Na hrad na úpätí Krkonôš prichádza jeho nový majiteľ Štěpán (Jakub Prachař) so svojou snúbenicou, krásnou kontesou Blankou (Dominika Morávková), a mladším bratom Adamom (Jan Nedbal). V horskom mestečku je ešte jeden nový návštevník, národopisec Jiráček (Ondřej Sokol), ktorý zbiera miestne povesti a nevychádza z údivu nad tým, že tunajší ľudia ešte stále veria na Krakonoša. Štěpánov kočiar zrazí okoloidúce dievča, ktorej pomôže Adam a ona sa doňho zamiluje. Naplní sa Liduškina (Leona Skleničková) láska k Adamovi? Akú záhadu ukrýva obraz na zámku Hůrka a čo strašné sa kedysi stalo v horách? Kto rozlúšti tajomné značky vlašskej knihy? A kto je vlastne Krakonoš (David Švehlík) a aké je jeho najväčšie tajomstvo? (TV JOJ)

topi

Krakonošovo tajemství mě velmi mile překvapilo, nejen svým příběhem. Hlavně krásně použitou smyčcovou hudbou, žádné kompozice přes počítač. Ocenil jsem mimo jiné i jihomoravské lokace Býčí skálu, Josefovské údolí, vesničky Křtiny a Rudice, které byly opravdu pečlivě vybrané. Herci sice žádné extra výkony nepředvedli, ale nikdo mě tam vyloženě nevytáčel. Bál jsem se trochu Jakuba Prachaře, ale ten mě kupodivu hodně bavil, navíc byla super zmínka o jeho dědovi Trautenberkovi. Režisér Bebjak zkrátka umí točit jakýkoliv žánr, zde tomu dodal i trochu melancholie, což také kvituji. Jen bych ještě uvítal, kdyby lesy byly temnější, v mlhovinovém oparu a více zarostlé, něco jako v Panně a netvorovi od Juraje Herze, lépe by to zachytilo atmosféru Krakonošova království. ()

jhrasko

Rozprávka má byť poetická, magická, čarovná. A ja som v KT nenašiel nič z toho. Záporné postavy čisté karikatúry, Blanka a Štěpán, uziapané a hysterické. Scenárom, vedením režiséra, hercami? Ktovie. A kladné postavy tým pádom úplne potlačené a málo zaujimavé. Pritom Leona Skleničková je objav, Jan Nedbal prirodzený talent a David Švehlík chodiaca charizma. Ale KT pre mňa ostáva jednohubkou bez charizmy. Žiaľ. ()

rikitiki

Sexy Krakonoš, zajímavé vysvětlení jeho původu, ale jinak poněkud zmatená historka s postavami karikaturního rázu. Pokusy o humory se nehodily k jinak docela temnému příběhu. Milostná linka k vzteku, proč by se holka měla zamilovat do tak přehlíživého tupouna? Hloupost byl i ametyst v ceně panství, protože ametyst fakt není drahý kámen a z toho panství by si za něj mohli koupit leda tak pytel brambor. ()

Mikah

Večer s tímto filmem jsem si celkem užila, bavil mě, ale rozhodně se k němu už nebudu vracet. Škoda, že jsem už dlouho neviděla novou pohádku, ze které by se mohl stát kult, na který se díváme každý rok. Líbí se mi samotný nápad postavit pohádku na mýtické postavě z pověstí. Nejvíc mě ale zklamalo, že se Krakonošovi zalíbila Liduška, protože si myslím, že Krakonoš by měl být aromantik povznesený nad tyhle záležitosti, a dokonce Lidušku ještě věznil, čímž se ze strážce spravedlnosti stala záporná postava a incel. Naopak se povedl národopisec Jiráček, který byl až do konce takový, jaký měl být, a ve kterém jsem se docela viděla. ()

Padme_Anakin

Peter Bebjak to se mnou umí, naladím se na jeho filmovou notu bez problémů a sleduji pohádkový příběh se zvědavostí i úsměvem,  Krakonoš se mýma očima povedl, David Švehlík dokonale naplnil má očekávání, moc se mi líbil.. Potěšila mě účast Martina Huby, ráda jsem ho viděla, pánové Ondřej Sokol a Jan Nedbal to též zvládli parádně.. Příjemná záležitost v podmanivé kráse naší země, tudíž u mne spokojenost.. ()

• Krakonošova chalupa byla postavena na Bílé skále (2 km východně od Příchovic). Zde vznikaly exteriérové záběry. (Hombr3)
  • „Krakonošovo tajemství má podle mne v sobě všechny atributy současné atraktivní a žánrově rozmanité pohádky,“ uvedl režisér Peter Bebjak. (SONY_)