Silent Night

• Kanada Silent Night (viac)

Trápící se otec (Joel Kinnaman) je svědkem smrti svého malého synka, který se na Štědrý den ocitne v přestřelce mezi gangy. Zatímco se zotavuje ze zranění, které ho připravilo o hlas, stane se odplata jeho životním posláním. (mikki089)

MightyHal

Já se bavil, řemeslně je to skvěle udělaná práce plná hravých předělů, střihů či skvělých akčních scén. Jenže hlavní jádro problému je prostě to že tohle je film bez dialogů, což u takového počinu je 104 minut docela přepal. Je sice pravdou že tady tento koncept tvůrci vytěžili snad nejlépe jak to jen šlo (určitě mnohem lépe než to udělal ten dementní horor s ufonama). I tak tu ale pár hluchých míst bylo a to i přes to že se John Woo to snažil různě hravě maskovat. I tak se ale jedná o poctivý akčňák ve kterém když už dojde na akci tak stojí za to a je vskutku kompetentně natočena. I když jo, doufal jsem v méně CGI cákanců a i trochu praktického góru (je jen na začátku). Ale holt nejde mít všechno. Ve výsledku jsem si to užil a jedná se prostě o zajímavou akční jednohubku ve které funguje i emocionální stránka. 7/10 ()

castor

Hard Boiled, Killer nebo pak za oceánem Tváří v tvář. John Woo je pojem. Truchlící tatík Joel Kinnaman se mezi ty inspektory Yueny, Castory Troye, Seany Archery, Chance Boudreauxe nebo Vicy Deakinse rozhodně nezařadí. Sedmasedmdesátiletý Woo si s akcí dává skoro hodinu na čas, předkládá klasický příběh pomsty: hlavní hrdina byl svědkem smrti vlastního synka, zatímco sám o pár minut později taky nějakou tu kulku schytá, přičemž přijde o hlasivky (ostatně dialogy nikdy nebyly režisérovou silnou stránkou). Následuje lítost, sebestředné chování, popíjení chlastu a nakonec tvrdý trénink (nijak zajímavý proces nebo progres) s cílem všechny členy gangu povraždit (ke kterým se mimochodem dostává zatraceně snadno). Zatímco v traileru vypadala Silent Night docela dobře, mety Raidu nebo Johna Wicka rozhodně neatakuje. Pár šťavnatých mordů se sice dočkáme, ale celkově je to bez nápadu a jaksi líné. Woo není vůbec cítit. Protivníci nabíhají před kulky jak panáci. Ulice plné násilí, scény plné klišé. Manželka zbytečná, detektiv zbytečný. Žádný emocionální náboj jsem necítil. Jinde namlsaný divák zapomene brzy, dietní tři hvězdy. ()

alchac

Il grande prudenzio. Ani by mi tak nevadilo, že je to ušito podle jednoho z nejohoblovanějších akčně thrillerových mustrů, nicméně to by provedení nesmělo být takové, že úvodní hodinku tohoto z 90 % němého filmu divák pouze vzdoruje spánku a ve zbytku stopáže protáčí oči nad zfilmováním jakési značně debilní videohry. Sice jsem nečekal víceméně nic, leč dostal jsem ještě méně. ()

EvilPhoEniX

John Woo má už taky nejlepší éru filmů za sebou a Silent Night sice úplně neurazí, ale kdo je rozmlsán áčkovými akčními řežbami, tak tohle nemá šanci uspět. Navíc nápad s němým hrdinou se za mě nevyplatil. Chybí tu vůči hlavnímu hrdinovi výrazná sympatie, nezjistíme jeho charakter a za mě teda chyběly i nějaké hlášky, takže tohle vnímám spíše jako mínus. Prvních 50 minut se tu navíc neděje lautr nic. Hlavní hrdina příjde o syna a je těžce zraněn a více než půlku filmu se s tím srovnává a cvičí, než se rozhodne se pomstít. Druhá půlka už celkem šlape, je to Erko, občas pěkný slow motion, vizuálně ok ( 2 intenzivní fighty super), přestřelky však nijaké, jelikož protivníci nabíhají jak panáci a finální zúčtování taky nic extra. Kinnaman se svým divným výrazem mi tady poprvé vůbec nesednul. Celkově koukatelné, ale zapomenutelné akční béčko. 55% ()

choze

John Woo se na stará kolena vrátil ke střílečkám, ale radost mi tím zatím nedělá. Tahle žánrová a filmařská legenda zůstane legendou bez ohledu na to, kolik senilních zmetků a la Manhunt nebo Silent Night naseká, ale přesto by se mohla trochu víc snažit. Nic proti přímočarým a ohraným akčňákům - a SN je ten nejpřímočařejší a nejohranější akčňák, jaký je možno vyplodit, mínus dialogy - pokud jsou vyfutrovány hromadou kvalitní akce, nebo podány patřičně stylově. Ale SN se třičvrtěhodiny patlá v hrdinově nudné rekonvalescenci, jeho nudném truchlení a jeho nudném výcviku, než se pustí do pomstychtivé vybíjené, která není nijak památná, byť bezhlasý Kinnaman v punisherovském módu vykosí slušný počet gangstas a pár pěkných záběrů nebo nějaký fajn kill se tu objeví. Ale DNA Johna Woo v tom nepoznávám a i jako řadový akčňák mě to nudí. A Woova remaku jeho Killera se začínám regulérně bát. ()

• V rozhovore s Jimmym Fallonom Joel Kinnaman prezradil, že sa plánoval vžiť do jeho nemej úlohy a nerozprávať celé dva mesiace, počas ktorých sa bude film natáčať. Toto rozhodnutie však opustil v priebehu prvého dňa natáčania. (drake31)
  • Film neobsahuje žádné dialogy. (mikki089)

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)