Vypravěč příběhu, Finnegan Bell, zažil v dětství osudové setkání s trestancem, kterému pomohl při útěku. Později se setká s podivínskou a bohatou slečnou Dinsmoorovou a v jejím zpustlém sídle pozná svou osudovou lásku, půvabnou, leč svéhlavou Estellu. Mezitím se sám stává bohatým a úspěšným mužem... (oficiálny text distribútora)

Dvoja

Přiznám se, že už si pořádně nepamatuji příběh, natož detaily. Jen vím, že jsem tento film viděla před pár lety a od té doby si na něj občas vzpomněla a vůbec netušila jak ho na csfd najít (kupodivu jsem si ani nepamatovala Gwyneth, což mi přijde zvláštní). Ale už jen proto, že ve mě zanechal vzpomínky a stopu - 5*. Zítra na něj hned kouknu..a myslím, že hodnocení určitě nezměním :-). ()

marhoul

Film z doby, kdy ještě vypleštěné prkno alias sexuální idol všehomíra Gwyneth Paltrow neprodávala pod značkou GOOP následující: akvárium pro medúzu (2200,- USD), vymačkávač zubní pasty ( 244,- USD) , zásobník na kondomy(42,- USD) nebo růženinové vejce do vagíny ( 55,- USD) a podobně. Tak ona mi vždycky byla podezřelá, dlouho trvalo, než jsem ji přijala za "ve filmu snesitelnou", ani vztah s Bradem ji v mých očích nepřidal, no a vidíte, nakonec jsem si zvykla a teď toto. Film není možná špatný, ale já jsem díky herečce měla problém pochopit, proč on ji tak moc chce... :) Inu, ženská nevraživost. Nic víc, nic míň. ()

elle

Tento film je důkazem, že modernizovaná adaptace klasického románu může dopadkout skvěle . Nemá smysl příliš srovnávat s jinými, četnými adaptacemi, vedle Olivera Twista, snad nejadaptovanějšího Dickensova románu. Příběh má trochu nereálné, nepravděpodobně pohádkové prvnky, ale ty jsou složité adaptovat vždy, zejména když jsou notoricky známé. Příběh převedený do nedávné současnosti až překvapivě organicky funguje. Snad je to tím, že v dnešní době podivinství všeho druhu jen kvete a ulítlé, nereálné postavy můžou v dnešní době dostat věrohodnou formu. Film je vizuálně podmanivý, takže motiv posedlosti Estellou dostává velmi působivého, něžného vyjádření. Gwyneth Paltrow mi snad ještě nikdy nepřipadala tak půvabná a přiznám se, že postava, která mě vždy spíše rozčilovala, mě poprvé dostala prostě svou poetičností. ()

golfista

Já Leanův film z roku 1946 bohužel neznám, ale přístup, který zvolil Cuarón je podle mě vynikající. Výborná kamera a nádherná hudba společně s režií jakou jsem dlouho neviděl, mi daly prožít opravdový filmařský zážitek. Dokonce to bylo silnější, než krásná Gwyneth Paltrow :-) Já si myslím, že režisér ani nechtěl původní verzi trumfnout, ale pokud ten námět cítil jinak, tak to i jinak natočil. Nejde o originál a kopii, ale o dva různé pohledy. A tenhle se mi fakt moc líbil. ()

Aluska88

Velké naděje vykazují jisté osobní kouzlo, které však spočívá převážně ve ztvárnění postavy Gwyneth Paltrow. Jako malinká dívka Estella jednoho dne v zahrádce zamotá hlavu klučíkovi jménem Finn, který bude touto svou osudovou láskou navždy trápen. Mezitím se také setká s uprchlým trestancem v podání Roberta De Nira, s nímž se v budoucnu ještě "náhodně" potká a zjistí, že toto setkání z dětství, kdy mu jako kluk pomohl, mu zásadním směrem ovlivnilo život. Gwyneth půvabná, Ethan charismatický. To je asi vše. Děj uběhl závratnou rychlostí a já na konci měla pocit, jako bych vlastně ani žádný film neviděla. V podstatě se nic výrazného, jak obsahově, tak i herecky neudálo. Žádné zvraty, zapamatovatelné či silné momenty nebo výrazný příběh mezi hlavní dvojicí. Snad jen polibek ve fontánce či malování Estelly si pamatuji. A jelikož jsem od tohoto snímku neočekávala žádné Velké naděje, nebyla jsem ani zklamána. ()

• Maľby, ktoré sa objavili vo filme, poskytol súčasný talianský umelec Francesco Clemente. Clemente sa predtým objavil aj na filmovom plátne, a to v snímke Dobrý Will Hunting (1997), kde si strihol rolu hypnoterapeuta. (ZOUi)