Yellowstone

• USA Yellowstone (viac)
USA, (2018–2024), 45 h 19 min (Minutáž: 37–93 min)

Kevin Costner, Kelly Reilly, Dave Annable, Kelsey Asbille, Wes Bentley, Gil Birmingham, Ian Bohen, Luke Grimes, Cole Hauser, Jill Hennessy, Danny Huston (viac)

John Dutton bráni svoj ranč pred nemilosrdnými developermi, indiánskou rezerváciou a inými nepriateľmi, ktorí chcú získať jeho pôdu. Toto všetko na pozadí rodiny, politiky a jeho odkazu. (SkyShowtime)

luka4615

Nekompromisní seriálový mix legendárního "Dallasu" a trilogie "The Godfather", jehož největší předností je precizní scénář a dechberoucí exteriéry. Tak zhruba nějak takto lze v jedné krátké větě popsat seriál slovutného Taylora Sheridana s názvem Yellowstone, který se vyjma výše zmíněných atributů může rovněž pochlubit i vtahujícími postavami, jejichž vývoj skrze jednotlivé série je dokonalou ukázkou citlivého a zkušeného přístupu k látce. Nesmím zde samozřejmě opomenout zemité herecké výkony, které celý tento výjev posouvají o pořádný kus dopředu. Celým tímto úžasným rančerským koktejlem se pak jako červená nit táhne vypointovaný příběh, u něhož jsem v jeho nejvypjatějších momentech zapomínal snad i dýchat. Právě díky tomu jsem všech pět sérií nakoukal ani ne za týden, jelikož jsem se prostě nedokázal odtrhnout od obrazovky. Jistě, někteří by se mnou v tomto bodě mohli nesouhlasit, protože ve většině dílů se "nic důležitého neděje" a všechno podstatné se stane až na konci každé série, nicméně mám dojem, že tohle ani nebyl primární záměr projektu. Jde tu zejména o romantizované vykreslení rančerského života plného koní, rodea a pastvin táhnoucích se až za obzor – zkrátka o americký sen v plné polní za doprovodu chytlavé country muziky. V tomto seriál vysekává velkou poklonu tomuto stylu života, což v kombinaci s již výše zmíněným třaskavým příběhem rančerského impéria činí z tohoto seriálu jednoznačný klenot, který Vám mohu bez sebemenších skrupulí jen a jen doporučit. Vážně to totiž stojí za to. Výborná práce! (SkyShowtime) „The Brand Isn't Something You Earn, It's Something You Live Up To.“ ()

SpaceOdyseus

1. Serie: Pro me jde o serialovou pecku roku. Soucasny western z kraje, kde vsichni musi byt drsni jak smirkovy papir, ktery vsech devet dilu paradne slape, to si necham libit. Skvele obsazeni v cele s Costnerem a Reilly, skvela atmosfera bezutesneho kraje, kone, auta, pusky a helikoptery, to vse Sheridan namichal do paradniho westernoveho koktejlu, u ktereho se nemuzu dockat dalsi serie. 2. Serie: Stale me to strasne bavi. Lepsi western jsem dlouho nevidel (mozna od prvni serie). Bavi me to, skvele se na to kouka a je to napinave jak byvaji nejlepsi thrillery. To vse v opravdu neokoukanem prostredi, kde i ta nejvedlejsi pribehova linka me proste bavi. Sheridan je borec a v druhe serii to ukazuje nejen za psacim strojem, ale i v sedle! ()

liskam

To je vostuda!! Píšu recenzi na tuhle pecku až po 4 řadě....:-)) Faktem je, že tenhle seriál je asi to nejlepší z Westernu 21 století. Takže to tak hltám, že nestíhám psát recenze. A z mých oblíbených uživatelů to vyděl pouze jeden!:-( Což je vyloženě smutné. První řada je tak trošku poznávací a rozjíždějící, ale od konce první řady tahle věc jede takový bomby, že jsem komplet celej seroš už vyděl třikrát. Jasných 5* a 95% ()

agentmiky

Taylor Sheridan je prostě pán! Já mu ten jeho nezaměnitelný rukopis žeru i s navijákem! Na Yellowstone jsem se hodně dlouho chystal. A teď konečně nastal čas zhodnotit všechny čtyři série naráz. Seriál těží zejména ze tří věcí. Zaprvé bych zmínil perfektně vykreslené charaktery, které si buď zamilujete, nebo je budete pekelně nenávidět. Kevin Costner herecky vládne, ale i ostatní nezůstávají tolik pozadu (zejména dvojice Beth a Rip přiroste k srdci). Dále tuto ságu posouvá na hodně vysokou úroveň krásná krajina Montany (člověk si užívá kamerové záběry reálné krajiny...po těch všech CGI počinech z posledních let jednoduše změna, co potěší). A na posledním místě nesmím opomenout brilantní scénář. Tak chytře napsanou a zručně zrežírovanou podívanou dnes člověk moc často nevídá. Uvidíme, co přinese pátá série. Vypadá to na pořádný masakr! A hlavně sem s dalším projektem Sheridana, tedy seriálem Tulsa King. Mafiánsky laděné drama se Stallonem v hlavní roli? Prosím, perte to do mě! Yellowstone si prozatím odnáší silných 8,5/10 ()

T2

Na dobytkárov Duttonovcov si teda neradno vyskakovať.  Taylor Sheridan je až dosť krute neohrabaný tvorca a scenárista, čo ho samozrejme predáva. Vytvoril obrovské impérium okolo rodiny Dutton, je neskutočné rozsiahle až priam kultového rozmeru. A ani v jednej etape ich rodokmeňu nestráca nič na sile. Dokáže stále niečim prekvapiť, doslova na drzovku pohlcuje pozornosť.  Máme tu hneď niekoľko výborných postáv, ktoré dokážu príbeh niečim poriadne okoreniť, prevažne štipľavo. Môžeme ich obdivovať ale aj nenávidieť za ich postoje, skutky, za ich oddanosť rodine a skalopevného chránenia "ich" Yellowstonu.  /90%/ ()

• Four Sixes Ranch, na který je za trest poslán Jimmy (Jefferson White), ve skutečnosti existuje a nachází se v Guthrie v Texasu. (Punisher)

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

Costner a drama kolem Yellowstoneu vysvětleno

20.09.2023

Ještě začátkem roku platil Yellowstone za jeden z nejsledovanějších a díky péči scenáristy Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) taky nejstabilnějších seriálů v Americe. Jenže s tím, jak… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení