1923

• USA 1923 (viac)

Seriál sleduje Duttonovcov z Yellowstonu začiatkom 20. storočia počas objavovania hornatého západu. Ich predkovia čelia pandémiám, historickému suchu, koncu prohibície a nástupu veľkej hospodárskej krízy. (SkyShowtime)

sheen

Kdo by si pomyslel, že se na základě výborného Yellowstonu, který vypráví o Duttonech započne taková velkolepá sága. Po dokonalém 1883 nám Sheridan servíruje další dílek jeho promyšlené skládačky. Opět naprosto perfektní casting a výběr hereckého ancáblu, vyprávění má spád, ani minutu jsem se nenudil, ba naopak. První série je taková ochutnávka, přesně jako v případě Yellowstone. Ale naprosto boží ochutnávka. ()

3DD!3

Fantastický epos rodiny Duttonových začíná bolestivým pádem a pomalým prohráváním. Harrison Ford jako Jake, živoucí pomník starého světa, monolit bojující se moderním světem je naprosto dokonalý. Stejně tak Hellen Mirren jako panímáma, která si hned v úvodu zavře dveře do nebe. Celou domácí linku směle válcují pasáže z Afriky kde sledujeme návrat Spencera Duttona domů a jednu z nejpovedenějších romancí co jsem v posledních letech viděl. Už aby tady byl 1924. ()

Slasher

S01: Jako by vytížený Sheridan svěřil scénář týmu svých tetiček a neteří se zálibou v červený knihovně. Celá africká milostná linie byla stupidní a otravná, hodně vinou obsazení role Alexandry (druhá tragická castingová volba Jack). Valnou část série bych popsal jako "roztahování ničeho", bohužel komu z vás se líbil Yellowstone a 1883, tady to je slabší level; v podstatě telenovela. 55% ()

HAL

Roztříštěnost na tři příběhy s tím že všechny jsou i tak roztahané že se nestihnout spojit v jeden a uzavřít v rámci jedné série to zabíjí. Sheridanův problém obecně, líbí se mi jeho styl a témata, ale všechno má utahané jak telenovelu - přinejmenším seriály tedy, první Sicario bylo ok, tam si to pohlídal Vileneuve, a k Wind River ten pomalejší styl seděl. 1883 bylo také lepší, pomalé, ale se sevřenějším a čistě uzavřeným příběhem - ale u něj platí že už si ho znovu asi nikdy nepustím. A tady je ta roztahanost úplně zbytečná -  ze tří nesouvisejících příběhů indiánka nepotřebovala víc než jeden díl, pokud tam vůbec má nějaký účel, a Ford s Mirren, bez ohledu na mou nemalou úctu k nim, taky nepotřebovali zdaleka tolik prostoru, ta jejich linie je dost nuda. Jen lovec s holkou v Africe mě bavili hodně, a kdyby čistě jejich příběh natočil jako film, byl bych asi nadšený... i když je to samozřejmě kýč jak blázen. Je to hezký kýč. 6/10 ()

Hitman_47

Nebýt naprosto zbytečné (pro děj absolutně nepodstatné) a roztahané africké linky, s největší sobeckou, nezodpovědnou a rozmazlenou ultrapizdou Alex (která přebírá cenu za největší piču v dějinách televize po Skyler z Breaking Bad), tak bych šel s hodnocením výš ... jinak je to v podstatě Yellowstone, kde se hodně řeší milostné vztahy, nevím jestli Sheridanovi krachuje manželství, že to tam tak na sílu cpe ... ale v druhé sérce už prosím ne, děkuji. ()

• Seriál je stejně jako 1883 (od r. 2021), další prequel k Yellowstone (od r. 2018), vyprávěn herečkou Isabel May, která si v 1883 také zahrála roli Elsy Dutton. (Punisher)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

Nečekaný konec seriálu Yellowstone?

07.02.2023

Seriálové bomby začínají padat už v únoru. Právě jsme se totiž dozvěděli, že jeden z nejsledovanějších a nejúspěšnějších seriálů současnosti – drsné drama Yellowstone od Taylora Sheridana (Sicario,… (viac)