Pět cizinců dostalo milion dolarů, aby strávili jedinou noc v domě se záhadnou minulostí. Když se ale stanou jeho vězni a za každými dveřmi čeká smrt, poznají skutečnou sílu zla... Milionář Steven Price otevřel nový zábavní park s domem hrůzy a zorganizoval speciální narozeninový večírek pro svou ženu o které ví, že ho podvádí. Je však dost překvapen, když z pětice hostů není ani jeden z těch, kterým nabídl milion dolarů, když přijdou. Kromě jeho manželky se ve strašidelném zámku objevili - záhadný doktor Blackburn, sekretářka Sára, novinářka Melissa, motocyklový kurýr Eddie a podivínský pan Watson, syn bývalého majitele domu. Když se za hosty zavřou ocelové mříže a uzavřou se všechny východy, Price tuší, že něco není v pořádku, protože to není to, co sám připravil. Je možné, že dům žije vlastním životem? Šest lidí se stalo jeho vězni a čeká je noc hrůzy... (oficiálny text distribútora)

djbarrel

Klasický film se strašidelným domem a lidmi co v něm musí za jistou odměnu strávit noc ... Tady se to snažili trochu oživit zápletkou manželů jdoucích si po krku, ale moc to nepomohlo. Děj i charaktery jsou děsně šablonovité a není nic co by vybočilo ze zaběhlých kolejí. Řemeslně dobře zpracované, ale nijak překvapivé. Prostě standardní průměr. 55 % ()

Dr. Wolfenstein

Zcela obyčejná hororová podívaná, která nemá ani v nejmenším šanci pochlubit se něčím originálním. Strašidelný dům, šílený vědátor a zlo které po sobě zanechal, to už jsem myslím někde viděl. A nemyslím původní verzi, co mám na DVD v papírovém obalu(na tu jsem ještě nekoukal). Ovšem není důvod se tento film nepodívat, špatně zvládnuté to není a alespoň za jedno podívání určitě stojí. Osobně jsem doufal, že si užiju Jeffreyho Compse v roli dalšího šíleneho vědce, ale to jsem doufal asi v moc. Kdybych nevěděl, že tam hraje, nejspíš bych ho ani nepostřehl. Zklamaný jsem však nakonec nebyl, protože Geoffrey Rush v hlavní roli je eso celého snímku. ()

Anticque

Béčkovej horror, kterej nemá hlavu ani patu. Nejlepší část filmu je hned na začátku, kdy jde vidět pan chirurg jak si pohrává s lidma, kteří ho pak zmasej, ale jinak kam se poděl horrorovej nápad? To fakt nevim. Atmosféru to nemá, maximálně uspávající, triky tak pro malé děti, děj to nevede. Někdy se ten film tak převrátí, že nevim kde stojim. Vopravdu, moc je jim to povedlo, nechápu chlápka co touhle slátaninu natočil, jestli si myslel, že to bude trhák, tak musel bejt trhlej. ()

pavont

Dalo by sa povedat ze na horore tohto typu sa neda nic pokazit. Zvlast ked sa jedna o remake a v hlavnych ulohach sa nam predstavuju Geoffrey Rush a Famke Janssen. Bohuzial stalo sa a po slubnom zaciatku sa dej zbrzdi a je v podstate o nicom az do konca. Jedine co moze vystrasit je pohlad cez kameru a vypustenie koncentrovaneho ocistca na konci mohlo tiez vyzerat inac. Takto sa jedna len o priemer a film na jedno pozretie. ()

Rodriguez

Jakmile jde o prachy, tak se najde spousta lidí co pujde do nebezpečí a dělají si z toho legraci. Jenže když přijde na lámání chleba, tak ty prachy každej vrací a chce za každou cenu pryč. Říkám si proč vlastně?! Stejným způsobem si může každý z pětice náhodně vybraných lidí vydělat milion od milionáře Price, který si s nimi chce zahrát bláznivou hru... Jenže nic není na první pohled čím se zdá... 40% ()

• Jediná postava, která se vyskytuje v originále i remaku, je vlastník domu Watson Pritchet. (Chatterer)
  • William Malone chcel film nakrútiť v blázinci po tom, čo počas natáčania epizódy Príbehy zo záhrobia (od r. 1989) v opustenej psychiatrickej liečebni ušiel vystrašený filmový štáb z pivnice a už tam nechcel film nakrúcať. (Arsenal83)