V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Informátorka FBI sa po útoku na svoju osobu rozhodne novorodenca zveriť do ochrany svedkov. Sama sa vydá na Alijašku kde sa 12 rokov ukrýva pred démonmi minulosti. Tí ju ale doženú a snažia sa k nej dostať cez jej dcéru. Herecké obsadenie: Na svoj vek neuveriteľne sexi Jennifer Lopez v polohe v ktorej som ju ešte nevidel. Teda tej filmovej. Prevedenie: Podobných filmov je tu mraky a tak najväčším lákadlom je práve hlavná hrdinka. Mariňáčka, ktorá je najlepšia zo všetkých to tu ešte tuším nebolo. Neskutočne ma iritovali preteky na motorkách kde si každý vždy nájde čas na to, dať si prilbu. Do toho neuveriteľne nezaujímavý koniec, ktorý sme čakali asi všetci. Pocity: Na to aký tomu Netflix urobil neskutočný hipe som čakal podstatne viac. Ale na dĺžku svojej stopáže dokáže pobaviť a nenudí. Nevšimol som si ani nič extrémne pritiahnuté za vlasy a dokonca tu ani po štýle Netflixu nepobehovali žiadny buzeranti ani nevhodne obsadené menšiny. Toho hodnotím neskutočne kladne. Pridaná hodnota: Akčná jednohubka, ktorá ničím nevstupuje z žánrovej rady. 59% ()

Real Tom Hardy

Spojili sa tu dohromady dve nie celkom k sebe hodiace sa veci – J.Lo v tej (za mňa) vizuálne zatiaľ najpôsobivejšej forme (Zlatokopky sa môžu schovať) & šablónovitý akčný film od Netflixu (čo by sa malo radiť k podobným televíznym tragédiám pre divákov ako nástup slovenských reality-TV šou po prelome milénia). Výsledkom je presne to, čo si si mohol z predchádzajúcich viet odvodiť – tupé klišé o záchrane dcéry niekde na Aljaške, ktorej vojvodí Lopezka v graduálne lepších a lepších outfitoch (najmä tých snežných). Ideálne asi len pozerať a predmetné videné radšej ani neriešiť. Treba ale pochváliť úderné akčné sekvencie a "prestrelky," z ktorých pulzuje energia. Z dvoch hviezd prihadzujem tretiu za druhú polovicu z Aljašky a učenie schopností prežiť, ktoré mi trochu pripomínalo reboot hernej série Tomb Raider. A cením, že sa film snažil divákovi nahovoriť, že vraj EIT fungovali :D (17.5.2023) (9.9.2023) ()

sedm.1

Na jednu stranu je prakticky nemožné neoznačit The Mother za ten nejklasičtější a v podstatě i nejtuctovější příspěvek do žánru akčního thrilleru, s čímž zároveň souvisí tento snímek charakterizovat jako předvídatelný a nenápaditý, plný klišovitých a nejednou i naivních scén a dialogů, s postavami plochými a nezajímavými, bez zvratů a s pointou tak nevýraznou, až to bolí, tudíž na onu jednu stranu nepředstavuje tato podívaná žádnou hitparádu. Jenže tu máme i stranu druhou, která dokáže nabídnout i tu přívětivější tvář filmu, a to že jeho zpracování je přes vše výše zmíněné prostě povedené. Takže zápletka má docela spád, postavy nepůsobí vůbec protivně, chvílemi fungují emoce, chvílemi napětí, atmosféru lze též považovat za poměrně funkční, prostředí, kde se film po většinu času odehrává, má své kouzlo, a dovolím si tvrdit, že ani v těch dvou nejpodstatnějších faktorech The Mother vyloženě neselhává, a to v akci a v obsazení Jennifer Lopez do hlavní role akční hrdinky, z čehož jsem měl asi největší obavu. Jennifer nicméně vážně překvapila a ona akčnější poloha jí poměrně sedla, nepůsobí zas až tak mimo, na čemž se ovšem podílí především zdraví rozum tvůrců, kteří jí nenechali se filmem promlátit, což by asi fakt nefungovalo, ale prostřílet, a to působí daleko přesvědčivěji, stejně tak jako její drsňácký kukuč, kdy nevím, kde se to v ní vzalo, ale kupodivu jsem jí ho prostě věřil. No a ani akce není úplně marná, v naprosté většině tedy probíhá v rámci odstřelování, zakončené nekompromisními, krvavými headshoty, takže ani v tomto ohledu film nikterak zásadně neselhává. Takže ano, kdo bude chtít film zkritizovat, důvodů si najde určitě víc, než by našel kladů a ve většině bude mít i pravdu, nicméně já si stojím za tím, že zpracování celého toho filmu jednoduše nedopadlo vůbec špatně, tudíž se jedná o žánrový průměr, který sice nepřináší naprosto nic nového, ale funkční a zábavný je dostatečně. ()

BOURQUE

Jednoduchý a predvídateľný akčný scenár s dobre známymi prvkami. Zachytenie vzťahu medzi matkou a dcérou, ktoré sa nevideli dvanásť rokov, je spíš povrchné ako intímne alebo dojímavé. J Lo stále má skvelú kondičku a bolo vidieť, že k práci pristúpila zodpovedne. Jej skalní fanúšikovia si to určite ocenia. P.S.: Niki Caro v minulosti už dokázala, že dokáže točiť dobré filmy. Tento však patrí medzi tie tuctové, podpriemerné. Osobné hodnotenie: 62% (**)  ()

BFG2000

Na poměry žánru je The Mother neskutečně chytrý a uvěřitelný film. Skvělá Lopez si hravě strká do kapsy kde jakého Craiga, Cruise nebo nedávnou a trapnou Gadot a celý film si krade pro sebe. Skvěle jí sekundují Fiennes, Raci a mladá Lucy Paez. Vůbec není překvapením, že zdejší hodnocení je totálně mimo, jako je tomu téměř u každého filmu, který neprovází nesmyslý hype. V rámci žánru z poslední doby prakticky to nejlepší, co se nechá vidět. A jak tu někteří píší, že to je šablonovité? Jakou šablonu mají na mysli? Za mě vše v pořádku. ()

• Při automobilové honičce na Kubě, která se ve skutečnosti točila ve Španělsku, se na malý moment objeví v záběru Škoda Fabia. (korbitch22)
  • Natáčanie sa začalo vo Vancouveri 4. októbra 2021. 11. januára 2022 bolo natáčanie pozastavené z dôvodu rozšírenia COVIDu medzi štábom, obnovilo sa potom 25. februára. V marci 2022 sa natáčanie uskutočnilo na španielskom ostrove Gran Canaria s využitím starého mesta Las Palmas de Gran Canaria ako mesta na Kube. (Arsenal83)
  • Dve scény z traileru: scéna, kde Jennifer Lopez cvičí zhyby a scéna, v ktorej ide hore schodmi v oranžových šatách, sa do finálnej verzie filmu nedostali. (Arsenal83)