Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? (Netflix)

Cooller

neuvěřitelné jak se dá něco ještě dodatečně sprznit. Serial jsem po shlednuti posledni serie uzavřel sice s poněkud pochmurným pocitem, ale byl jsem nakonec rád že ho tolik nezlikvidovala dnes tak oblibená všudypřitomná propaganda a absurdity snažici se nějak nuceně vyvolávat zvraty v ději. Jenže to jsem se šeredně spletl, Uthredův (skoro) nevlasní synáček se na poslední chvili zblaznil a přidal se k LGBT+- analnim teroristum, což je dnes zřejmě už podmínkou pro jakékoliv natáčení a celé se to opět stočilo uplně jinam. Odvolává se na křesťanství, ale během prvních 15 minut poruší snad všechny přikázání, řiťopišství samozřejmě nevyjmaje. Meč kterým to celé před lety začalo se stal jen radoby vtipnou vsuvkou, poměrně nedůstojně se zabilo par známých postav a nesměl chybět dovětek, že se vlastně jedná o datované anglosaské dějiny. V tomhle připadě by se tomu ovšem dalo věřit, vysvětlovalo by to koneckonců proč novobodý anglosas aka USA utočí na všecky okolo a všichni jsou teplý nebo barevný. Není co víc dodat... snad už o tomhle serialu znova neuslyšim. ()

M.i.k.e

Last Kingdom seriál mám už delší čas na seznamu, ale zatím na něj nebyl čas. Do filmu sem tak šel bez toho abych věděl cokoliv o postavách a o tom co se dělo předtím a to byla chyba. Je to sice na oko hezká středověká řežba. ale bez znalosti seriálu z toho divák (já) nebude mít prakticky vůbec nic. Většinu času tu hraje dramaticky velkolepá hudba, protože se nejspíš děje něco někomu ke komu má obecenstvo nějaký vztah, ale na toho kdo ho nemá to celkem logicky nefunguje. Tu a tam se najdou filmové uzávěrky sérií, které obstojí i samostatně bez nutnosti mít nakoukáno x sérií, ovšem tady to neplatí a bez znalosti seriálu nemá moc smysl na tenhle film koukat. Jediným plusem je každopádně to, že mě Sedm králů navnadilo na to abych dal seriálu konečně šanci a pak si tohle můžu dát ještě jednou...60% ()

Juto

Je tu veľa deja natlačených do hracieho času, ale režisér Edward Bazalgette zvláda rozprávanie príbehu efektívne, pomáha mu zobrazenie názvov miest na začiatku každej scény, ktoré vysvetľujú, na ktorom hrade sa práve nachádzame. Záverečná bitka je veľmi pútavá a napínavá. Napriek zvládnutej réžii je príbeh až moc jednoduchý a priamočiary. 6,5/10 ()

jedna_vrana

Uhtred (Aethelstanovi): „Ak zabiješ 100 otcov, dáš 300 synom dôvod vzoprieť sa Ti.“ Po tomto filme som bola rozčarovaná, kvalita sa vôbec nepribližovala pôvodným sériám. Čiastočne sa zmenilo obsadenie hercov, nastal chaos v deji, kým si človek uvedomí, kto je kto. Zatiaľ čo v seriáli bol čas na budovanie napätia a vývoj postáv, tu je to uponáhľané, réžia je neohrabaná a rozkúskovaná. Aj Uhtredovi akoby zmizla iskra v oku. Film je síce napínavý a má nosnú myšlienku, ale mala som pocit, akoby bol natočený nasilu, vo chvíli, keď už nebolo treba nič viac dopĺňať. ()

Torgal

Nebyť fanúšikom seriálu by som bol pri sledovaní tohto počinu dosť rozpačitý. Toto totiž spracovaním nedosahuje kino štandard, je to skôr seriálová epizóda natiahnutá na dve hodiny. Ale presnejšie by možno bolo povedať, že je to jedna séria skrátená na celovečerný film. Je cítiť, že tvorcovia chceli toho čo najviac dopovedať a tak je film dramaturgicky dosť mišmaš, toto bol vopred prehraný boj. Viem si veru predstaviť aj dôstojnejšiu bodku za týmto seriálom. Ale záverečná scéna s Valhallou zahriala na srdiečku, až očko zvlhlo. 6-/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD