Od soudu odchází Rico, gangster, který byl právě zproštěn viny ve všech bodech obžaloby. Venku čeká rozlícený dav, policie Rica a jeho společníky doslova protlačí k autu. Cestou Rica i jeho kumpány zastřelí muž převlečeným za policistu. Je jasné, že kdosi vzal spravedlnost do vlastních rukou. Na případ je nasazen poručík Brix. O vyšetřování se ale na vlastní pěst zajímá i Harry Callahan, který byl před časem suspendován. Harry se večer zastaví u svého bývalého spolužáka Charlieho a získá dojem, že Charlie by mohl být oním mstícím se policistou. Brzy dojde k další akci maskovaného policisty: postřílí bavící se společnost v sídle patřícím také jednomu z šéfů podsvětí. A zanedlouho zastřelí pasáka, který zabil prostitutku. Harry je povolán zpět do oddělení vražd - dochází k dalším zločinům - tentokrát se střílelo v bytě kokainového krále a poté byl zastřelen i policista, který se k případu připletl. Brix je přesvědčen, že za vraždami stojí další z šéfů podsvětí a pošle Harryho, aby ho zatkl. Gang byl ale varován - a opět se střílí. Harry je čím dál tím více přesvědčen, že mezi policisty existuje jakési komando spravedlnosti. Je mu také jasné, že se ho nejspíš pokusí odstranit, protože ví příliš mnoho... (oficiálny text distribútora)

Laxik

Polda Harry Callahan je zpět a je stejně Drsný, jako před dvěma lety. A nutno dodat, že i když je scénář filmu docela brak (narozdíl od slušné jedničky), hlavní záporák už není takový vůl. Možná proto, že v tomhle filmu vlastně hlavního záporáka nenajdete. Na závěr si jen dovolím menší úvahu, proč že to máme Harryho tak rádi. Narozdíl od osmdesátkových hláškujících mašin (které máme samozřejmě taky všichni rádi) je Harry drsný svými činy a na silácké řeči si nepotrpí. Snad až na pár výjimek typu "Brix měl pravdu, ještě nejste připravený." ()

honajz

Jiný syžet, než u prvního dílu - tentokrát vraždí polda na motorce, žádný maniak. Scénář je na můj vkus poněkud prostoduchý a oproti jedničce holky už neukazují bobra (to byla ale stejně fajn doba, kdy holky měly bobry!), a dokonce ani těch výstřelů zde moc není. Překvapilo mne - příjemně - že vlastně v celé závěrečné pasáži je Harry bez své oblíbené pistole. Ostatně sám říká, že je policejní práce spíše o zkušenostech. Líbí se mi skoro dokumentární kamera (zpoza motorky, zpoza zbraně), ale na ty široké záběry přes celé město v jedničce to nemá. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $44,680,473Tržby Celosvetovo $44,900,000║ Najlepší film zo série Drsný Harry, kde je dej pekne napínavý a plný zvratov, nechýba slušná dávka akcie, nekompromisný Eastwood ako Harry vo svojej úlohe krásne dominuje a ide po celý čas jasne za svoji cieľom bez zaváhania, proste úloha chladného neúprosného policajta mu náramne padla. /90%/ ()

Goldbeater

Po zhlédnutí celé callahanovské série můžu říct, že Magnum Force se mi ze všech pěti dílů líbila nejvíc. Opět je zde skvělý Clint Eastwood házející jednu cool hlášku za druhou. Ve vedlejší roli i charismatický Hal Holbrook. Záporák není tak úplně jednostranně zlý, jako tomu bylo v prvním dílu, a to dává Magnum Force takový punc originality, což už se v žádné z následujích částí neobjevilo. Na svou délku snímek vůbec ani trochu nenudí a dokonce mi ubíhal rychleji, než tomu bylo v případě prvního dílu. Tohle pokračování pro mne znamená vrchol celé série, byl jsem velmi spokojen a nemám daleko k tomu, abych dal pět hvězd. ()

S.Quentin QUALE

Strašně rád bych zavřel oko a dal tomuto Harrymu plnou palbu, ale mám dvě vážné výtky. Jednou jsou trapné efekty při zastřelení lidí, viz. paintballovej headshot, druhou je pak fakt, že mě obecně sere, když jsou v kriminálce vyložené karty příliš brzy. Při dvouhodinové stopáži je v tomto případě poslední půl hodina zbytečně natažená a vlastně se dle mých pocitů už jen dohrávalo. Ale to před tím, to je akční krimi zábava na pětihvězdu. 85% ()

• Jedná sa o šiesty najlepšie zarábajúci film na svete v roku 1973. (westerns)

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook