„Všetci túžime po veciach, ktoré pre nás vážne nie sú dobré…“ Dej atraktívne obsadeného šesťdielneho seriálu (The Weeknd! i Lily-Rose Depp!) sa odohráva vo svete hudobného priemyslu a jeho spolutvorcom a spoluscenáristom je sám Sam Levinson, ktorému vďačíme za Eufóriu. K deju: samozvaný guru nadviaže komplikovaný vzťah s vychádzajúcou popovou hviezdou. Táto Jocelyn sa počas svojho posledného turné nervovo zrúti, ale chce sa vrátiť na scénu ešte lepšia a silnejšia: je predsa najlepšia a rozhodne najviac sexy speváčka USA - alebo sa jej prinajmenšom čoskoro stane. Jocelyninu vášeň podporuje manažér nočného klubu Tedros, charizmatický chlapík so špinavou minulosťou. Kam ju dostane jej nová láska? Pomôže jej vzlietnuť na vrchol, alebo poškodenú, trpiacu dušičku zvrhne do najtemnejšieho podpalubia? (HBO Max)

Qitek

Ono je vlastně úplně jedno, jestli to má být sexy, nebo jestli to má naopak vzbuzovat nevoli. Levinson nezvládá ani jednu polohu, ať už jí zamýšlel jakkoli. Je jedno i fakt, že tohle provokování ( rádoby ) “na hraně” a nucená zkaženost je k smíchu a může zaujmout tak maximálně neodkojené publikum. Provokovat se musí umět. Je jedno i to, že The Weeknd volal v souvislostech po Verhovenově Základním instinktu, přitom je to blíže jeho průseru Showgirls ( ty ale svou trapností alespoň bavili natolik, že si divák nemohl být jistý, zda v tom nebyl úmysl ). Co už trochu vadí je fakt, že postavy mají maximálně dvourozměrný charakter a procházejí si “vývojem” jak se tvůrcům zrovna v dalším střihu hodí, čímž se nemůžeme vůbec bavit o hereckých výkonech, protože nedávají smysl. Vadí i dialogy, které se dají sotva vydržet. Co ale vadí nejvíc je fakt, že tento showbiz sondující ( wannabe )provokativní art k smrti nudí ( tvářící se smrtelně vážně ) a dá se steží vydržet ( pouze ze studijních důvodů ). Kdyby jste náhodou něco nepochytili, píseň v podkresu vám to vysvětlí. Nebojte. Velkolepá sračka, která si svůj tak moc chtěný status kultovní nakonec zaslouží. Jen z jiných důvodů, než tvůrci zamýšleli. Subjektivně za dvě hvězdy mezi tím vším co vzniká. Pokud se budeme bavit o A-listu, je to čistá jedna. ()

Vančura

Lily-Rose Depp mě baví už dlouho a zde tomu nebylo jinak, každý záběr na ni je čistá radost a požitek z jejích půvabů. Její herecký protějšek mi byl dost protivný (což mě u někoho, kdo si říká "The Weeknd", nepřekvapuje), ale dalo se to snést, s výjimkou šokujícího rozuzlení 5. epizody, které mě skutečně otrávilo a které považuji za facku do ksichtu za to, že člověk každý týden jak blbec hltal každou epizodu, všem debilním hejtům seriálu navzdory. Mrzí mě to o víc, že - když už mají všichni potřebu to pořád porovnávat s Euforií - mi byl tenhle projekt mnohem sympatičtější než přeceňovaná Eurofie, a to jednak díky tomu, že to má jen 5 epizod, a tím pádem si to nenárokuje tolik času, a jednak úchvatná Lily-Rose Depp nesnese srovnání s tou ošklivkou Zendayou, na kterou mám vyloženě alergii (i tematicky mi je Idol bližší, protože svět hudebního průmyslu mi přijde stokrát zajímavější než nějaký fetující teenageři). Ještě mě tam herecky strašně bavil Hank Azaria a má to fajn soundtrack a kameru a celkově se na to dobře dívá, takže i navzdory hroznému závěru se mi to dost líbilo. ()

