Včela na mušce

• Veľká Británia Man vs. Bee

Roztržitý táta Trevor dostane na starost luxusní dům a snaží se vyzrát na zákeřnou včelu, co se pořád motá kolem. Komediální seriál, ve kterém jeden průšvih střídá druhý. (Netflix)

Trevor

Napriek tomu že pointa príbehu bola jasná asi každému hneď v úvode treba potvrdiť čo vo svojom komentári spomenul Jaro - Rowan Atkinson stále na to má. Komédia patria k jedného zo žánrov, ktorému holdujem najmenej ale pri jeho filmoch sa vždy pobavím dobre, aj keď niektoré pasáže boli nudnejšie a niektoré scénky trochu slabšie. Napriek tomu týmto seriálom Netflix veľmi príjemne prekvapil a spestril tieto horúce dni. ()

dragon94

Tenhle námět jsme už mohli vidět mnohokrát a v mnohem lepších podání, které nejsou tak předvídatelné, neoriginální a lépe drží pohromadě. Rowan Atkinson je sice fajn, ale opět předvádí akorát to co už jsme u něj viděli Xkrát. A to bohužel na slaboučký příběh, nedostatek nápadů a celkovou nevtipnost nestačí. 2* 40% ()

filmmovier

Jako celek je Včela na mušce velmi sympatickým sledem scének a skečů, během nichž se Trevor nejdříve uvězní v domě, aby se následně uvěznil na zahradě a kromě trápení s dcerou, domem a čmelákem se pak přidají třeba i trable se psem. Při sledování mi pak vůbec nepřišlo na mysl, že by celý ten složitý příběh měl být kratší, či snad vymyšlený jinak a lépe. Ne, já jsem se skutečně dobře pobavil (což je ostatně hlavní smysl díla), díky krátké stopáži to celé opravdu dobře a rychle utíká, jako celek to velmi dobře funguje a pointa tomu navíc dodává velmi sympatickou korunu. Na Včelu na mušce se tak kdykoliv rád podívám znovu, příznicvi Rowana Atkinsona pak také jistě nebudou zklamaní, ale tenhle miniseriál by vlastně mohl sednout všem. Více zde, ()

rublik05

Rowan Atkinson na to prostě stále má. Včela na mušce představuje návrat k jeho tradičnímu a dnes již ikonickému projevu. Seriál až nápadně připomíná starého dobrého Mr. Beana, diváka čeká tradiční přehlídka nešikovnosti a průšvihů všeho druhu, příběh je zde druhořadý, na prvním místě je totální destrukce. Jedná se vlastně o takový slepenec komediálních situací rozdělený na vícero dílů, bez nějakého promyšleného příběhu či sofistikované dějové linky. Je to sice blbost na entou, ale pobaví, o tom žádná. 6/10. ()

blackkocour

Kokotiny excentrické kluzské fazole pokračují, a mě to tolik nebavilo jako posledně. Jasně pochopitelně mi už netečou šušně po nose, a hovna do plenek abych se smál Atkinsonovi, na sklonku důchodového pojištění, jak nechá za orchestru své idiocie, vypálit celou haciendu z budoucnosti do základního kamene. Vtipné možná tak na patnáct minut, a to jsem ještě přehnal. ()

• Epizoda obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)
  • Mnoho ľudí poukázalo na to, že koncept tohto seriálu je podobný konceptu nezrealizovaného filmu Johna Hughesa "The Bee". (m.a.t.o.)
  • "Prvý vyrobený Jaguar E-Type" bola v skutočnosti replika vyrobená špeciálne pre potreby filmárov. Rowan Atkinson ju po skončení natáčania odkúpil. (m.a.t.o.)

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (viac)