Pátý a poslední případ nekompromisního policisty Harryho Callahana, kterému nikdo neřekne jinak než Drsný Harry.  Harry Callahan vyšetřuje zvláštní sázecí hru: byl distribuován seznam místních osobností a teď se uzavírají sázky na to, kdo z nich první zemře. Události dostávají spád v okamžiku, když se na seznamu objeví jméno Harry Callahan... (oficiálny text distribútora)

corpsy

V polovičke 80. rokov, strácal Clint Eastwood, ako herec, kredit. Účinkoval síce vo filmoch, ktoré nemožno pokladať za finančné katastrofy, nejaké tie ´´money´´ prichádzali, ale už to nebolo ono. A sádzka na istotu, bol návrat k jeho najslávnejšej úlohe. Kredit sa ale nezlepšil. Ide o čistokrvný produkt svojej doby, kedy sa takmer každý akčný snímok tej doby strihal do mrte, s minimom charakterných poňatí a cieľom obohatiť kinematografiu. Akčný žáner je niečo, kde sa takéto veci nevedú, ale ak áno, potom sú z toho míľniky. Toto nieje ten prípad. ()

jojinecko

Posledný Harry je síce stále drsný a neohrozený, no príbeh je nemastný- neslaný a poriadne pritiahnutý za vlasy. Naháňačka s autíčkom na diaľové ovládanie je síce zaujímavá, ale sem sa vonkoncom nehodila...Cameo Jima Carreyho je oživením, hudba Guns´N´Roses poteší, scéna s harpúnov parádna, Clint štandartne skvelý..To sú všetko tie najlepšie ingrediencie z tohto "guláša", ktorý mi veľmi nechutil... ()

vesper001

Harryho rozcuch trochu prošedivěl, ale stále drtí slova přes drsně sevřený chrup a stále kosí všechny, kdo se mu nelíbí, nebo se ho snaží odeslat do věčných lovišť. Po boku má už zase protivnou ženskou a proti sobě dalšího magora, jakými – jak se po pěti dílech zdá – je San Francisco hodně dobře zásobené. Vyšetřování probíhá v prostředí filmařských studií, atraktivitu ale poněkud narušuje skutečnost, že většina štábu je nepříčetně hravá a hlavním podezřelým je režisér, jehož tvorba je hnůj první třídy a talent jako čtyřhlavá lidožroutská treska, alias rybí postrach z Aberdeenu (= ta taky neexistuje :). Je možné, že diváky fascinuje smrt a násilí, protože je to jejich „obrana před strachem“, u Sázky na smrt jsem se ale nebála a neubránila mě ani před bolením v krku. ()

ScarPoul

Má to kopec fajn momentov - Jim Carrey, Neeson, vzťah medzi Clarkson a Eastwoodom, scéna vo väzení alebo mafiánoví bodyguardi. Ale základnou zápletkou a prevedením Buddy Van Horna sa z toho stáva miestami až ťažkopádny počin, ktorého nezachráni ani hláškujúci Eastwood. Harry je stále plnohodnotnou postavou, ale finálny zloduch a pozmenenie konceptu z krimi na detektívny film skrátka nefunguje. Čo je dosť škoda. Trochu to zamrzí, pretože rozlúčenie s Callahanom som si predstavoval inak. Na druhú stranu, ako sériu, ktorá sa môže domrviť rôznymi spôsobmi som si vedel posledný diel predstaviť aj o dosť horšie. Takto priemer. ()

Slasher

Poslední Harry už nejde brát moc vážně, místo hlubších myšlenek v pozadí je to vyloženě béčková krimi, celkem ale baví než pak jde hrubě z kopce v souvislosti se záporákem a WTF autíčkovou honičkou v závěru. Ať už je to číňan sparring parťák, Jim Carrey jako Johnny Squares, zápletka s režisérem vyvražďovaček, poprava filmový kritičky, anebo třeba neustálý product placement Guns N Roses, je to prostě až moc hloupý a humorný, hodně mimo první tři díly, přeci ale ujde a (narozdíl od čtyřky) nenasere. Toť teď můj osmý Eastwood v řadě a završení téhle série. ()

• Když v únoru roku 1988 probíhaly postprodukční práce na snímku Bird (1988), Eastwoodovi lidé už v San Francisku a okolí natáčeli Sázku na smrt. (ClintEastwood)
  • Harry Callahan (Clint Eastwood) sa počas naháňačky s autíčkom na diaľkové ovládanie, vyhýba autom električke typu US Standard Light Rail Vehicle od firmy Boeing Vertol. (autobusik2)
  • Až v tomto pátém pokračování se postava detektiva Harryho Callahana konečně dožila věku, který mu na počátku určili tvůrci cyklu Harry Julian Fink a Rita M. Finková. (ClintEastwood)