HAL

Jsem solidně nadšený. A přesně, překvapují mě hlavně herecké schopnosti všech zúčastněných, a hlavně u Weeknda, u kterého jsem se bál že se tu jako autor bude snad snažit prodat se jako nějaký macho borec... a přitom ukázkově jede high functioning sociopata a borderline politováníhodného slizáka, který ale zároveň je uvěřitelně charismatický, inteligentní a svým způsobem citlivý, což v závěru i převažuje natolik, že skoro začne vzbuzovat soucit. Celkově se mi velmi líbí že tu ukazují nejen bahno i hedonismus showbusinessu (ne že bych se na to netěšil, že), ale zároveň jak extrémně schopní a umělecky kreativní ti lidé dokáží být. A jak brutální power struggle to je mezi producenty, šílenými umělci, i hvězdičkami které plynule přechází z duševní zlomenosti do control freak manipulativnosti. Lily-Rose Depp je nejen brutálně pěkná a příjemně nestydlivá, ale hlavně se potatila i v tom hereckém talentu. Škoda že je těch dílů tak málo... ale zas to aspoň dost rychle uteče. A ještě větší škoda je že není mnohem víc podobných filmů a seriálů co dokáží o sexu vyprávět bez příkras. 8/10 ()

William_

Ze začátku slibně vypadající sonda do smetánky americké pop-music se zvrtla v příšernou scénáristickou tragédii, která se musela přetáčet a škrtat. I díky tomu seriál působí nedodělaně (např. otřesný střih ve 4. epizodě), uspěchaně (náhlá a nevysvětlitelná změna v chování hlavních postav v polovině seriálu) a prázdně. Co naopak musí každý pochválit je hra s barvičkami, herecký výkon Lili-Rose Depp (dcera Johnnyho Deppa) a dokonalý soundtrack. Asi nejhorší "HBO original" co jsem za poslední dobu viděl, ale díky tomu že má IDOL jen 5 epizod, dá se velice rychle projet. Je to škoda, seriál měl rozhodně větší potenciál, takhle se jedná o podprůměrnou jednohubku, na kterou si za rok už nikdo nevzpomene. ()

LND

Připadá mi to trošku přepálené z hlediska artovosti. Ale povedl se majstrštyk – přes naprosto primitivní a pomalu plynoucí příběh působí závěr nadmíru uspěchaně až nesmyslně. Ještě to mohla zachránit režisérova typická zvrácenost a provokativnost, ale tyto prvky jsou bohužel koncentrovány pouze do postavy The Weeknda. Onen záhadný majitel klubu je tak nesympatický slizák, že se v jeho přítomnosti cítíte unkomfortabel i jakožto divák. Další je Lily-Rose Depp, která zde předvádí zejména jak málo oblečení na sobě lze nosit, aby se to ještě dalo nazvat oblečením. Myslím, že Levinson má na víc. ()

• 25. dubna 2022 Variety oznámilo, že seriál bude přepracován a projde významným přetočením se změnami v obsazení a štábu kvůli změně kreativních směrů. Během této změny režisérka Amy Seimetz opustila projekt a Sam Levinson převzal roli režiséra seriálu. (HanzoBureshi)

Třetí řada Euforie má problémy

Třetí řada Euforie má problémy

26.03.2024

Loni v listopadu se na představení příštích projektů ze stáje HBO její představitelé holedbali tím, že třetí série úspěšné Euforie je v odklepnuta, v přípravách a na obrazovky chtivých náctiletých… (viac)

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

Kde se bude odehrávat třetí řada Bílého lotosu?

28.03.2023

Kabelovka HBO se nedávno rozloučila s první sérii seriálového hitu The Last of Us, už nyní ale diváky přivítala závěrečná sezóna oceňovaného dramatu Boj o moc, ještě v letošním roce nás pak čeká… (viac)