené hororové vízie Ritchieho Gecka a pár podobných vychytávok sú len čerešničkou na možno na prvý pohľad nie až tak vábnej, a zatiaľ nie až tak dostávajúcej očakávaniam, zato osviežujúcej tortičky, ktorá spoľahlivo zaženie hlad pred hlavným sústom. Pilot: 75% Po prvých 3 epizódach: Nevyzerá to zle, to rozhodne nie, ale nadšenie z pilotu už zo značnej časti vyprchalo. Pohrávanie sa s Ritchieho víziami sa postupne transformuje na racionálne ospravedlňovanie jeho psychopatických sklonov, čo síce funguje, ale práve potrét číreho psychopata bol tým, čo činilo jeho postavu v originále tak zábavnou. Dialógy aj celkový príbeh pomaly naberajú na hlúposti a nelogickosti, ale zatiaľ našťastie v únosných medziach. Zatiaľ nadpriemer, len ten Robert Patrick mi ako Fuller príliš nesedí. 70% ()

Bluntman

U FROM DUSK TILL DAWN: THE SERIES se Rodriguez, vnímaný jako eklektik vršící za sebou jednotlivé atrakce do nesoudržného celku, ukázal být nápaditým vypravěčem pohrávajícím si s chronologií a nahlížející na jednu a tu stejnou událost z více perspektiv. Podrobné zhodnocení pilotní epizody v recenzi. ()

SeanLSD

Škoda, že je dej v podstate to isté čo pôvodný film, iba natiahnutý na 10-dielny seriál a s inými hercami, ktorí sa snažia, čo môžu a nedá sa im nič vytknúť. Obohatenie o „mytologické“ pozadie atď. napokon prekvapivo dobre funguje, pripraví nejeden luxusný okamih a ku koncu získava aj iné výrazné kvality, aj keď nie príliš zmysluplné. Dobré pozeranie. ()

korbitch22

Vyděláno má, tak asi Roberta Rodrigueze už moc nesere, že jeho kariéra i talent od roku 1995 padali tak mocně a rychle, až se rozdrobili na totální sračky. Vzít svůj film a rozepsat ho do pětidílné minisérie není vůbec špatný nápad, bohužel našlo by se asi tisíc filmů, které by si to zasloužili více, než 12 let stará upírská ptákovina natočená spíš tak pro prdel, ve které perlil zhulený Tarantino a tančící Hayeková.Příběh je rozvleklej, efekty prostě televizní, herci o třídu níž, ale pořád slušní.Po večerech díl za dílem to šlo, ale důvod vzniku bych hledal v kalkulu možného Robertova dluhu po krachujících Mačetách či jen tak z nudy chtěl opatrně zkusit, jestli už režisérsky vopravdu nestojí za vyliž prdel a musim říct, že pokud mu TV zaplatila třetího Mačetu, stojí to za vyliž prdel vlastně všechno.Seriál vyloženě pro oddané fanoušky a těch už moc být nemůže.Já mu držel pěsti naposled s třetím Mariachim a to už je lééét zpátky.55%. ()

• Jako v původním filmu máme i v tomto projektu možnost vidět odkaz na jednu z firem, které Quentin Tarantino ve svým filmech používá. V seriálu se totiž objeví reklama na Big Kahuna Burger, fiktivní firmu na hamburgery, která byla jmenována již ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (Punisher)
  • Produkce druhé série byla potvrzena po odvysílání pouhých tří dílů první řady, a sice 26. března 2014. (gogos)