Příběh dvou sester, Lee (Meryl Streep) a Bessie (Diane Keaton), které po dvaceti letech odloučení opět sblíží Bessiina nemoc, jejiž léčení vyžaduje transplantaci kostní dřeně od příbuzného. Lee tak přijíždí na Floridu spolu se svými dvěma syny Hankem (Leonardo DiCaprio) a Charliem. Po tolika letech dochází mezi Lee a Bessie ke konfrontaci jejich velice odlišných životních stylů a názorů. Lékař (Robert de Niro) Lee sdělí, že nemoc je bohužel vážnější než se domnívala... (oficiálny text distribútora)

Chrustyn

Docela slušné ale nikoliv vynikající drama silně hrající na city. Film má řadu známých herců ale nejvíce mi sedl herecký výkon Diane Keaton, která mi ze všech zúčastněných přišla nejcivilnější a nejvěrohodnější. Meryl Streep mi ve své roli moc nesedla, DiCaprio zde hodně přehrává a De Niro dostal velice málo prostoru. Celkově se však jedná o povedený film, který nenudí ale není v něm nic hodné zapamatování. ()

-bad-mad-wolf-

Jak už zde bylo mnohokrát psané, herecké výkony všech jsou skvělé. Film samotný ničím moc nezaskočí, nabízí průměrné drama s několika zajímavými momenty, bez skutečných emotivních vrcholů. Taková smutná pohodovka na sobotní večír s rodinou. Strašně mě dojímala pouze laskavá péče a nesmrtelná láska, s jakou se nemocná Bessie stará o svého tatínka, dávno zbaveného schopnosti normálně žít. Scéna se zrcátkem v závěru je krásná. Já vím, že v tomhle ohledu se projevuje má subjektivní přecitlivělost pro určité věci, jinej už nebudu... 6/10 ()

castor

Herecky nadprůměrné melodrama (trojice oscarových laureátů + rebelský žhář Leonardo DiCaprio ještě v předtitanicovské éře) o dvou rozdílných sestrách, které se před dlouhými lety v ne nejlepším rozešly a nyní je má opět sblížit vážná nemoc jedné z nich. Nenápadný, na festivalech oceňovaný snímek o střetu rozličných pohledů na život a jeho naplňování nabídne několik velice dobře napsaných postav, ve kterých si divák vždycky něco najde!! ()

Brain-D

Když mají děti příliš lásky či naopak jako zde nedostatek, tak prostě zdivočí. Neuctívají to vše, co pro ně rodiče dělají. Ale jak je jednou začne někdo chápat, prokoukne je, i tak je malá šance, že se budou snažit změnit. Někdy je ovšem pozdě. Mě zde zaujal pouze Robert De Niro v roli humorného doktora, který ovšem do úzkého rodiného kruhu a hlavního dějiště, až tak nepatřil. ()

Dado

Marvinova izba je film stavajúci svoje predpoklady na úspech v očiach divákov predovšetkým hviezdnym hereckým obsadením a vážnou témou príbehu a v týchto smeroch sa mu to samozrejme darí. Meryl Streep a Diane Keaton ako dve sestry sú vynikajúce, vychádzajúca hviezda Leonardo Di Caprio predviedla rovnako kvalitný a uveriteľný výkon a túto trojicu v jednej z vedľajších úloh skvele doplnil Robert De Niro. Na druhej strane je však inak skvelá myšlienka príbehu podaná pomerne statickým a neatraktívnym tempom pre diváka, k čomu sa navyše pridružili aj diery v scenári, ktoré sa kompetentní neúspešne snažili zaplátať občasnými komediálnymi výstupmi. Navyše po vyše 90 minútach filmu väčšina ľudí čaká aspoň záver s poriadnou gradáciou, s niečím, čo by filmu dodalo akúsi jedinečnosť. Z potenciálne vynikajúcej drámy sa tak napokon vykľul len priemerný film ozvláštnený len skvelými hereckými výkonmi. (60%) ()

• Scenárista Scott McPherson zemřel ve věku 33 let na komplikace způsobené nakažením virem AIDS krátce poté, co dokončil filmovou adaptaci své stejnomenné divadelní hry. Film byl do kin uveden přesně čtyři roky po jeho smrti. (jezurka42)
  • Poslední kinofilm pro Hume Cronyna. (HellFire)