Pohľad na život Alfreda Kinseyho, priekopníka v oblasti výskumu ľudskej sexuality. Jeho štúdia "Sexuálne správanie muža" bola publikovaná v roku 1948 ako jedna z prvých zaznamenaných prác na túto tabuizovanú tému. Kinsey bol profesor biológie a entomológie na univerzite v Indiane. Výsledky jeho výskumov poburovali vtedajšiu verejnosť svojou otvorenosťou a v prvom rade témou sexu, o ktorej sa medzi slušnými ľuďmi jednoducho nehovorilo. Film si vás získa svojím suchým humorom, skvelým hereckým výkonom Liama Neesona v hlavnej úlohe aj sugestívnou hudbou. Laura Linney bola za rolu Kinseyho manželky nominovaná na Oscara v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Snímka získala tri nominácie na Zlatý glóbus. (TV JOJ)

Davies182

Liam Neeson svým fandům na stará kolena stále raději dokazuje, že ještě nepatří do starého akčního železa. Třebas v 96 hodinách přitom může být sebedrsnější, nejvíce však stejně nadává v úvodu právě povedeného dramatu Kinsey, který za rok oslaví již dekádu. Ale jsou to vážně "sprostá" slova? Ne - tady se totiž rozpitvává sexuologie. Důvtipně, důkladně a hlavně bez překážejícího tabu. Takhle má vypadat zábavný životopisný film! ()

Scrytcher

Sex je základní složkou většiny sociálních problémů. Liam Neeson v roli hrdiny samotné vědy, který dal celou svou duši do výzkumu, jež měl poskytnout odpovědi na sexuální otázky ignorantské společnosti první poloviny 20.století. Přestože jsem se na samý závěr nemohl zbavit dojmu, že Kinsey je pouhá morální agitka za sexuální svobodu, se jedná o takřka dokonalou sexuální studii, která využívá historické události, aby interpretovala to, co se Kinseymu nepodařilo statisticky vyjádřit. 80% ()

Djkoma

Trochu obyčejná diskuze okolo sexu, která s odstupem velmi dlouhé doby nepůsobí tak přelomově, jako v době kdy Kinsey říkal a dělal co mu přišlo na mysl. Dnes působí možnost nemluvit o sexu velmi zastarale a přitom ta doba není natolik vzdálená. Snímek spíše skládá úctu muži, než tomu co dokázal. Neříkám, že si to nezaslouží, ale některé detaily jsou dost k ničemu a film nepůsobí jako celek příliš dobře. Přesto má Kinsey mé vélké díky... ()

Phobia

Bohužel jsem neviděla konec a moc by mě zajímalo, zda profesor Kinsey dospěl až ke kopulaci se žlabatkami... Výborně obsazený a formálně byzchybně natočený film o tématice, která mě, starou frigidu, poměrně nudí. Ovšem skvěle pobavily některé prezentované předsudky - komediální složka si s tou vztahovou nijak nezadala. Takže nezapomeňte, pánové, jak praví Písmo: budete-li příliš často leštit bambus, přivodí vám samohana chudokrevnost a lepru, nejdřív vám upadne pohlavní úd a potom prdel! 59% ()

Jara.Cimrman.jr

Jako zkušený gigolo mám nejen jistou povědomost o tom, že děti nenosí čáp a že při orálu k otěhotnění nedochází, ale ovládám i obě dosud objevené sexuální pozice. Zejména v poloze "na lenocha" patřím ke světové elitě. Pan Kinsey však žil v době, kdy sex sloužil pouze k plodění dětí, nemanželský sexuální chtíč byl považován za nemoc a časopis Maxim nevycházel ani v samizdatu. To byly tak skvělé podmínky pro výzkum, že panu Kinseymu rozhodně závidím to, že on byl tím vyvoleným, který to začal zkoumat. Kinseyho vědecká práce byla zkrátka zajímavá, ale určitě si zasloužila méně uměleckého střídání černobíla s barvou a o něco vyšší žhavost. V této podobě byl film zábavný asi jako dvouhodinová přednáška o žlabatkách a to je poněkud škoda. ()

• Film Kinsey bol prvým, ktorému japonské úrady odobrili zobrazenie genitálií na plátne. Dovtedy bola japonská cenzúra voči podobným scénam striktne proti. (unclejack)
  • Bill Condon při přípravě na film osobně hovořil s Kinseyho kolegy. (Kulmon)
  • Byl to právě Kinsey, který stanovil, že v lidské populaci je 4% homosexuálů. (Kulmon)

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Kandidátů bylo několik, a rozhodně nešlo o žádné druholigové hráče – padala jména jako Sofia Coppola či Gus Van Sant. Nakonec Rozbřesk natočí Bill Condon. Ten kdysi v polovině 90. let natočil… (viac)

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (viac)